Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Genel
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netGenel

Mesaj icon Konu: Arapça'yı iyi bilenlere ciddi bir teklif

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
adrekadir
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı adrekadir Cevapla bullet Konu: Arapça'yı iyi bilenlere ciddi bir teklif
    Gönderim Zamanı: 29Kasım2011 Saat 19:33
   Arkadaşlar,

İleri seviye arapça biliyorsanız, işte size ciddi bir teklif:
   İleri seviye ingilizce biliyorum. Bana ücretsiz olarak arapça öğretecek kişiye, ücretsiz olarak ileri seviye ingilizce öğreteceğim.

İstanbul Üniversitesi Arap Dili Ve Edebiyatı mezunu olduğumdan , bir temelim var. Bundan dolayı ileri seviye arapça bilmeyenler lütfen irtibat kurmasınlar. Zira öğreteceğim ingilizce de ileri seviye olacak.

Not: İleri seviye arapça derken şiir, belagat vs'den bahsetmiyorum. Akıcı bir şekilde medya,basın arapçası , iş yazışmaları vs vs gibi , çalışma hayatında gerekli olan şeyleri iyi bilen bir arkadaş arıyorum.

İlgilenenlerin yanıtlarını bekliyorum.

Düzenleyen adrekadir - 19Temmuz2016 Saat 17:15
IP
aysedondurmaci
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 10

Alıntı aysedondurmaci Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Aralık2011 Saat 21:42

iyi akşamlar,

zaten ist.üni.arap dili edebiyatı mezunusunuz,medya,basın arapçası filan bunları öğrenmedinizmiki?Ben şimdi ist.üni.arap dili ve edebiyatı 1.sınıf öğrencisiyim ve merakımdan sordum bu soruyu,ltf yanlış anlaşılmasın yani okulda öğrenemeyecekmiyiz?

IP
adrekadir
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı adrekadir Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Aralık2011 Saat 22:01
Tabii ki bunları öğrendik. Ama herşeyi kuralıyla öğrendik. Tek bir hareke hatasında bile çok puanımızın kırıldığı oldu. Oysa araplar kafasını gözünü kıra kıra bu dili konuşup, yazıp, okuyor. Biz ise "bu illetli fiili burda nasıl çekeceğim" diye düşünüyoruz. Arap yanlış okuyup yazıp konuşabiliyor, ama derdini anlatıyor. Okulda bunlar yok. Okul doğrucu idi, malum, dilin yapısı inceleniyor. Bu bakımlardan, birkaç eksiği insanın kalıyor. Ama birkaç ay içinde halledilebilecek türden. Onun için asla yanlış anlamayın, çok güzel bir eğitim veriliyor bizim bölümde.

Düzenleyen adrekadir - 02Aralık2011 Saat 22:02
IP
patience
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 201

Alıntı patience Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Aralık2011 Saat 06:49
          Adrekadir'in söylediklerine ek olarak üniversitelerde, daha doğrusu eğitim kurumlarında aldığınız eğitimle yalnız o konu hakkında bilgi sahibi olursunuz. Zaten modern yöntemlerde de bu böyledir. Araştırmayı öğretmek. Yoksa her ders birkaç metin örneği okuyarak ya da tercüme ederek o alanın tümüne hakim olmak mümkün değildir. Bu sizi sadece o konu hakkında fikir sahibi yapar.

Tabi durum Arapça'da da pek farklı değil. İşin açıkçası ben sadece üniversitede gördüğüm derslerle Arapça'ya hakim oldum diyen tek bir kişi tanımıyorum. Tabi bir dili bilmek, o dilde kendini ifade etmekle, o dile hakim olmak ifadelerini ayırmak gerekir. Hakim olmak o dilin canına okumaktır:))) Hakimiyet için artı çaba gerekir. Emek harcamak gerekir; yoksa sadece okulla bu iş olmaz. Okul size sadece işin anahtarını verir. Yeni kapıları keşfetmek ve o kapıları açmak size kalmış. Adrekadir'in de söylemek istediği bu olsa gerek. Bu arada 1. sınıfta okuyan arkadaşımız da mesajı almıştır sanırım:)))

İlim bir hucce-i bi sahildir.

Anda âlim geçinen cahildir. (Nâbi)
IP
ibrahimoruc
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 2486

Alıntı ibrahimoruc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Aralık2011 Saat 10:44

اللغة العربية لغة واسعة جدا

اللغة الإنجليزية لغة قاصرة نظرا للعربية

أليس كذلك ايها الأغضاء الكرام الأعزاء

تحياتي الحارة
Her zaman her yerde gerçek ol gerçek
Gerçek değil isen ellerini çek
Kuran-ı kerim bir bahçedir bismillah çiçek
Bize bu bahçenin kokusu lazım
IP
aysedondurmaci
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı aysedondurmaci Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Aralık2011 Saat 10:46
aldım mesajı merak etmeyin,
ben hazırlıkla beraber bu sene ikinci senemdeyim,ama iki sene öncesine kadar hiç arapça bilmezdim yani küçüklüğümde kuran kursu deneyimimde olmamıştı alfabe dahil herşeyi okulda öğrenmiş oldum;verilen eğitimden ben çok memnunum açıkçası ama dediğinize katılıyorum ben günde en az 4 saat arapça çalışıyorum arapçayı çok sevdiğim için zevkle çalışıyorum sadece okula bırakmak olmuyor ama çalışmamın dışında özel ders almak gereğini duymadım açıkçası ancak online arabic siteyi çok beğeniyorum bu sene musa yıldız hocanın çözümlemeli hikaye derslerine üye oldum bunun benim için çok faydası olutor birde siteyi sürekli kontrol ediyorum arkadaşlarımız neler paylaşmış,sonuçta adrekadir arkadaşımız olsun siz olun bizlerden daha tecrübelisiniz ve bizler yolun başında birileri oarak sizlerin de bu tecrübelerinin bizim eğitimimize ışık saçacağına inanıyorum ve gerek sizlerin gerekse online arabicde bizlerle tecrübelerini paylaşıp bizim eğitimimize katkı sağlayan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum,saygılarımla...
IP
aysedondurmaci
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı aysedondurmaci Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Aralık2011 Saat 10:58
السلام عليكم
بلى،أتفكّر اللغة العربية لغة واسعة جداّ
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,125 Saniyede Yüklendi.

gebelik hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı | kombi servisi | kredi mevduat | krediler bankalar | arapça sözlük | arapça çeviri | uygun krediniz | banka şubeleri | finansbank internet bankacılığı | akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi