Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Arapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netArapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟

Mesaj icon Konu: الاجوبة عن الأسأ لة

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
subhanallah
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı subhanallah Cevapla bullet Konu: الاجوبة عن الأسأ لة
    Gönderim Zamanı: 11Aralık2006 Saat 18:45

Bana hoş geldin arkadaşlara hoş bulduk diyerek Fergim arkadaşın sorusuna şöyle cevap vermek istiyorum

Arkadaş Ülkemdeki Arapça ile Okuldaki Arapça arasındaki farkı istemin....
    Ben aslında Arapçayı öğrenmeye Ülkemde başladım ancak iç karışıklardan dolayı Ülkemde devam edemedim ve 1999 yılında Pakistane gittim, yaklaşık iki sene orda kaldım Arapçayı bu iki sene içerisinde orda öğrendim.

farkı şu Pakistan daki medreselerde dini konular genellikle iki dille öğretiliyor:Orduca ve Arapça. Ben Arapçayı o anda çok bilmememe rağmen Arapça kısmını seçtim ve 3 ayde çok sıkıntı cektik bu konuda. ama hep arapça ile uğraşmak zurunda kaldığım için mecburen öğrendim.  ordaki dersler,sınavlar, sorular vs... hep arapça idi  okulda ki arapça ise bir ders programı dır ve ona bağlıdır. programa göre belli kitaplar okutuluyor.ve şunu ifade edeyim ben arapça dersinde de arapçadan daha ziyada türkçeyi öğrendim çok ilginç değilmi? çünkü dersler hep tercüme ağırlıklı ve gramere bağlı idi pratik yönü çok zaiftir hatta hiç yoktur.......,,

ben Acizane arkadaşıma  da teşekkürederim ve ona da hoş buduk derim. Şunu söyleyeyim; ben yardıma sever biriyim ve yapabileceğim kadar yardım etmeye hazırım... özellikle sana tabi.....

selametle   teşekkürler////                                                                                  ادعو الله ان یوفقنا لما یحبه و یرضابه من القول و الفعل والعمل و النیة
IP
nurbonu1453
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı nurbonu1453 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ocak2007 Saat 22:00
arapçayı ögrenmeliyim.bazı kelimeleri biliyorum ama konuşamıyorum.
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,120 Saniyede Yüklendi.

gebelik hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı | kombi servisi | kredi mevduat | krediler bankalar | arapça sözlük | arapça çeviri | uygun krediniz | banka şubeleri | finansbank internet bankacılığı | akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi