Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Genel
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netGenel

Mesaj icon Konu: TEK BAŞINA ARABÇA

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 337

Alıntı administrator Cevapla bullet Konu: TEK BAŞINA ARABÇA
    Gönderim Zamanı: 01Ekim2006 Saat 01:23

Merhaba, yeni foruma geçiş süreci nedeniyle forum admini sizin adınıza mesajınızı bu alana taşımıştır. Konunuza buradan devam edebilirsiniz.

suffa  Mesaj gönderiliş: - 18/09/2006 :  10:26:00  

hayirli calismalar..Arapca'yi bir Arap'la rahatlikla konusabilecek duzeyde ogrenmek istiyorum, malum gramer ogrenilse de bogazda bi degisiklik yapilmadikca konusmalar siritiyo, her ne kadar konusan kisi ben iyi arapca biliyorum dese de :) bogazdan kastim kasmadan rahatca konusulmasi..bunu tek basina yapmak mumkun mu bilmiyorum, Arap birilerinden ders alma imkani olsa keske..Internetle fazla hasir nesir olmak benim basimi agritiyo ve yazinin ciktisini alip kagittan okuma geregi duyuyorum. imam hatip mezunu degilim,bi iki kur arapca gordum sadece..yani fazla bilgiye sahip degilim. VCD setleri konusunda tereddutlerim var. fonoya sicak bakilsa da Araplar onu fazla begenmiyolar.. ingilizce bilenler bilir, oxfordun cambridge'in yayinlari vardi, resimli kitaplar, workbooklar, kasetler..bunlarla ingilizce ogrenmek cok zevkliydi,test kitaplari vardi, hatta ders kitaplari ingiliz yada amerikan kulturunu de tanitirdi, bu sekilde islerlerdi kafamiza biseyleri :) bunun gibi Arabistan yada Arap ulkelerinin bastigi kitaplar,setler yok mu? Varsa yardimci olmanizi istiyorum..
Ayrica kelime mealli Kuran-i Kerim okumak da isinizi kolaylastiracaktir..Cunku Kur'an'da cok fazla tekrar var ve dikkatlice okudugunuzda meale bakmadan bu ayet daha once gecmisti, yada bu kelime daha once gecmisti diyip tahminlerde bulunabilirsiniz. Benim icin faydali olmustu insaAllah sizin de isinize yarar.

Sitede emegi gecen herkesten Allah razi olsun.

IP
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 337

Alıntı administrator Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Ekim2006 Saat 01:23
scelik Mesaj gönderiliş: - 18/09/2006 :  11:38:06  

Merhabalar Suffa

Aramıza hoşgeldin, renk kattin
Gayretinizde ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Değerlendirmenizi ve kuşkularınızı okudum, oldukça yapıcı ve gayretli olduğunuzu görebilmek mümkün.

Aşağıdaki linki okumanızı öneriyorum! Arapça öğretimi ile ilgili yeni gelişmeler hakkında bilgilendirici ve aynı zamanda ufkunuza ışık tutacak bilgiler mevcut olabilir

http://www.onlinearabic.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=807&FORUM_ID=48&CAT_ID=12&Topic_Title=merhaba&Forum_Title=GENEL

IP
sabri
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı sabri Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Ekim2006 Saat 12:22
selamün aleyküm suffa kardeş,niyetin ve hedefin çok güzel.arapçayı gramer ve pratik olarak nekadar iyi öğrenirsen öğren konuştuğun ülkenin lehçe ve kültürünü öğrenmeden başarılı olmak çok zor.bu konuda arap memleketleri çok farklı lehçeler kullanarak fasih arapça pratikde kullanılamaz hale gelmiş.bence bu islam aleminin ortak sorunu mısırda bazı alimler fasih arapçanın kullanılmayıp ammice(mahalli şivenin) kullanılmasını caiz görmüyorlar. bu bağlamda arapça öğrenimi kadar o memleketin kültürü ve dil yapısının mahalli lehcenin öğrenilmesi gerekir.yanlızca kitabi olarak bu eğitimi alanlar araplarla anlaşmada zorluklar çektiği kesindir bu konuları dikkate alman faydalı olur kanısındayım Allaha emanet olun
IP
salim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı salim Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Ekim2006 Saat 08:56
Merhabalar
Arapça öğrenmek için bu siteye ve forma katılıyorum
aynı zamanda ilk defa bir forma katılıyorum
nasıl kullanınlır nasıl irtibat kurulur bilmiyorum
yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Salim Sabancılar
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Ekim2006 Saat 12:15
Merhaba Salim, aramıza hoşgeldin :)
Bu forumda Arapça eğitim ve öğretimiyle ilgili bilgilerimizi ve dökümanlarımızı paylaşıyoruz. Forumun anasayfasında dikkat ettiysen ana konu başlıkları var. O başlıklardan ihtiyacın olan bilgi konu veya paylaşmak istediğin arapça ile ilgili herhangibirşey ne ise ilgili bölüme girip yazıyorsun. Üyelerimiz de senin yazınla ilgili katılımlarını açtığın konu altına yapıyorlar. Aynı şekilde sen de bir başka üyemizin açtığı bir konuya katılım yapabilirsin. Tıpkı buraya yaptığın gibi. Çalışmalarında başarılar diliyorum. Bol Arapça'lı günler :)
IP
yusufbasgelen
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı yusufbasgelen Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Kasım2006 Saat 12:56
merhaba kerdeşlerim ben arapçamı ilerletmek istiyorum bana yardımcı olan olursa memnun olurum bu siteyi tesadüfen gördüm ve girdim iyi mi kötü mü bu online eğitim falan nasıl kullananlar var mı nasıl tavsiye edermisiniz buradan nasıl istifade edilir?
şimdiden Allah razı olsun benim msn adresim yusufbasgelen@hotmail.com
IP
dileğim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı dileğim Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Kasım2006 Saat 13:34
Öncelikle hoşgeldiniz tabiki güzel bir site istifade edeceğinizden emin olabilirsiniz.Tabi arapça seviyeniz şuan nasıl bilemiyoruz belirtirseniz yardımcı olabilir daha iyi bilen arkadaşlar öncelikle siteyi bir dolaşın ,tanışın şimdilik bu kadar. Selametle
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Kasım2006 Saat 10:33
Merhaba yusufbasgelen, aramıza hoş geldin
sitemizden bol bol istifade edeceğini umuyorum. Online derslerimizle, forumumuzla, yüzlerce dökümanı ücretsiz download edebileceğin döküman paylaşımı bölümümüzle hizmetindeyiz.. Yeterki sen de aktif olarak bu siteye katılmış ol. Herkes birbiriyle paylaşım içinde olunca aşılmayacak sorun kalmıyor

Şimdiden çalışmalarında başarılar diliyorum.
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,063 Saniyede Yüklendi.

rüyada ağlamak | siyah peynir | rüyada köpek görmek | rüyada altın görmek | rüyada para görmek | rüyada bebek emzirmek | rüyada gelinlik giymek | rüyada eski sevgiliyi görmek | rüyada silah görmek | rüyada örümcek görmek | rüyada kavga etmek | rüyada aslan görmek | rüyada papağan görmek | rüyada timsah görmek | rüyada domuz görmek | rüyada hırsız görmek | rüyada burun kanaması | rüyada bal görmek | rüyada örümcek görmek | dask sigortası