Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Genel
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netGenel

Mesaj icon Konu: selamu aleykum

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
tuncer
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı tuncer Cevapla bullet Konu: selamu aleykum
    Gönderim Zamanı: 26Kasım2006 Saat 21:38
selamu aleykum
bu siteyi bulupta üye olduğum zamandan beri takip ediyorum.fakat foruma hiç yazmamıştım.kısmet bu güne imiş.bende duygularımı ve düşüncelerimi arkadaşlarla payşlaşmak istedim..yaklaşık 10 aydır fono mektupla öğretim kurumundan arapça ders çalışıyorum.ticaret ile uğraştığımdan iş ortamının fırsat verdiği oranda derslere devam etmeye çalışıyorum.şu an kendimi çok eksik hissediyorum bu konuda..fakat çalışmaya hiç bıkmadan usanmadan devam edeceğim. 2000 senesinde hacc için suudi arabistana gitmiştim.oradaki insanlara baktığımda(genellikle esnafının) onların çoğunun bizlerle anlaşmak için çat pat türkçe öğrendiğini gözlemledim.ve bir müslüman olarak kitabımızın bile arapça olmasına rağmen kendimin tek kelime bile arapça bilmeyişimden hayıflandım.işte o andan itibaren kafama takılmıştı...öğrenecektim.şimdi bakıyorum gerçekten bu sitede çok meraklılar var.vede iyi derecede arapça bilenler..her kez birbirine yardım etmek için can atıyor.Allah bu uğraşılarınızı boşa çıkarmasın inşaalah..ve yardımcınız olsun.hepiniz Allaha emanet olun..
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Kasım2006 Saat 21:57
Merhaba tuncer, aramıza hoşgeldin
samimi ifadelerin ve güzel tespitlerin için teşekkür ediyorum. Arapça hakikaten gün geçtikçe önemi farkedilen bir dil. Sadece dini sahada değil özellikle ticari sahada arapça bilmek bir ayrıcalık haline geldi bile. Bu noktada sıkı çalışmak lazım gerçekten. Azminden dolayı seni bir kere daha kutluyorum. Kafana takılan hususları forumumuzda ilgili bölümlere yazarak çözüm bulabilirsin. Forum ortamımız gerçekten çok seviyeli ve paylaşımcı arkadaşlarımızla zenginleşiyor. Seni de aramızda görmekten mutluyuz :)
Arapça çalışmalarına destek olması açısındın online derslerimizle ilgili tanıtım sayfalarını incelemeni tavsiye ediyorum. Özellikle senin durumunda olan, yani iş yoğunluğundan dolayı herhangi bir kursa gidemeyip de evinde veya ofisinde bilgisayarının başında çalışmayı tercih edenler için biçilmiş kaftan... Online ders sistemini
adresinden inceleyebilirsin.

Çalışmalarında başarılar diliyorum..
IP
acizâne
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı acizâne Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Kasım2006 Saat 20:54
السلام عليكم

Aramıza hoşgeldiniz inşaallah faydalı olur. Sadece şunu söylemek istiyorum sizin bu gayretiniz bana ne kadar az çalıştığımı gösterdi. maşaallah ne olursa olsun yılmayacak birisiniz sanırım Rabbim yolunuzu açık etsin...
Anlattıklarınıza gelince sonuna kadar haklısınız araplar bizimle anlaşmak için türkçe öğreniyor ama biz dinimizin ana dili olan arapçayı öğrenmekten aciz kalıyoruz...
Rabbim bu foruma öncülük edenlerden ve emek verenlerden Razı olsun. Ne zaman sorunumuz olsa hepsi yardımlarını esirgemiyorlar. Yönetici kardeşlerimize de çok teşekkür ederim.
Size de başarılar dilerim inşaallah bu azminizin karşılığını bir ecir olarak cennette alırsınız...

Selam ve Dua ile...
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,074 Saniyede Yüklendi.

rüyada ağlamak | siyah peynir | rüyada köpek görmek | rüyada altın görmek | rüyada para görmek | rüyada bebek emzirmek | rüyada gelinlik giymek | rüyada eski sevgiliyi görmek | rüyada silah görmek | rüyada örümcek görmek | rüyada kavga etmek | rüyada aslan görmek | rüyada papağan görmek | rüyada timsah görmek | rüyada domuz görmek | rüyada hırsız görmek | rüyada burun kanaması | rüyada bal görmek | rüyada örümcek görmek | dask sigortası