Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Genel
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netGenel

Mesaj icon Konu: merhaba "bir yıla yakın oldu başlayalı..."

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Kayıt Tarihi: 21Ağustos2006
Gönderilenler: 337

Alıntı administrator Cevapla bullet Konu: merhaba "bir yıla yakın oldu başlayalı..."
    Gönderim Zamanı: 01Ekim2006 Saat 13:23

Merhaba, yeni foruma geçiş süreci nedeniyle forum admini sizin adınıza mesajınızı bu alana taşımıştır. Konunuza buradan devam edebilirsiniz.

 

arabianBeauty   Mesaj gönderiliş tarihi:16/09/2006 ve saat 15:19:43  

 

selam arkadaşlar ben bu sene yeni istanbul universitesi arap dili ve edebiyatını kazandım hazırlıkla birlikte toplam 5 sene arapça göreceğiz derslerde fakat benim arapça hakkında en ufak bir bilgim yok birazda şansa çıktı tercihlerden arapça ne yapacağımı bilmiyorum öğrenebilir miyim acaba arapçayı aslında ilgim var ama bilgim yok işte :) internette gezerkn bu siteyi buldm gerçekten çok iui emeği geçen arkadaşlara çok teşekkürler... herkese sevgiler..

IP
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Kayıt Tarihi: 21Ağustos2006
Gönderilenler: 337

Alıntı administrator Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Ekim2006 Saat 13:24
idinc   Mesaj gönderiliş: - 16/09/2006 :  16:59:46  
 
اهلا بك
Merhaba arabianBeauty

Bende İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Bizim zamanda hazırlık sınıfı yoktu. Hazırlık sınıfı konması iyi olmuş. Öğretim kalitesini artıracaktır.
Birçok sınıf arkadaşımız zamanında Arapça harfleri bile tanımıyorlardı, ancak şimdi farklı şirketlerde Arapça dilini kullanarak çalışıyorlar. Bir coğu ithalat-ihracat firmalarında, Turimz firmalarında, Turizm sektöründe Rehber olarak çalışıyorlar.

Sende kesinlikle öğrenebilirsin,..

Üniversitede okuyacak olduğunuz ders yoğunluklarını bildiğim için size özellikle tavsiyem, hazırlık sınıfındaki derslerinin yanında pratik anlamda Arapca diline vakıf olmaya çalışmanız olacaktır.
Bu konunun önemini birinci sınıfa başladığınızda daha iyi kavramanız mümkün olacak. Ve aynı zamanda hazırlıktan sonra 4 yıl boyunca hem rahat etmenizi ayni zamanda sürekli ilerlemeniz vesile olacaktır.
Böylece mezun olduğunuda muhtelif iş imkanlarında Arapca dilinizi korkusuzca kullanabilme imkanlarına kavuşmuş olacaksınız.

Bu konuda şunu hatırlatmak istiyorum, sadece Almanya'da Arap Dili ve Edebiyatı bölümü olarak isimlendirilen Arabistik/Orientalistik/Islamwissenschaft bölümü olarak 23 fakülte bulunmaktadır.

Bu bölümlerde her sınıf mezuniyeti için çok güzel standartlar oturmuşlar ve sınıf geçme şartları koymuşlar, örneğin 1. sınıf yıl sonunda mezun olabilmek için 300-500 kelime ile komposizyon yazabilme zorunluluğu getirilmiş,..
ikinci sınıf için 500-700 kelime ile kompozisyon yazabilme zorunluğu getirişmiş,..
Ve ikinci sınıftan sonra muhakkak bir Arapça lehçesi öğrenme zorunluluğu var, örneğin Suriye lehçesi, Mısır lehçesi vb. gibi.

Yukaridaki bilgilerden sonra, yine ifade ettiğimiz üzere hazırlık sınıfı süresince pratik anlamda Arapça orta seviyeye kadar gelmelisin ki, 4 yıl süresince edebi, tercume, akademik anlamda Arapca diline birikim yapabilesin.

Şunu hatırlatmakta fayda mülahaza ediyorum; dört yıl boyunca kazanacak olduğunuz tercüme kabiliyetiniz, edebiyat ve sarf nahiv kazanciniz ile pratik anlamda konusabilmeyi birbirine karıştırmamak lazım!

1) Pratik anlamda her türlü meramını anlatabilmek, yorumlar yapabilmek, orta halde iletişimi sağlamak için pratik Arapça kazanmak gerekiyor, zaten bu kazanımı sağladıktan sonra ilerki yıllar daha bir zevkli hale geliyor,..
2) Fakültede sarf-nahiv konularını derinlemesine inmek, şiirler, modern metinler, klasik metinler tercüme etmek, edebi ifadeleri öğrenmek ve kullanbilmek akademik eğitim ve öğretiminizde elde edeceksiniz.

Ancak unutmayın 2. şıkkın üstesinden rahat gelebilmek için 1. şıkkın yerine getirilmesi gerekliliği önem kazanıyor.
Bunlar bizlerin tecrübeleridir.

İşte bu yolda arkadaşlar akademik eğitimlerine rahat bir yol haritası olması bakımından tecrübelerimiz paylaşıyor, en kısa yoldan ençok verim elde etmesini arzuluyoruz.

İşte 1. şıkkı elde edebilmeniz için çok farklı ve bilimsel bir metod tespit ettik ve bunuda yakında uygulamaya geçireceğiz.

En az dilbilgisi kuralıyla الطريقة المباشرة "Doğrudan Arapça" yöntemiyle pratik Arapça kazandırabilmek için online derslerimiz başlayacaktır.
Söz konusu derslerimizin içeriği ve müfredatı özenle ve araştırılarak hazırlanmış ve pratik kullanıma dayandırılmıştır.

Bu bilimsel metotla hedeflenen sadece Arap Dili/İlahiyat bölümünde okuyan öğrencileri değil, bilakis en kısa zaman Arapça dilini konuşabilir hale gelmek isteyen tüm öğrencilerdir

Telaffuz, fonetik, kullanım rahatlığı, kulak aşınalığı gibi problemlerin üstesinden çok rahat gelebileceğiniz, zaman ve mekan problemi olmaksızın evinizden, iş yerinizden arzu ettiğiniz zaman katılım imkanına kavuşacağınız bir hizmet ile yakın zamanda karşılaşacaksınız. Büyük ihtimalle Ekim ayı ile birlikte online dersler başlayacaktır.

Ben inanıyorum ki, hazırlık sınıfınızın bitimiyle birlikte, Arapca dilini çok rahat kullanabiliyor, aktif olarak fikirlerinizi beyan edebiliyor olarak 1. sınıfa başlayacabileceksinizdir


إني واثق أنك سوف تنجحين بتفوق
IP
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Kayıt Tarihi: 21Ağustos2006
Gönderilenler: 337

Alıntı administrator Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Ekim2006 Saat 13:24
arabianBeauty  Mesaj gönderiliş: - 16/09/2006 :  22:22:49  
 
yorumunuz için çok ama çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler bir parçada olsa beni rahatlattı diyebilirim iyi ki bende bu siteye üye olmuşum tekrar teşekkür ederim..
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,064 Saniyede Yüklendi.rüyada ağlamak | siyah peynir | rüyada köpek görmek | rüyada altın görmek | rüyada para görmek | rüyada bebek emzirmek | rüyada gelinlik giymek | rüyada eski sevgiliyi görmek | rüyada silah görmek | rüyada örümcek görmek | rüyada kavga etmek | rüyada aslan görmek | rüyada papağan görmek | rüyada timsah görmek | rüyada domuz görmek | rüyada hırsız görmek | rüyada burun kanaması | rüyada bal görmek | rüyada örümcek görmek | dask sigortası