Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Genel
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netGenel

Mesaj icon Konu: Site ve Forumda YDS Adına Birşeyler Yapılmalı

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
istur8526
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 297

Alıntı istur8526 Cevapla bullet Konu: Site ve Forumda YDS Adına Birşeyler Yapılmalı
    Gönderim Zamanı: 07Nisan2013 Saat 21:26
Özellikle son zamanlarda 'Forum'u çok cansız görmekten mutsuzuz. Siteyle ilk tanıştığımda gerçekten faydalanıyordum. Ama şu anda özellikle benim için gerekli olan YDS adına bir çalışma görememekteyim. Site, Forum belki de haklı olarak AÖF Arapça'ya odaklanmakta ve bu hususta çalışma yapmaktadır. Fakat Türkiye'de YDS Arapça'ya girenlerin sayısı 3000'i bulmaktadır. Dolayısıyla bu zor sınava hazırlanan bütün herkes, site ve forumdan bu alana yönelik çalışma yapmasını beklemektedir.

Düzenleyen istur8526 - 08Nisan2013 Saat 13:51
IP
muhammed fuad
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 82

Alıntı muhammed fuad Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Nisan2013 Saat 22:25
kardeşim çalışacan sınava girecen forum sana ne yapabilir ki forum özgür bişey paylaşan yoksa sen paylaşacan gardaşım benim
IP
istur8526
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı istur8526 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Nisan2013 Saat 23:33
Ben muhtaç olmasam böyle bir talebim olamaz zaten. Çalışmasına çalıştım zaten ama olmadı, eksik bir şeyler var. Paylaşım yapacak yeterliliğim olsa, zaten yaparım. 
IP
kucukmehmet
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 978

Alıntı kucukmehmet Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Nisan2013 Saat 10:01
S.a. istur8526 kardeşim,

"KPDS - YDS - Yabancı Dil Sınavı" bölümü açılmış foruma, baya güzel paylaşımlar var.
YDS Soru Çözümlemeleri üzerine müştereken forumda çalışabiliriz, hem birikimlerimizden istifade eder hem de katkı yapabilecek arkadaşlarda hem katkı sağlar, hem de istifade edebilirler.

Kendi eksikliğim sınavta vaktin yetmemesidir, bu konuda bolca soru çözerek hızlı düşünme anlama ve karar verme hızımı geliştirmem gerekiyor.

Çalışmak bizden başarı Allah'tan

عندما تُغلقُ أبوابُ السعادةِ أما
IP
istur8526
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı istur8526 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Nisan2013 Saat 14:53
       ArapçaYDS diğer kademelerdeki Arapça sınavlarından oldukça farklı bir sınav. F Arapça sınavlarını, gramer kurallarını öğrenerek geçmek mümkün. Fakat bu sınav için Arapça gramere vakıf olmanın sınavdan gerekli puanı almak için yeterli olduğu söylenemez. Piyasadaki birkaç kitabın haricinde bu sınav için başarıyı getirebilecek yeterlilik yok, en azından test soruları açısından bakıldığında. YDS'nin bütün gerekliliklerini havi bir çalışma kitabı veya seti yok. Her hangi bir kaynak için, 'bu kaynak hakkıyla bitirildiğinde Arapça YDS için hedeflenen puana ulaştırır' diyemiyoruz. Asıl sıkıntıyı bu noktada çekiyoruz. Sırf bu sınav için yazılmış bir çalışma kitabı veya kaynağı yok.               
         Arapça sınavı için hazırlanan kaynaklarda, diğer sınavlar için hazırlanan kaynaklarda bulunmayan bir eksikliği de söylemeden geçemeyeceğim. Türkiye'de bu alanda hazırlanan birçok kitap, son yıllarda yapılan birkaç çalışma hariç, hep dini metinleri çözmek için hazırlanmış, dolayısıyla gündelik Arap lisanını öğretmek için bir çalışma yapılmamış. Kaynak açısından Türkiye'deki en büyük eksiklik bu. Sınav için Arapça öğretmeyi gaye edinerek hazırlanan bir kaynak yok.

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,125 Saniyede Yüklendi.

gebelik hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı | kombi servisi | kredi mevduat | krediler bankalar | arapça sözlük | arapça çeviri | uygun krediniz | banka şubeleri | finansbank internet bankacılığı | akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi