Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Genel
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netGenel

Mesaj icon Konu: Kur-an'ı yüzünden okumak

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
acemi06
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı acemi06 Cevapla bullet Konu: Kur-an'ı yüzünden okumak
    Gönderim Zamanı: 19Temmuz2007 Saat 10:16
 Arkadaşlar Kur-an'ı yüzünden okumak ne kadar doğru (Yani oku! duğunu anlamayacak hissedip yaşamayacaksa)
 Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi alabilirmiyim sizleri bu konuda tecrübeli görüyor ve verdiğiniz arapca bilgilerdende faydalanıyoruz hepinizden Allah Razı Olsun
IP
hale
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı hale Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Temmuz2007 Saat 17:46

Merhaba arkadaşım anladığım kadarıyla böyle bir soru sorduğuna göre okumayı bilmiyosun onun hazzını ve lezzetini tatmamışsın.Kuranı Kerim kul yazması değil ALLAH kelamıdır sırf bu yüzden bile orjinalinden okunmalıdır.ayrıca bu sitedeki bütün arkadaşların bildiği gibi arapça çok geniş bir dildir, arapça bir kelimeyi başka dile çevirip o manayı ifade etmek pek mümkün olmamaktadır.kaldiki kuranı kerimin  ruhlarda bıraktığı etki tartışılmaz .ayrıca kişi anlamak istedikten sonra piyasada binlerce meal.tefsir ve dini kitap bulabilir. szin söyledikleriniz sadece bir bahanedir.tabii bu benim fikrim katılan olabilir veya olmayabilir.bir şeyi bilmeden varsayımlarla hareket pek doğru olmaz.

IP
A.V.T.
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı A.V.T. Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Temmuz2007 Saat 18:02
Kuran-ı Kerim hattıyla,kıratıyla,manasıyla bir bütündür.Hiç bir vechi diğerinden ayrı mülahaza olunamaz.Olunursa Kuran-ı Kerim Kuran olmaktan çıkar..
IP
acemi06
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı acemi06 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Temmuz2007 Saat 09:28

Hale arkadaşım sen beni tamamen yanlış anladın belki soruyu tam yöneltemedim Arapca saten okuyorum şu an dil öğrenme aşamasındayım dili öğrendikçe yüzünden okuyanların durumları dahada berraklaşıyor ben yüzünden okuma değil arapcayı bilerek anlayarak okumanın uygun olacağından bahsettim yazıyı iyi oku bahsettiğin lezzetin o zaman yaşanacağına inanıyorum yoksa yüzünden ne okuduğunu bilmeden okumaktan tat alıyorum diyene pek katılmıyorum? (tecrübeli gördüğüm kişilerin tecrübesinden kasıt arapca biliyor olmaları !!!)

Düzenleyen acemi06 - 21Temmuz2007 Saat 09:32
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,078 Saniyede Yüklendi.

rüyada ağlamak | siyah peynir | rüyada köpek görmek | rüyada altın görmek | rüyada para görmek | rüyada bebek emzirmek | rüyada gelinlik giymek | rüyada eski sevgiliyi görmek | rüyada silah görmek | rüyada örümcek görmek | rüyada kavga etmek | rüyada aslan görmek | rüyada papağan görmek | rüyada timsah görmek | rüyada domuz görmek | rüyada hırsız görmek | rüyada burun kanaması | rüyada bal görmek | rüyada örümcek görmek | dask sigortası