Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Genel
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netGenel

Mesaj icon Konu: Arapça okuyup anlama ve konuşma

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
aselsn
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 89

Alıntı aselsn Cevapla bullet Konu: Arapça okuyup anlama ve konuşma
    Gönderim Zamanı: 14Aralık2011 Saat 17:08
arapça bilen ve tecrübesi olan arkadaşlara soruyorum.acaba
hikaye çözümlü arapça dersleri mi
modern arapça dersleri mi
arap hocalardan arapça dersleri mi
suriye lehçesi mi 
hangisi daha yararlı ve hızlı olur.alt yapımın olduguna ınanı yorum ne kadarda bilmedıklerim  eksıklerım olsada.tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
IP
aydinahmet
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1315

Alıntı aydinahmet Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Aralık2011 Saat 11:31
S.a. aselsn kardeş.
Öncelikle dil öğrenmek oldukça zevkli ve zaman alan bir çalışmadır. Bunu bilmek lazım gelir.

Zamanında Marmara İlahiyat bölümünden mezun oldum. Ama o zamanlarda neyi nasıl yapacağımı bilemiyordum. Hocalarda belli bir sistemi olan müfredatları yoktu. Sürekli dil bilgisi okuyorduk ama neyi ne kadar okuduğumuzu bilemiyorduk. Okul sezonunda öğrendiklerimizi yazın unutuyorduk, bir dahaki okul zamanında yeniden aynı konuları okuyarak hatırlamaya çalışıyorduk.
Yani tam bir öğrenci psikoloji ile zorunlu ders gibi çalışıyorduk. Hedefimiz ve gayretimiz yoktu.
Ancak yaş ilerleyince Arapçanın önemini daha iyi anlar olduk, tabi ki iş işten geçmiş oluyor ama yine de geç sayılmaz, diyelim.

Dil öğrenirken hedef çok önemli, yoksa boşa kürek çekmiş olursun. Aslında boşa kürek çekmiş sayımazsın ama öncelikli hedefe ulaşmak zaman almış olur.

Sitede Arapça hocalar bu sorunları tespit etmişler ve amaca yönelik müfredatlar üretmişler. Bu yönüyle dil öğrenmi için çok faydalı olmuş.
Ben birçok dersleri takip ederek tamamladım. Şimdi Arap hocalardan Pratik Arapça derslerini takip ediyorum, akıcı bir şekilde konuşmayı kazanmak istiyorum.

Tecrüblerimizden ve birikimlerimizden size yol göterebilmek için aşağıdaki soruları cevaplayabilirsin.
Daha önce Arapça okudun mu?
Neler okudun?
Hedefin nedir, hangi ortamda Arapçanı kullanmak istiyorsun?
IP
aselsn
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 89

Alıntı aselsn Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Aralık2011 Saat 22:07
a.s. Aydinahmet kardeş.paylaşımın için sağol.
arapça neler okundun diye sormuşsun sağdece sarf, nahiv kitabı okudum.yani gramer bilgim var.tabii yerterlilik derecesi meçhul.
hedefe gelince arapça kendi lisanım gibi olsun.bu dili iyi kullanmak konferans verebilecek seviyede olmak.bu seviyede olayım kimse bilmesede olur.yani öğrenirsem şunu yaparım işte şu şirkete girerim gibi derdim yok.sağdece bilmek öğrenebilmek.galiba buna arapça aşkı diyorlar.ama yapamayınca cümleleri çözemeyince sıkılıp bırakıyorum.ama tamamen terk etmiyorum.sonra yıne ...galiba sağdan soldan toplama bilgıler yüzüne oluyor.bir düzen lazım.
bu yuzden sitedeki derslerden birine başlamak istiyorum.ancak kendim için en doğru olandan başlamassam yine sıkılma korkusu yaşamak istemiyorum.

IP
oxyii
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı oxyii Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Aralık2011 Saat 19:51
merhaba
düzenli takip edilirse pratik arapça bölümünün faydalı olacağını düşünüyorum.

Düzenleyen oxyii - 18Aralık2011 Saat 19:53
IP
yazman68
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 116

Alıntı yazman68 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Aralık2011 Saat 20:58
oxyii arkadaşım online olduğu için yazma ihtiyacı hissettim, benden önceki mesajı yazalı nerdeyse dört yıl olmuş ,kesinlikle arapçayı ilerletmiştir, benim hedefim KPDS den iyi bir not almak , ilk kez sonbahar 2011 de girdim baraj olan 50 yi maalesef geçemedim, ilk denememdi, şimdi soruları çözüyodrum ne kadar kolaymış niye bu kadar çözemedim diyodrum, ancak seri olmak gerekiyor, kocaman parcayı okuyup kavraman ve bu parçaların içinden sorulan sorulardan hangisinin istenildiğini kestirmek zaman alıyor, üç saatlik süre birn bakmışın bitmiş o yüzden çok seri olmak gerekiyor, bu da neyle olur elbet surat kazanmakla, çabuk kavramakla, velhasıl mayısa hazırlık bakalım ne olaacak mevla kerim.. 
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,094 Saniyede Yüklendi.

gebelik hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı | kombi servisi | kredi mevduat | krediler bankalar | arapça sözlük | arapça çeviri | uygun krediniz | banka şubeleri | finansbank internet bankacılığı | akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi