Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Arapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netArapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
Mesaj icon Konu: Selamun aleyküm Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri Hemen Al Hemen Sat
Yazar Mesaj
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 337

Alıntı administrator Cevapla bullet Konu: Selamun aleyküm
    Gönderim Zamanı: 29Eylül2006 Saat 23:00

Merhaba, yeni foruma geçiş süreci nedeniyle forum admini sizin adınıza mesajınızı bu alana taşımıştır. Konunuza buradan devam edebilirsiniz.

Sukriye   Mesaj gönderiliş tarihi:28/09/2006 ve saat 10:15:48  

Selamun aleyküm . Siteye yeni üye oldum bir haftadır inceliyorum. Oldukça istifade ettim hazırlayanlardan ve katkıda bulunan tüm üyelerden Rabbim razı olsun. Arapça öğrenmeyi çok istiyorum. Öyle sanıyorum bir set alırım. Önerilerinizi de okudum. Kurs benim için pek mümkün görülmüyor çalışan biri olduğum için hiç vaktim yok. Benim bir sorum lucak; mümkün olur mu bilmiyorum . Bilgisayarla ilgili bir işim var. Bilgisayar karşısında çalışırken bir taraftanda mp3 çalardan kulaklıkla ilahi dinliyorum. Bu şekilde dersler müzik parçası gibi indirebileceğimiz mp3 ler şeklinde hazırlansa, kulaklıkla iş yaparken bir taraftanda dinleriz. BU şekilde çalışmak daha kolay ve akılda kalıcı olur. Bunun yanı sıra günde bir saat ayırıp çalışılır Ben ayrıca 2 kişiye Kuranı Kerim okumayı öğretmeye çalışıyorum. Bu onlardan ve bir çok kişiden duyduğum bir istekti. Onlar harfleri telaffuzda çok zorlanıyorlar. Mahreçlerini karıştırıyorlar. Harflerin okunuşlarıyla birlikte mahreçlerini açıklayan mp3 şeklinde harf okunuşları hazırlansa onlara çok faydalı olacağı kanısındayım . Belki bu şekilde çalışmalar vardır bilemiyorum. Arapça öğrenim setlerinde ya da sitelerde
böyle dinlemek için mp3 çalarlara yükleyebileceğimiz çalışmalar varmı? Bu bir çok kişinin olsa çok iyi olurdu dediği bir şey . Site yönetiminede konu ile ilgili bir mesaj gönderdim. Foruma yazmak aklıma sonradan geldi. Bilgi verirseniz sevinirim . selam ve dua ile

IP
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı administrator Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Eylül2006 Saat 23:00

scelik Mesaj gönderiliş: - 28/09/2006 :  11:30:01  

Aleykum Selam Surkiye kardes,..
Gayretlerin cok guzel. Bende Arapca dilini ogrenmek uzere baya bir gayret ettim ve Allah’a sukurler olsun belli bir mesafeye kadar geldim.
Yani sunu anladim, gayret edince oluyor

Yazini okudum, benim bayadir kullandigim bir uygulamayi soruyorsun

- benim 2GB USB mp3 playerime yukledim ve yolda, iste, otobuste dinliyorum. http://www.onlinearabic.net/dokuman_takasi_detay.asp?d_id=24&k_adi=SES%20DOSYALARI sitesinin adresinden “Dokuman Takasi\Ses Dosyalari” bolumunde Osman Ersil hocanin seslendirdigi arapca mp3 konulara ulasabilirsin.
Benim yaptigim uygulama ise su sekil: seslendirilen ses dosyalari ReapPrayer formatinda bulunmaktadir, bir cevirici programlar hepsini mp3 formatina cevirdim ve dinliyorum.
- Elif-Ba arapca alfabesinin seslendirilmis halini de http://www.onlinearabic.net/dersler/dersler.asp adresinde bulabilirsin. Cok guzel arapca diline ilk giris formatinda hazirlamislar, hatta arapca yazi yazma calismalari da var, cok hos olmus
Boylece de kuran okuyan ogrencilerin mahrec konusunda sesli olarak istifade etmis olurlar.
Bende site yoneticileri bircok kez mail attim, hemen cevap donuyorlar, cok sicak insanlar. Allah razi olsun.
Hem siteden hem de forumdaki arkadaslardan oldukca istifade ediyorum

مع السلامة

IP
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı administrator Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Eylül2006 Saat 23:01
ibotea   Mesaj gönderiliş: - 28/09/2006 :  12:12:55  

Merhaba Sukriye, aramıza hoş geldin :)
scelik kardeşimiz güzel yönlendirmeler yapmış sağolsun. Ben sadece bir şey ilave etmek istiyorum. Çok yakında inşaallah internet üzerinden hem görüntülü hem sesli arapça derslerimiz başlayacak. Tüm üyelerimize mail yoluyla açılış tarihini bildireceğiz. Bu konu üzerinde uzun süredir çalışıyoruz. Herkesin istifade edebileceği bir sistem oluştu. Allah nasip ederse siz de istifade edebelirsiniz. Buradan müjdesini vermek istedim. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

IP
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı administrator Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Eylül2006 Saat 23:02
Sukriye   Mesaj gönderiliş: - 28/09/2006 :  12:51:03  

Yardımlarınız için Allah (cc) razı olsun. Rabbim gayretlerinizin karşılığını versin . Gerçekten çok yararlı bir site olmuş. Eminim hazırladığınız sistemde oldukça yararlıdır. İnşaAllah nasip olursa beraberiz. Hayırla ve Hakka emanet kalın.

IP
müfü
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı müfü Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Haziran2007 Saat 17:11
selamün aleykümm arkadaşlar bende yeni üye olanlardanım arap dili ve edebiyatında okuyorumm ve bu siteden baya Bİ faydalanacağımı düşünüorumm

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Haziran2007 Saat 15:18
Merhaba müfü aramıza hoşgeldin

IP
galoisse
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı galoisse Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Haziran2007 Saat 10:40
selamunaleyküm arkadaşlar.öncelikle vermiş olduğunuz emeklerden dolayı Allah hepinizden razı olsun.Bende arapça bağlamında (sadece) kuran okumayı biliorum fakat tek derdim kısa sürede pratik konuşmayı kapmak onu becerebilmek tavsiyeleriniz nediR?

IP
müfü
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı müfü Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Haziran2007 Saat 11:14
Orjinalini yazan: ibotea

Merhaba müfü aramıza hoşgeldin
teşekkür edrimm hoşbuldukk

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Haziran2007 Saat 11:40
Merhaba galoisse, aramıza hoşgeldin
kursa gitme imkanın varsa bir kursa git. ama imkanın yoksa nakkaşın eğitim setini alıp çalışmanı tavsiye ederim. ( http://www.arapcayayinlar.net/prod.asp?UID=9 )Ama düzenli ve disiplinli çalışman lazım. Hergün mutlaka en az iki saat çalışmalısın. Basit isim ve fiil cümle kuruluşlarını öğrendikten sonra pratiğini hızlı geliştirmek için bizim online derslerimize katılmaya başlayabilirsin. Arapça çalışmalarında başarılar diliyorum.

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,094 Saniyede Yüklendi.