Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Arapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netArapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟

Mesaj icon Konu: İmam hatipliyim:)

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
زي&
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı زي& Cevapla bullet Konu: İmam hatipliyim:)
    Gönderim Zamanı: 26Şubat2008 Saat 06:26
bende imam hatipliyim arapçayı gerçekten çok seviyorum ve yılların arapça hocasından ders alıyorum ve en iyi arapça bilen hocamızdır Ahmet Çelebi hocamıza gerçekten çok teşekür ediyorum 
IP
selamettin1
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 388

Alıntı selamettin1 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Şubat2008 Saat 07:27
Sizi  tebrik  ederim.  Allah  elimizdeki  nimetlerin  kıymetini  bilenlerden  eylesin..Benimde  (profesyonel )  bir arapça hocam olmasını çok isterdim.

Düzenleyen salihatün - 26Şubat2008 Saat 07:55
IP
senemsev
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı senemsev Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Şubat2008 Saat 19:48

ben kendime hiç güvenmiyorum, siz şanlısınız profesyonel bir hocanız varmış. bana bir yön gösterin, bu sadece kitaplarla olmuyor  bahsettiğiniz hoca gibi bir hocam olsaydı eminim herşey çok daha güzel olacaktı.

Düzenleyen senemsev - 28Şubat2008 Saat 09:37
IP
ihl li
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ihl li Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Mart2008 Saat 22:43
BEN DE İHL LİYİM AMA HOCA İYİYANİ  PROFESYONEL OLMAYINCA BAŞTAN İYİ GİTMEYİNCE DE SONRADAN ZOR OLUYO BAŞTAN (HOCA) ÖZELLİKLE İYİ OLMAZSA OLMUYO AMA İŞTE ELİMİZDE DEGİL NAPARSINIZ
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Mart2008 Saat 12:29
Merhaba arkadaşlar, hoşgeldiniz

Evet dil eğitiminde hocanın faktörü tartışılmaz. Ama herşey hocaya bağlı değildir. Bir kere size tavsiyem kapıldığınız bu psikolojiden kurtulmanız lazım. Dil eğitiminde başarı %70 öğrencinin elindedir. Siz ne kadar meraklı, ne kadar araştırmacı olursanız, ne kadar tertipli ve disiplinli çalışırsanız okadar başarılı olursunuz. Hocanız kötü bile olsa bu sizi yıldırmaz, yeni arayışlara sokar. Benim gördüğüm kadarıyla da sizde bu arayış zaten var. E ohalde başarısız olmanız veya ümitsizliğe kapılmanız için hiçbir neden yok. Çünkü çaresizseniz, çaresizsiniz... Bu dil öğrenimi öyle bir şeydir ki sizde başlar ve sizde biter. İçinizde o dili öğrenmeye dair sevdanız var olduğu sürece mutlaka öğrenirsiniz.

Başarılar diliyorum.

IP
ihl li
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ihl li Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Mart2008 Saat 12:36
teşekkürler haklısınız galiba biraz da bizim çabamız gerekiyor inş başarılı oluruz
IP
sessiz_sevdam
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sessiz_sevdam Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Nisan2008 Saat 20:09
bende ihl'yim hocamız 2 senelik ama bizim ders anlayışımıza göre,bzm isteğimze göre ders işlio we dersin akışı çok gsl gidio
IP
filolog
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı filolog Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Nisan2008 Saat 12:40
dil egitiminde hocanın etkisi %30 ile sınırlıdır .başta ezber olmak uzere, anlamak geri kalan %70i oluşturur.
IP
sessiz_sevdam
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sessiz_sevdam Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Nisan2008 Saat 17:13
evet gerçekten bende hocanın yardımcısı gibiyimyani arapçadan türkçeye tercüme hep bn yaparmm..
IP
sumeyye61
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sumeyye61 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Mayıs2008 Saat 22:20
selamünaleyküm bende imamhatipliyim.arapça hocamızdan Allah razı olsun bana arapçayı sewdirdi we kolay öğrenmemi sağladı
IP
adriatik
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 198

Alıntı adriatik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Mayıs2008 Saat 10:39

Selam İmam Hatiplim Selam Senin Nuruna;

Bende imam hatipliyim ama orayı iyi değerlendirmedim vaktimi ziyan ettim. Çok güzel hocalarımız vardı ama istifade edemedim çok pişman oldum ama iş işten geçti. Şimdi çok zor şartlar altında arapça öğrenmeye çalışıyorum. Halen imam hatipte okuyan arkadaşlara tavsiyem oranın kıymetini  iyi bilsinler vakitlerini isaraf etmesinler. 
Herkese üstün başarılar
İman hem nurdur hem kuvvettir, evet hakiki imanı elde eden adam kaninata meydan okuyabilir B.S.N
IP
sessiz_sevdam
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sessiz_sevdam Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Mayıs2008 Saat 17:10
yaa senin adına üzüldüm..Şahsen bnde imam hatiplym we imam hatipli olmak bence ayrıcalıklı..çünkü bazı zorluklar altında okuduğumuz için..kıymetini anlayabilioruz..
IP
perverde
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı perverde Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Ağustos2008 Saat 18:14
arkadaşlar ben de imamhatipli olma şansını yakalayanlardanım bu yıl mezun oldum ve güzel anılarla okulu bitirdim.hocalarımız gayet iyilerdi özellikle hazırlık sınıfındaki hocamız muhteşemdi ve tam bir arapça sevdalısıydı üzerimizde çok emeği var Allah ondan razı olsun.bence arapça eğitiminde temel çok önemli ilk başlayan arkadaşlara tavsiyem bilgilerini sağlam temellere oturtmaları .hepimize başarılar
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,156 Saniyede Yüklendi.

gebelik hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı | kombi servisi | kredi mevduat | krediler bankalar | arapça sözlük | arapça çeviri | uygun krediniz | banka şubeleri | finansbank internet bankacılığı | akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi