Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Bilgisayar & İnternet & Klavye & Software & Programlar
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netBilgisayar & İnternet & Klavye & Software & Programlar

Mesaj icon Konu: Word'de Arapça dipnot nasıl yazılır?

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
arapçaöğretmen
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 3921

Alıntı arapçaöğretmen Cevapla bullet Konu: Word'de Arapça dipnot nasıl yazılır?
    Gönderim Zamanı: 10Ekim2010 Saat 02:21

Word'de Arapça dipnot nasıl yazılır?

كيف أضع هامش في وورد

كيفية وضع هامش في وورد

Sorun: Arapça dipnot yazarken dipnotların aşağıda sol tarafta değil de sağ da olması gerekiyor. Yani hem çizginin hem de dipnotun sağda olması gerekiyor. Bunu yapamadım. Bilen arkadaşımız varsa, yardım edebilir mi?

Çözüm 1: Arapça dipnotların sağdan gösterilmesi için şu adımları takip ediniz;
Başlat menüsünden / Tüm Programlar / Microsoft Office / Microsoft Office 20.... Araçlar / Microsoft Office 20.... dil ayarları / Burada Arapçayı varsayılan yapın, artık dipnotlarınız sağdan yazılacaklardır.

Çözüm 2: Önce belgeyi;
1. Word seçeneklerinden
2. Gelişmiş
3. Belge içeriğini göster başlığının altında
4. Sayısalın karşısındaki Arapça'yı
5. Bağlam şekline çevir
6. Belgenin rakamları arapçaya dönecektir, bundan sonra dipnot atacağın yere tıklayıp dipnot ekle dediğin zaman dipnotun Arapça olacaktır.
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,125 Saniyede Yüklendi.

rüyada ağlamak | siyah peynir | rüyada köpek görmek | rüyada altın görmek | rüyada para görmek | rüyada bebek emzirmek | rüyada gelinlik giymek | rüyada eski sevgiliyi görmek | rüyada silah görmek | rüyada örümcek görmek | rüyada kavga etmek | rüyada aslan görmek | rüyada papağan görmek | rüyada timsah görmek | rüyada domuz görmek | rüyada hırsız görmek | rüyada burun kanaması | rüyada bal görmek | rüyada örümcek görmek | dask sigortası