Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Arapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netArapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟

Mesaj icon Konu: Yeni üyeyim, Arapça öğrenmek istiyorum.

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
mlkural
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı mlkural Cevapla bullet Konu: Yeni üyeyim, Arapça öğrenmek istiyorum.
    Gönderim Zamanı: 09Ocak2007 Saat 14:40

Herkese selamlar siteye yeni üye oldum.Arapça öğrenmek istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim

Düzenleyen mlkural - 09Ocak2007 Saat 14:40
IP
ihlli hatice
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ihlli hatice Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Kasım2007 Saat 17:23
herkese meraba selamın aleykum siteye yeni uye oldum ve arapça turkçe sozluk arıyorumyardımcı olursanız sevinirim
IP
sıbel
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sıbel Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Kasım2007 Saat 17:51
hosgeldınız a.s bu sıtenın arapca sozlugunden yararlanabılırsınız veya kırktasıyedende alabılırsınız

Düzenleyen sıbel - 25Kasım2007 Saat 17:52
IP
kaktuslu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı kaktuslu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Kasım2007 Saat 18:00
 s.a yeni geldim
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2867

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Kasım2007 Saat 23:07
S.A BENDE ARANIZA YENİ KATILDIM SAYILIR BENDE DİĞER ARKADAŞLARIM GİBİ ARAPÇA HEVESLİSİ ACİZ Bİ İNSANIM BANA YARDIM EDERSENİZ MUTLU OLURUM. HOCAM BENİ YARI YOLDA BIRAKTIDA... ALLHA EMNT OLUN KOLAY GELSİN

Düzenleyen tuuba53 - 25Kasım2007 Saat 23:07
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Kasım2007 Saat 15:26
Merhaba tuuba53 ve kaktuslu, aramıza hoşgeldiniz

arapça çalışacaklar için önerdiğimiz yol şu şekilde:

Sitemizde arapça öğrenmek isteyenlere yardımcı olabilecek bir çok bölüm var. ama bunlardan en önemlisi şu üçü:

1. Sıfırdan Arapça Dersleri (ücretsiz) bu bölümde harflerin tanıtımından itibaren basit gramer kulları ve cümle yapıları veriliyor. Bu bölüm ücretsiz. burada hem bilgilerinizi tazelemiş olursunuz hem de geliştirmiş olursunuz.

2. Online pratik arapça dersleri (aylık 20 YTL veya 6 aylık 100 YTL) bu dersler video görüntülü olarak sunuluyor. Yani hem sesli hem görüntülü tıpkı sınıftaymışsın gibi bilgisayarın başında oturup dersini izliyorsun. Alıştırmalarını çözüyorsun, sorularını hocalara mail yoluyla veya foruma yazarak sorabiliyorsun.  Bu dersler daha ziyade pratik arapça konusunda öğrenciyi sıfırdan alıp ileri seviyeye kadar götürmeyi amaçlıyor. Hocalar dersleri arapça olarak sunuyorlar, dolayısıyla derslere bir kulaklıkla katılmak çok faydalı.

3. AÖF ilahiyat önlisans öğrencilerine yönelik arapça destek dersleri (aylık 20 YTL, yıllık 130 YTL) Bu derslerimiz tamamen ders kitaplarınıza paralel olarak hazırlandı. ilahiyat öğrencilerinin kitaplarındaki üniteleri sesli ve görüntülü şekilde hocalarımız anlatıyorlar. Her üniteye ait deneme sınavlarına ücretsiz katılabliyorsun. Derslerde herhagi bir izleme süresi veya tekrar kısıtlaması yok. Ne zaman müsaitsen gecenin üçünde, öğlen, akşam, evde okulda .. yani internete nereden bağlanabiliyorsan oradan katılabiliyorsun. Anlamadığın bir dersi istediğin kadar çok tekrar tekrar izleyebiliyorsun. anlayamadıklarını hocalarımıza mail atarak veya forumda ayrılmış bölüme yazarak sorabiliyorsun.

Bu imkanlardan en iyi şekilde faydalanacağınızı ümit ediyorum. Anlamadığınız veya sormak istediğinız bir husus olursa sorun lütfen.

Çalışmalarınızda başarılar...
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2867

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Kasım2007 Saat 15:34
teşekkr ederiz sayın yöneticim bilgilendirmelerinizden inşlh faydalanmaya çalışıcam.. sizede çalışmalarınızda kolaylıklar..
IP
bufetta
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı bufetta Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Temmuz2008 Saat 18:30
arkadaşlar acil arapça ögrenmek istiyorum yardım edermisiniz?
IP
lovedrop
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı lovedrop Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Temmuz2008 Saat 01:01
SAYIN  ADMİN  VE  SAYGI DEĞER  ARKADAŞLARIM BENDE YENİ ÜYE OLDUM  FORUMA  GERÇEKTEN ARAPÇAYI ÖĞRENMEK  VE GELŞİŞTİRMEK  NİYETİYLE  GELDİM  HEPİMİZE  RABBİM  YARDIM  ETSİN  HAYIRLI GECELER SELAMATLE VE DUA İLE   SELAMUN ALEYKÜM
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Temmuz2008 Saat 09:50
Merhaba lovedrop, aramıza hoşgeldin
Arapça çalışmalarında başarılar diliyorum.
IP
~akc
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ~akc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Temmuz2008 Saat 22:27
uc sual:

(i) izah ettiginiz 3 katagoriden sonuncusuna dahil olmak icin, AÖF ilahiyat ogrencisimi olmak gerekiyor?
(ii) ders kitaplari elimizde olmadan da bu derslerden istifade mumkun mu?
(iii) uyelik ucretini yurtdisindan nasil yatirabiliriz?
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Temmuz2008 Saat 09:27
sorularınızın cevabı

(i) AÖF öğrenci olmanız gerekmez
(ii) Tüm ders metni internet üzerinden veriliyor zaten ayrıca kitaba gerek yok. Ancak alıştırmaların bir kısmı yoktur.
(iii) Bunun için üç seçenek var. Birincisi, Türkiye'de bir tanıdığınız sizin adınıza en yakın PTT şubesinden ödeme yapabilir. İkincisi, kredi kartınızla internet üzerinden ödeme yapabilirsiniz. Üçüncüsü, size hesap numaralarımızın uluslararası IBAN numaralarını göndeririz havale yapabilirsiniz, ancak öncesinden havale masrafını öğrenmeniz iyi olur.

Siz tercihinizi info@onlinearabic.net adresine mail olarak atarsanız, gerekli bilgileri gönderelim.

İyi çalışmalar diliyorum.

IP
bulent134
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı bulent134 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Şubat2009 Saat 16:07
arkadaşlar bende yeni üye oldum bana da yardımcı olursanız sevinirim allah razı olsun hepinizden
IP
hudabin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hudabin Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Mart2009 Saat 11:29
s.a
arkadaşlar bende yeni üye oldum imam hatipliyim ama arapçamı ilerletmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
IP
papatya =)
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı papatya =) Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Eylül2009 Saat 17:16
eskişehir imamhatip lisesi 3. sınıfa geçtm, msn üzerinden bzen arapça bazen türkçe yazışmak isteyen olursa beklerim =)

Düzenleyen ibotea - 04Eylül2009 Saat 13:10
(: imamhatipli :)
IP
bendir
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı bendir Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Ekim2009 Saat 09:37
Orjinalini yazan: ibotea

arapça çalışacaklar için önerdiğimiz yol şu şekilde:

Sitemizde arapça öğrenmek isteyenlere yardımcı olabilecek bir çok bölüm var. ama bunlardan en önemlisi şu üçü:

1. Sıfırdan Arapça Dersleri (ücretsiz) bu bölümde harflerin tanıtımından itibaren basit gramer kulları ve cümle yapıları veriliyor. Bu bölüm ücretsiz. burada hem bilgilerinizi tazelemiş olursunuz hem de geliştirmiş olursunuz.

2. Online pratik arapça dersleri (aylık 20 YTL veya 6 aylık 100 YTL) bu dersler video görüntülü olarak sunuluyor. Yani hem sesli hem görüntülü tıpkı sınıftaymışsın gibi bilgisayarın başında oturup dersini izliyorsun. Alıştırmalarını çözüyorsun, sorularını hocalara mail yoluyla veya foruma yazarak sorabiliyorsun.  Bu dersler daha ziyade pratik arapça konusunda öğrenciyi sıfırdan alıp ileri seviyeye kadar götürmeyi amaçlıyor. Hocalar dersleri arapça olarak sunuyorlar, dolayısıyla derslere bir kulaklıkla katılmak çok faydalı.

3. AÖF ilahiyat önlisans öğrencilerine yönelik arapça destek dersleri (aylık 20 YTL, yıllık 130 YTL) Bu derslerimiz tamamen ders kitaplarınıza paralel olarak hazırlandı. ilahiyat öğrencilerinin kitaplarındaki üniteleri sesli ve görüntülü şekilde hocalarımız anlatıyorlar. Her üniteye ait deneme sınavlarına ücretsiz katılabliyorsun. Derslerde herhagi bir izleme süresi veya tekrar kısıtlaması yok. Ne zaman müsaitsen gecenin üçünde, öğlen, akşam, evde okulda .. yani internete nereden bağlanabiliyorsan oradan katılabiliyorsun. Anlamadığın bir dersi istediğin kadar çok tekrar tekrar izleyebiliyorsun. anlayamadıklarını hocalarımıza mail atarak veya forumda ayrılmış bölüme yazarak sorabiliyorsun.

Bu imkanlardan en iyi şekilde faydalanacağınızı ümit ediyorum. Anlamadığınız veya sormak istediğinız bir husus olursa sorun lütfen.

Çalışmalarınızda başarılar...

merhaba,

Arapça'da henüz evet/ hayırı bilmeyen fakat okuduğum bölüm itibariyle Arapçayı öğrenmek isteyen ve işe bir kursa giderek başlayan biri olarak ben de size şunu sormak isterim: Online Arapça eğitim seti ne kadar faydalı olur? Mesela bir imam hatip lisesine gitsek onların ders kitaplarından edinsek ( görerek, dokunarak ve  altını çizerek) daha faydalı olmaz mı , 2. seçeneğiniz bu yol kadar etkili midir?

Sorularıma bir de şunu eklemek isterim: Arapça nasıl öğrenilir? Kelime kelime mi, cümle cümle mi?
IP
didocan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 89

Alıntı didocan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Ekim2009 Saat 13:03
ARAPÇAYI ÖĞRENMEK İÇİN BENCE PRATİKTEN BAŞLAMAK DAHA GÜZEL OLUR ÇÜNKÜ İNSANOĞLU SABIRSIZDIR HEMEN BAŞARMAK, EMEKLERİNİN SONUCUNU GÖRMEK İSTER PRATİK YAPTIĞIN ZAMAN TEK TÜK KONUŞTUĞUNU GÖRÜNCE DAHA MUTLU OLUYORSUN ZATEN BİRŞEYLER BAŞARDIĞINI, YOL KAT ETTİĞİNİ GÖRÜNCE ZAMANLA GELİŞTİRMEK İSTİYORSUN BUNUN İÇİNDE GRAMERE ÖNEM VERİYORSUN... AMA HİÇ BİRŞEY ÇALIŞMADAN,GECELERİ UYKUSUZ KALMADAN  OLMUYOR ALLAH CÜMLEMİZE ZİHİN AÇIKLIĞI VERSİN 
ALİMLE SOHBET EDEN BULUR MERTEBE, CAHİLLE SOHBET EDEN DÖNER MERKEBE...
IP
meksalina
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı meksalina Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Ekim2009 Saat 13:13
s.a

Ben arapça öğrenimine gramerden başlanması gerektiğini düşünenlerdenim.
Çünkü  helva yapmak isteyen bir kişinin una şekere yağa sahip olması gerekirki helva yapmaya kalkışabilsin  lisan öğrenmek isteyen kişininde mutlaka lisanın malzemesi olan gramer bilgilerini bilmesi gerekir.Bu yolun daha kolay olduğunu düşünüyorum.

ve arapçaya yeni başlayan arkadaşlara yasin yayıevinden çıkan Savaş Unerin ''Arapça lisana giriş'''kitabını kesinlikle tavsiye ederim.
IP
didocan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı didocan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Ekim2009 Saat 13:22
ELBETTE SENDE GÖRÜ?ÜNDE HAKLISIN AMA BEN BURDAKY YENY BA?LAYANLARA YLK ÖNCE GRAMERY TAVSYYE ETTY?YMDE BANA ' BEN HEMEN KONU?MAK YSTYYORUM DYYYNCE ' ARTIK EN BA?TA PRATYKTEN BA?LA DYYORUM
Y?TE YNSANO?LU GERÇEKTEN SABIRSIZZ 
IP
bendir
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı bendir Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Ekim2009 Saat 14:52
Orjinalini yazan: didocan

ELBETTE SENDE GÖRÜ?ÜNDE HAKLISIN AMA BEN BURDAKY YENY BA?LAYANLARA YLK ÖNCE GRAMERY TAVSYYE ETTY?YMDE BANA ' BEN HEMEN KONU?MAK YSTYYORUM DYYYNCE ' ARTIK EN BA?TA PRATYKTEN BA?LA DYYORUM
Y?TE YNSANO?LU GERÇEKTEN SABIRSIZZ 

ingilizce eğitiminde yapılan en büyük hata kelime ezberletilmesi ve sadece gramere yönelik bir eğitim verilmesidir.

8+4+4= 16 yıl boyunca ingilizce gören bir öğrenci konuşamıyor, derdini anlatamıyor çünkü sadece gramer biliyor.

Arapçayı kendi çabalarımızla öğrenen bizler ingilizcede yaptığımız hataları yapmamalı ve cümle cümle öğrenmeliyiz bu dili derim ben...

bu açıdan didocana katılıyorum...
IP
didocan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı didocan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Ekim2009 Saat 15:04
teşekkür ederim ama her yiğidin farklı bir yoğurt yiyişi vardır yaa herkes farklı farlı çalişma planı uyguluyor
kendimizi bizden başka kimse bilemez daha iyi tanıyamaz bizim için hangisi daha iyi ise o yolu seçmeliyiz benimkisi sadece bir fikirdi

selametle arkadaşım
IP
öğrenecek
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı öğrenecek Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Mart2010 Saat 10:15
sayın yöneticim ders hazırlık demolarında yazan arapça harfleri okumakta zorlanıyorum harekelerden kaynaklanıyor olsa gerek daha anlaşılır yazılabirmi üye olucam bana yardımcı olursanız sevinirim
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Mart2010 Saat 12:25
Merhaba öğrenecek, hoşgeldin
Kastettiğiniz yazıların küçük olması veya bazı karakterlerin net okunamıyor olması ise, internet browserınızın yazı stili ve büyüklüğünde ayarlamalar yaparak düzenlemeyi deneyin. Yukarıdaki menülerde View (Görünüm) başlığı altında yazı ve encoding bölümlerine girerek bir kaç ayar değişikliği yapın düzelecektir.
IP
ayseseyda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ayseseyda Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Mart2010 Saat 20:50

ben de arapca ogrenmine gramerden baslamak gerektigini dusunuyorum ama su ayrıntıyı atlamadan ; arapca grameri cooook genis bir konu  pratige gecmek için grameri bitrmeyi bekleyen cok bekleyecektr. bunun icin belli bi duzeye kadar gramerden sonra pratige gecilmesi gerektigi kanaatindeyim...selametle

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Mart2010 Saat 09:36

Arapça öğreniminde hedef çok önemli. Hedefinize göre yol tercih etmeniz lazım. Eğer Kur'an ilimleriyle uğraşacaksanız, klasik metinlerle ilgili çalışmalar yapacaksanız grameri çok iyi bilmelisiniz. Eğer hedefiniz Arap medyasını takip etmek, Arapça konuşabilmek ve basit de olsa Arapça yazabilmek gibi bir nokta ise, bu durumda gramerle başlamanız sıkıcı olur. Onun yerine hem pratiği hem grameri birlikte götüren metodları denemelisiniz. Zira direk gramerle başlamak belli bir süre sonra bilgi yığılmasına neden oluyor. Ve siz eğer bu bilgiyi bir şekilde (konuşmanızda, yazmanızda, okumanızda vs.) kullanmıyorsanız yığılan bilgi sizi sıkmaya başlıyor. Sıkılan öğrenci bu sefer, bu Arapça zor dil öğrenilmesi de zor uğraşması da zor diyerek yolu yarıda bırakıyor. Halbuki bunun yerine günlük hayatında da rahatlıkla kullanabileceği çok basit pratik bir takım bilgilerle öğrenci Arapçanın aslında hiç de zor olmadığını görebilse gerisi gelecek.

Sıfırdan Başlayanlara ÜCRETSİZ Dersler. Mutlaka deneyin...

Benim yeni başlayan arkadaşlara tavsiyem www.onlinearabic.net sitemizin anasayfasında bulunan Arapça İlk Adım bölümünü incelemeleridir. Bu bölüm ücretsizdir. Bu bölümde harfler, yazım kuralları, okuma kuralları, renkler vs. gibi temel bir takım bilgiler var ama benim özellikle incelemenizi istediğim yer, "Başlangıç Dersleri" bölümü... Burada 12 ad. son derece basit, size hem yazmayı, hem konuşmayı hem de grameri aynı anda veren dersler var. Bu dersler uzun yılların birikimi neticesinde tecrübelerle ortaya çıkmış bir metodun yansımalarıdır. Yeni başlayan bir çok arkadaşımız buradan istifade etti. Ve bu derslerden aldığı güçle kafasındaki "Arapça çok zor" önyargısını yıkarak hızlı bir şekilde yoluna devam etti. Bir deneyin bakın, çok faydasını göreceksiniz.

Arapçaya yeni başlayan veya başlamayı düşünen tüm arkadaşlara başarılar diliyorum.

Düzenleyen ibotea - 03Mart2010 Saat 09:39
IP
misbah
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 263

Alıntı misbah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Mayıs2010 Saat 03:15
pratik mi gramer mi ?
ibotea hocamiz bu konuya nokta koydu allah rasi olsun hicam
soylediklerinizi tecrube etmis biri
olarak:D sonsuz destekliyorum:)
IP
İhtiyar
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 465

Alıntı İhtiyar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Mayıs2010 Saat 14:16

""Arapçadan türkçeye çeviri"""bölümünde "katrecik""tarafından açılan ""çeviri çalışması""bölümü forum yöneticileri tarafından kilitlenmiş girilememektedir.
sorunun çözülmesini rica ederim..

Düzenleyen İhtiyar - 14Mayıs2010 Saat 14:17
IP
arapçaöğretmen
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 3921

Alıntı arapçaöğretmen Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Mayıs2010 Saat 15:35
Orjinalini yazan: İhtiyar

""Arapçadan türkçeye çeviri"""bölümünde "katrecik""tarafından açılan ""çeviri çalışması""bölümü forum yöneticileri tarafından kilitlenmiş girilememektedir.
sorunun çözülmesini rica ederim..

Kardeş "Çeviri Çalışması" bölümüne ben giriş yapabiliyorum,
Büyük ihitmalle üyeliğinle ilgili bir sorun var,
idinc yönetici ile iletişime geçersen sorununu hemen giderir. Bir ara benim üyeliğimde de aynı sorun olmuştu. Üyelik ayalarını biraz fazla karıştırmıştım

Selam ve dua ile.
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,111 Saniyede Yüklendi.

gebelik hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı | kombi servisi | kredi mevduat | krediler bankalar | arapça sözlük | arapça çeviri | uygun krediniz | banka şubeleri | finansbank internet bankacılığı | akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi