Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Çeviri Atölyesi - Türkçe'den Arapça'ya Tercüme Çalışmaları
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netورشة التجرمة - ÇEVİRİ ATÖLYESİ TERCÜME ÇALIŞMALARIÇeviri Atölyesi - Türkçe'den Arapça'ya Tercüme Çalışmaları

Mesaj icon Konu: Türkçe kompozisyonu arapçaya çevirme

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
ecmelcemel
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı ecmelcemel Cevapla bullet Konu: Türkçe kompozisyonu arapçaya çevirme
    Gönderim Zamanı: 25Mayıs2016 Saat 14:46
selamun aleyküm arkadaşlar

Aile
Bayramlar
Mevsimler
Sehrini tanit
Evini tanit
- En az 60 kelime olcak

bu konularda kompozisyon yazmam gerek en az 60 kelime olmak zorundaymış ben türkçesini yazdım sizden isteğim bunu arapçaya çevirmeniz sınavda sorumluyuz şimdiden teşekkür ederim hayırlı günler Allaha emanet

Aile
selamun aleyküm
benim adım mahmut esat 20 yaşındayım ilahiyat fakültesinde hazırlık okuyorum. 6 kişilik bir ailem var. babam devlet memuru 51 yaşında annem ev hanımı 47 yaşında. 3 kız kardeşim var. ikisi benden büyük biri küçük. küçük olan 18 yaşında lisede okuyor. en büyüğümüz 26 yaşında evli. diğer ablam ise 23 yaşında üniversiteyi bitirdi evde ailemle kalıyor. mersinde yaşıyoruz. ailemi çok seviyorum.

Bayramlar
İslam aleminde ve ülkemizde iki dibi bayram kutlanmaktadır. Birincisi ramazan bayramı olup bir ay boyunca oruç tutulur.Ramazanın sonunda ise bayram namazı ile birlikte bayram ziyaretleri başlar. İkincisi ise kurban bayramı olan dini bayramda imkanı olanlar kurban keserek ihtiyacı olan ve kurban kesemeyen kişilere kurban etinden dağıtır.
Bayramlarda insanlar bir araya gelerek sohbet edeler.Birlikte hoş sohbetler ederek ikramlarda bulunurlar. Bayramlarda sık sık ziyaret etmediğimiz eşimizi, dostlarımızı ve akrabalarımızı görme fırsatı olur.

Mevsimler
her mevsimde farklı hava olayları olur kış aylarında daha çok kar yağışı aşırı soğuk olur. her taraf beyaz örtü ile kaplanır. kış mevsiminde hastalanma oranı artar
İlkbahara baktığımızda daha çok yazın habercisi olarak gördüğümüz kış aylarının soğuğunun ortadan kalktığı ve tüm canlı türlerinin yeniden hareketlenmeye başladığı bir dönemdir
Yaz aylarına baktığımızda ilkbaharda hareketlenen türlerin artık tam olarak canlı vaziyette olduğu, bitkilerin yeşerdiği ve diğer canlı türlerinin de hareketlenmeye başladığını görürüz
sonbahara baktığımızda Yaz aylarının tüm canlılığı yerini bu aylarda sararmış ve dökülmeye başlamış bitkilere, yavaş, yavaş kışa hazırlık yapmaya başlayan canlılara bırakmaktadır.

Şehrini Tanıt
mersin türkiyenin güneyinde bulunan bir liman kentidir. yazları çok sıcak kışları ılık ve yağmurludur türkiyede nüfusu en çok 10. şehirdir.
limon, narenciye ve üzüm yetiştiriciliği fazladır. toprakları çok bereketlidir. Tarsus ilçesinde Danyal aleyhisselamın kabri vardır. yine Tarsus ilçesinde ashabı kehf mağarası vardır.bunlar gibi birçok turistik ve tarihi yeri vardır.Tarsus şehrinin kuruluşu 8000 yıl öncesine dayanır. mersini gezmenizi tavsiye ederim

Evini Tanıt
evimiz mersinin tarsus ilçesinde. evimiz 2 oda 1 salondan oluşuyor. bir oturma odası bir yatak odası bir salon. evin önünde küçük bir bahçemiz var biber patlıcan ekiyoruz. bahçemizde zeytin ağacı erik ağacı kayısı ağacı şeftali ağacı ve yenidünya ağacımız var. yine bahçede küçük bir kamelya var yazları orada oturuyoruz. akşam olduğunda oturma odasında yemek yiyoruz sonra ailecek salonda oturup televizyona bakıyoruz.
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,180 Saniyede Yüklendi.

gebelik hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı | kombi servisi | kredi mevduat | krediler bankalar | arapça sözlük | arapça çeviri | uygun krediniz | banka şubeleri | finansbank internet bankacılığı | akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi