Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Genel
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netGenel

Mesaj icon Konu: tercih yardımı lütfen

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
intizar_27
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı intizar_27 Cevapla bullet Konu: tercih yardımı lütfen
    Gönderim Zamanı: 30Temmuz2012 Saat 00:11
s.a ben şu an tercih aşamasındayım..Arapça'yı adamakıllı öğrenmek istiyorum,daha önce 6 ay yurtdışı eğitimi aldım..İlk hedefim arapça öğretmenliği idi Ama yeni bir bölüm duydum ve dikkatimi çekti.Bölümün adı islami ilimler ve eğitim dili %100 arapça.
Bu bölümde arapça öğrenmek geliştirir mi yoksa öğretmenlik mi seçmeliyim.görüşleriniz nelerdir?

Düzenleyen intizar_27 - 30Temmuz2012 Saat 00:12
IP
zydy
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 33

Alıntı zydy Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Temmuz2012 Saat 06:05
as. arapçayı adam akıllı öğrenmek için islami ilimler isabetsiz bence, aslında bu islami ilmler bölümü yeni yani dil öğretme keyfiyetini bilmiyoruz ama adam akıllı arap dili verme amacı gütmediği adından belli ve öylede olmalı, bu bölüm teoloji alnındaki arap dil dağarcığının gelişmesisini sağlar bnce
IP
Mahir06
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Mahir06 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Temmuz2012 Saat 04:05
arkadasım ben arapça biliyorum arap ülkelerinde de kaldım. başım göğe ermedi. dil bilmek bir hobidir. bunun için kurslara gidebilir özel hoca tutabilirsin. ama üniversite demek iş ve para demektir para getirecek bir bölüm oku bence petrol bölümü maden bölümü tıp hemşirelik gibi. çünkü okadar çok arapça bilen türk varki eğer bu dilden para kazanırım v.s diosan zor. gelelim öğretmenliğe.. şuan 590 000 öğretmen var. 350 000 atanmamış öğretmen var 250 000 de okuyan var. devlet daha 30 sene öğretmen almaz. ayrıca okullar satılacak özelleştirilecek yani çıkın bu öğretmenlik hayalinden artık bişeyler yapabileceğiniz bişeyler üretebileceğiniz adam akıllı bölümler okuyun öğretmenlik nedir yani? ayrıca ben ilahiyat  mezunuyum sende islami ilimler diye bir bölüm okumak istiyormuşsun toplum aşırı derecede nefret ediyor ilahiyat mezunundan felan toplum artık savunma mekanızması geliştirmiş ilahiyat mezunuyum deyince adam sana karşı cephe açıyor oyuzden bunları bil öyle oku. ha ayrıca.. şuan 7 milyon işsiz üniversiteli var odtü mezunları boğaziçi mezunları boşta madem bukadar inançlısın kadın erkek karışık okumak helalmi ? evlenip yuva kurman daha mantıklı degilmi? müslüman kadının yeri evi mi yoksa başka şehirlerde erkeklerin arasında kakara kikiri okumakmı? diye sana sormak isterim. allah basiret versin
IP
ibrahimoruc
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 2486

Alıntı ibrahimoruc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Ağustos2012 Saat 00:22
Orjinalini yazan: Mahir06

arkadasım ben arapça biliyorum arap ülkelerinde de kaldım. başım göğe ermedi. dil bilmek bir hobidir. bunun için kurslara gidebilir özel hoca tutabilirsin. ama üniversite demek iş ve para demektir para getirecek bir bölüm oku bence petrol bölümü maden bölümü tıp hemşirelik gibi. çünkü okadar çok arapça bilen türk varki eğer bu dilden para kazanırım v.s diosan zor. gelelim öğretmenliğe.. şuan 590 000 öğretmen var. 350 000 atanmamış öğretmen var 250 000 de okuyan var. devlet daha 30 sene öğretmen almaz. ayrıca okullar satılacak özelleştirilecek yani çıkın bu öğretmenlik hayalinden artık bişeyler yapabileceğiniz bişeyler üretebileceğiniz adam akıllı bölümler okuyun öğretmenlik nedir yani? ayrıca ben ilahiyat  mezunuyum sende islami ilimler diye bir bölüm okumak istiyormuşsun toplum aşırı derecede nefret ediyor ilahiyat mezunundan felan toplum artık savunma mekanızması geliştirmiş ilahiyat mezunuyum deyince adam sana karşı cephe açıyor oyuzden bunları bil öyle oku. ha ayrıca.. şuan 7 milyon işsiz üniversiteli var odtü mezunları boğaziçi mezunları boşta madem bukadar inançlısın kadın erkek karışık okumak helalmi ? evlenip yuva kurman daha mantıklı degilmi? müslüman kadının yeri evi mi yoksa başka şehirlerde erkeklerin arasında kakara kikiri okumakmı? diye sana sormak isterim. allah basiret versin

Siz altın olduktan sonra,çamurda da olsanız kıymetiniz bakidir.
Ayrıca,varsa eğer sizde hüner,üzülme kardeşim gelir bulur seni kader.
İlaveten,iyi olan kazansın sözü aklımdadır her dâim,
Siz de iyi olanlardan olun,olursunuz her ân Âlim.
Saygılar.
Her zaman her yerde gerçek ol gerçek
Gerçek değil isen ellerini çek
Kuran-ı kerim bir bahçedir bismillah çiçek
Bize bu bahçenin kokusu lazım
IP
intizar_27
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı intizar_27 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Ağustos2012 Saat 00:45
Orjinalini yazan: Mahir06

sağolun içimi kararttınız siz de felaket tellallığını iş edinmiş heralde iyi para var mı acaba? Ayrıca üslubunuz hiç hoş değil,her üniversite okuyan kakaka kikiki yapmaya gitmiyor bunu böyle bilin.İlim kadın,erkek her müslümana farzdır.Müslüman kadın da erkek de Allah'ın koyduğu sınırları aşmadığı sürece buna kimse karışamaz.Müslüman kadın evde oturup kocasını razı etmek için yaratılmamıştır sadece.Ben bölümler hakkında yorum istedim ama siz sizi alakadar etmeyecek konularda bile yorum yapmışsınız

Düzenleyen intizar_27 - 01Ağustos2012 Saat 00:46
IP
kucukmehmet
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 984

Alıntı kucukmehmet Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Ağustos2012 Saat 01:03
Orjinalini yazan: intizar_27

s.a ben şu an tercih aşamasındayım..Arapça'yı adamakıllı öğrenmek istiyorum,daha önce 6 ay yurtdışı eğitimi aldım..İlk hedefim arapça öğretmenliği idi Ama yeni bir bölüm duydum ve dikkatimi çekti.Bölümün adı islami ilimler ve eğitim dili %100 arapça.
Bu bölümde arapça öğrenmek geliştirir mi yoksa öğretmenlik mi seçmeliyim.görüşleriniz nelerdir?

A.s. intizar_27 kardeşim.
Öncelikle tercihlerin hayırlı olur inşallah.

Okuma gayretinden dolayı tebrik ederim, bende kızlarımı okutmak için elimden geleni yapıyorum. Bilgili, kültürlü anne baba olabilmek için her şey eğitimden geçer, Allah eğitiminizde başarılar versin.

Eski bir ilahiyat mezunu olarak, öncelikli olarak Gazi Arapça Öğretmenliği bölümünü tercih etmeni öneririm.
Akabinde alanında çok iddialı ve ileri yönelik güzel fırsatları olan sıra dışı yapılanmasıyla Yalova Üniversitesi İlahiyat Fakültesini tercih etmeni öneririm. Çok iddialı eğitim kadrosu ve müfredatı var. Bu bölümü bitirdiğinde diğer ilahiyat fakültelerinden mezun olanlara göre daha dolu ve kendine güven duyabileceğin şekilde donanımlı mezun olursun. Hatta şöyle söyleyebilirim ki, bölüm mezun edeceği öğrencilerini diğer ilahiyat fakültelerinde öğretim görevlisi olabilecek şekilde yetiştirme projeleri söz konusudur.

Kısaca tercih sıralaman aşağıdaki gibi olabilir!
1- Gazi Üniversitesi Arapça Öğretmenliği
2- Yalova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi
عندما تُغلقُ أبوابُ السعادةِ أما
IP
intizar_27
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı intizar_27 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Ağustos2012 Saat 14:32
çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz ve dualarınız için.
Ama şöle bişey var ben en başa gaziyi yazarsam oraya giderim ikinci tercihin bi önemi olmaz
Ben Arapça'yı çok iyi bilen bir ilahiyatçı olmak isterim ordaki Arapça eğitimi nasıl acaba çünkü ben dediğim ünv.yi eğitim dili arapça olduğu için düşünüyorum
IP
intizar_27
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı intizar_27 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Ağustos2012 Saat 21:54
öğrendim ki eğitim dili arapçaymış.yazdım tercihlerime
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,113 Saniyede Yüklendi.

gebelik hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı | kombi servisi | kredi mevduat | krediler bankalar | arapça sözlük | arapça çeviri | uygun krediniz | banka şubeleri | finansbank internet bankacılığı | akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi