Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Arapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netArapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟

Mesaj icon Konu: Pratik Arapca Ögrenmek

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   3 Sonraki >>
Yazar Mesaj
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 337

Alıntı administrator Cevapla bullet Konu: Pratik Arapca Ögrenmek
    Gönderim Zamanı: 29Eylül2006 Saat 23:06

Merhaba, yeni foruma geçiş süreci nedeniyle forum admini sizin adınıza mesajınızı bu alana taşımıştır. Konunuza buradan devam edebilirsiniz.

bora_46  Mesaj gönderiliş tarihi:26/09/2006 ve saat 13:01:13  

Selamün aleyküm
kuran harfleri ile arapca gazete harlerinin okunusu farklımıdır
ben yeni ögrenen kardeşinizim yardımcı olursanız sevinirim Birde en piratik Nasıl Öğrenebilirim Allahın rahmeti üzerinize olsun.

IP
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 337

Alıntı administrator Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Eylül2006 Saat 23:06
ibotea   Mesaj gönderiliş: - 26/09/2006 :  15:47:34  

Merhaba bora_46, aramıza hoşgeldin :)

kuran harfleriyle gazete harfleri arasında bir fark yok. ikisi de aynıdır. Kuran'ı kerim harekeli yazıldığı için okuması kolay oluyor fakat normalde Arapça harekesiz bir dildir. Hangi harfin nasıl okunacağını bilmek için Arapça bilmek gereklidir. En pratik yoldan nasıl öğrenirim diye sormuşsunuz :) Öncelikle şunu belirteyim, dil öğrenirken acele etmeyin. En hızlı, hemen, çabucak öğrenmeliyim diyenler en çabuk öğrenmekten vazgeçenlerdir. Bu nedenle planlı bir şekilde hareket etmelisiniz. Önce Arapçayı niçin öğrenmeniz gerektiğine karar verin. Turistik amaçla mı öğreneceksiniz, Arap medyasını takip etmek için mi? Yoksa sırf hobi olsun diye mi? Veya islami ilimlerle uğraşmak için mi? bu tespit çok önemlidir. Zira çalışma metodunuzu ve arapça öğrenme yolunda çıkacağınız bu yolculuğun ne kadar uzun veya kısa süreceğini bu kararınız belirleyecektir. Şunu unutmayın ki hem dini hem politik, hem ekonomik, hem edebi sahalarda söz sahibi olan dünyanın en etkili dillerinden birini öğrenmek üzeresiniz. Tekrar yazışalım :) Size şimdiden başarılar diliyorum.

IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Ekim2006 Saat 18:31
Selamün Aleyküm ben almanyada kaliyorum else dil egimiti kurslarina basvurdum pek ilgilenmiyorlar sitelerinde online ögretimimiz var demelerine ragmen.
hic arapca bilmiyorum kendime bes alti yil zaman tanidim ama hem politik hem dini hem felsefi alanda konusa bilme yazma ögrenmek istiyorum.
kimi veya hangi siteyi  tavsiye  edersiniz . özel ders veren bir ögretmende olabilir
yardimlariniza ihtiyacim var kurslar ücretli  olabilir

Simdiden yardimlariniz icin tesekkürler
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Ekim2006 Saat 08:52
Merhaba Ugurcan,
aslında başka bir topic'de de bu soruyu sormuşsun, orada cevaplamaya çalışmıştım. Tekrarlamakta fayda var :)

İnternet üzerinden arapça öğrenebileceğin Türkçe-Arapça bir site yok maalesef. Ancak bizim dersler 30 Ekim pazartesi gününden itibaren başlıyor. Arap harflerini tanıyor ve en azından harekeli olanları çat pat okuyabiliyorsan, internete bağlanabildiğin her yerden 24 saat boyunca dilediğin vakitte derslere katılabilirsin. Dersleri Arap hocalar verecekler. Dersler ders öncesi ve ders sonrası takviye dökümanlarıyla desteklenecek. Ayrıca anlamadığın konuları da mail yoluyla sorabileceksin. Bol bol istifade edeceğini ümit ediyorum.
Özel hoca konusunda eğer İstanbul'da olsaydın yardımcı olurduk ama Almanya'da sana bu konuda yardımcı olmamız biraz zor görünüyor.
Arapça konusundaki azminden dolayı seni tekrar tebrik ediyorum. en kısa sürede Arapça öğrenmen dileklerimle.. İyi çalışmalar..
IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ekim2006 Saat 19:26
merhaba verdiginiz cevaplar icin cok tesekkürler iki defa ayni soruyu sormustum ve cevapladiniz buda bu tür forumlari nasil kullanacagimi bilmememden kaynaklaniyor özür dilerim.
istanbulda olsam yardimci olabileceginizi yazmissiniz, online ögretimde mesafenin pek önemi yok , eger tanidiginiz internet baglantili bir ögretmen veyahut siz biliyorsaniz sizde verebilirsiniz özel dersleri memnun olurum. buradaki online ögretime zaten katilacagim ama bunun yeterli olacagini sanmiyorum cünkü ben benim hanimi almanca kurslarina haftanin her günü bes saat gönderdim daha yeni Almancayi ögrendi diyebilirim
O yüzden özel ögretim almak istiyoum yardimlariniz beni sevindirecek hayirli iftarlar diliyorum  her forum üyesine Allah Oruclarinizi kabul etsin
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ekim2006 Saat 22:38
peki ozaman size internet üzerinden özel ders verebilecek tecrübeli bir öğretmen bulmaya çalışalım. Fakat internet üzerinden özel ders almak çok kolay olmayacaktır. Gerçi siz kendi aranızda haberleşme ve bilgi aktarımı metodlarınızı tespit edersiniz :) Rabbim gönlünüze göre verir inşaallah. Bir araştıralım bakalım ..
IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Ekim2006 Saat 18:09
yardimlarniz icin tesekkürler insaallah bulabiliriz sizin arapcaniz yeterli degilmi veyahut yöneticilerden birinin 
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Ekim2006 Saat 23:00
tekrar merhaba,
elbette doğrudan biz yardımcı olmayı isteriz. Fakat 19bini aşkın üyemiz var ve yeni projelerden dolayı oldukça yoğun bir çalışma temposu içindeyiz. Bu nedenle bu tür konularda çok daha tecrübeli ve bilgili arkadaşları müdahil ederek size çözüm bulma yolunu tercih ediyoruz. Umarım bunu anlayışla karşılarsınız :)
IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Ekim2006 Saat 04:52
Yardiminiz icin tesükkürler insaallah bu sorunumu cözecek bir arkadas bulabiliriz
bu arada arapca harfleri ögrendim umarim hatali degildir. forumda arapca ögretim icin almam gereken her hangi bir kitap varsa önce bilip bunlari almam her halde iyi olur diye düsünüyorum yoksa yaptiginiz online calismasi bu sorunu tamamem ortadan kaldiriyormu.
bunlari eger 30 ekim baslangic tarihinden önce cevaplarsaniz  cok memnun olacagim
bütün forum üyelerinin ramazan bayrami mübarek olsun bir daha ramazan ayina allah cümlemizi kavustursun
IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Ekim2006 Saat 05:02
bu arada sormayi unuttum üyelik formunu okudum 6 aylik üyeligi istiyorum fakat almanyadan hangi hesap numarasina nasil para yatiracagimi bilmiyorum online bank ile parami yatirmak istiyorum bana bankanin international banka kodu gibi birseyler lazim bu konudada yardimci olursaniz memnun olurum
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Ekim2006 Saat 00:31

sitemizde şu anda bir eğitim setinin tanıtımları var. Ancak yurt dışına gönderirken epey sıkıntı oluyor. Alıcı açısından gümrük kargo vs. derken astarı yüzünden pahalıya geliyor. Ancak azim dağıtım veya yanlış hatırlamıyorsam zafer dağıtım almanyada da bu setlerin dağıtımını yapıyor. Telefonunu bulmaya çalışayım.

ders ödemesi konusuna gelince, garanti ve iş bankasının intenational IBN nolarını göndereyim sana. Ama yurtdışı havalesi nasıl? Eğer senden çok masraf alacaklarsa, buradan bir yakınına da postaçeki hesabına vs. yatırtabilirsin.
IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Ekim2006 Saat 15:44
Hizli cevabiniz icin tesekkürler tekrar bayraminiz mübarek olsun Üyelik aydatini direk size veya yakinima gönderirsem hicbir fark yok.
Havele tutari ayni o yüzden ibn numarasi yeterli olur benim icin
telefon numaralirinida verebilirseniz yayin evlerinin baslamak icin hersey tamamlanmis olacak

Saygilarimla
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Ekim2006 Saat 22:34
Merhaba ugurcan,
Garanti Bankası'na ait IBAN numaramız şu şekilde
TR86 0006 2000 2770 0006 6703 21
Bu hesaba YTL olarak havale yapabilirsin.

Setlerin satışını yapan dağıtım firmasının internet adresini ve erişim bilgilerini gönderiyorum, şimdi sette kampanya yapmışlar, oldukça indirimli fiyattan veriyorlar.

Şimdiden hayırlı olsun, iyi çalışmalar dilerim :)

Düzenleyen idinc - 27Ağustos2007 Saat 23:04
IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Ekim2006 Saat 23:04
Yardimlariniz icin cok tesekkürler  verdiginiz internet adresine girdim fakat orada almanyaya gönderiyorlar gibi herhangi bir bilgi bulamadim birde almam  gereken kitap arapca egitim seti omu acaba tam bilmiyorum arapca üzerine bircok kitap var
parayi insaallah yarin gönderecegim kac günde gelir bilmiyorum normalde en gec iki is gününde geliyor
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Ekim2006 Saat 23:15
tv reklamlarında almanya için de sipariş aldıklarını söylüyorlardı. Bir mail atıp sor istersen. orada nakkaşın seti var kırmızı kapaklı, bizim sitemizde de arkadaşlara vermiştik, memnun kalmışlardı. tavsiye ederim. fiyatını da epey düşürmüşler :)
şu sayfada ürün detayları var

Düzenleyen idinc - 27Ağustos2007 Saat 23:04
IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Ekim2006 Saat 21:05
mesaj yazdim herhalde pazartesi cevap verirler bundan sonra paranin gelmesini beklemem lazim hersey icin tesekkürler sizede cok zahmet verdim kusura bakmayin
parayi isbankasi subesine yatirdim iban numarasini cikartmasini ögrendim
100 ytl bugün aksam saat sekiz gibi gönderdim bakalim  ne kadar sürecek

Düzenleyen ugurcan - 27Ekim2006 Saat 21:56
IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Ekim2006 Saat 18:57
Merhaba Ibrahim bey ben parayi gönderirken Alici olarak Online Arabic is bankasi hesabina yatirdim cünkü paranin nasil ve nereye yatirilacagini gösteren sayfada her hangi bir sahis ismi gecmedigi icin hesap numarasinin sahibi online arabic diye düsündüm eger hataliysa lütfen online arabic sayfasinda bu konuyu nasil katilacagim bölümünde düzeltin yoksa cok arkadas  zor durumda kalabilir
eger hataliysa lütfen bankaylan bir görüsün cünkü ben parayi gönderdim

Düzenleyen ugurcan - 31Ekim2006 Saat 18:58
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Kasım2006 Saat 10:18
Merhaba,
İsim belirtmediysen büyük ihtimalle para senin hesabına geri gönderilmiştir. İsim belirtmeyince iade ediyorlar çünkü. Biz bu durumu farkeder etmez (derslerin ilk açıldığı gün) hemen siteye gerekli isimleri ekledik. Ama tabi gözden kaçabiliyor. İşbankasıyla görüştük. İsim vermiyorlar anca onlinearabic olarak para yatıran bir kaç üyemizin paralarını geri iade ettiklerini ifade ettiler. Parayı yatırırken Halil İbrahim Çay hesabına diye gönderirsen sorun çıkmayacaktır. Elimizde olmayan bu aksaklıktan dolayı özür diliyoruz.
IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Kasım2006 Saat 14:07
Eger o para geri gelirse 26€ gönderme parasi bosuna idi 54€ size gönderdim yarisi kadarda havale parasi simdi o geri gelsin birdaha göndereyim 6 aylik  üyelik parasi bosa gitti.
ben bana gönderilen giris sifremi yazmistim acaba  sifreyi gösterseniz bu sifre adina para gelecek diye olmazmi
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Kasım2006 Saat 14:31
Tüh, çok üzüldüm gerçekten ya. Ben bankayla tekrar görüşüp rica edeyim. Israrla alamayacaklarını söylüyorlar ama şansımı bir kere daha deneyeceğim. Tam olarak bana işlem tarihi, varsa işlem numarası ve ad soyad bilgilerinizi mail atar mısınız?
IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Kasım2006 Saat 21:24
ugur canlar gönderen
alici  online arabic net
bana verilen sifreyi yazdim o zaten sizde olsa gerek
isbankasi
baskada birsey yazmadim
benim üzüldügüm taraf para degil dersler basladigi halde katilamamak

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Kasım2006 Saat 22:12
dersleri kaçırman gibi bir durum yok. Çünkü zaten dersler arşivleniyor ve arşive dilediğin zaman ulaşarak dersleri izleyebilirsin. Benim üzüldüğüm  böyle bir aksiliğin yaşanmış olması. Neyse hayırlısı. Yarın ben bankayı arayarak durumu tekrar bildireceğim. Ancak bana şunu söylediler: internet üzerinden işlem yaptıysan veya kendi hesabından bize havale çıkardıysan havalenin geçerli olmaması durumunda paranı senin hesabına geri gönderiyorlar. Nitekim Türkiye'de bir iki üyemizde de aynı sorunu yaşadık. Havale çıkarmışlar ancak banka isim tutmadığı için havaleyi kabul etmemiş. Sonra baktık ki havale aynı kişinin hesabına geri iade edilmiş. Sen de bunu bir kontrol edersen sevinirim.
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Kasım2006 Saat 11:49
Bankadan havale bilgilerine bu isimle ulaşamıyorum. Acaba işlemini işbankasının internet bankacılığı üzerinden mi yaptın. Yoksa Almanya'da bir banka üzerinden mi havale yaptın. Eğer öyleyse hangi banka olduğunu ve havale numarasını verebilir misin?

IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Kasım2006 Saat 22:33

Gönderdigim Banka Alman Bankasi Sparkasse Banka Kodu 33450000 Hesap Numarai 1040414417
454775 303 TRY 100
Online Arabic net Parmakkapi subesi
onl 788 baslayan sifrem devami sizde var
Gönderen ugur canlar
eger para size gelmezse bana gelecegini biliyorum tekrar gönderirim zaten bu sefer olmazsa  bir daha para gönderirken 1 yillik gönderecegim cünkü havale parasi nerdeyse 3 aylik kurs parasini geciyor

Düzenleyen ugurcan - 02Kasım2006 Saat 22:36
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Kasım2006 Saat 09:35
Tekrar merhaba Ugur,
dün gönderdiğin 6 aylık üyelik bedelini aldık, üyeliğini açtık. Geç oldu, güç oldu ama inşaallah hakkında hayırlı olur ve arapçayı çok güzel bir şekilde öğrenirsin. Ama daha önceki işleminle ilgili bankada bir kayıt yok. Özellikle sordum, isim belirtmediği için havale geri çevrilmiş olabilir mi diye. Havale onayı bizde görünmüyor dolayısıyla para bizim hesabımıza geçmeden geri adı geçen Alman bankasına iade edilmiştir diyorlar. Bilgine.

IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Kasım2006 Saat 13:27
Merhaba bir hata olacak ben bir defa para gönderdim iki defa degil yani eger para geldiyse
o zaman bir haftadan beri ugrastigimiz olayi cözmüs olduk.
ben dedimki eger para geri gelirse bir dahasina 1 yillik  üyelik aydatini gönderirim fakat yanlis göndermeme ragmen parayi aldiginiza sevindim.
sizede cok zahmet verdim hakinizi helal edin bu tür islemleri ilk defa yapiyorum cahillik iste
ama cözüldügüne sevindim

Düzenleyen ugurcan - 04Kasım2006 Saat 13:27
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Kasım2006 Saat 12:48
Bak şimdi rahatladım. Ben de iki defa para gönderdin biri kayıp gibi algılıyorum. Vallaha içim rahatladı çok üzülmüştüm çünkü bu duruma. Hiçbir üyemizin mağdur olmasını istemem. Burada bir ilmi çalışma yapmaya çalışıyoruz kimsenin ne cebi yansın ne gönlü kırılsın :) Neyse sonuçta halletmiş olduk. Hayırlı çalışmalar diliyorum. Allah'a emanet ol.

IP
ugurcan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ugurcan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Kasım2006 Saat 17:03

bugün derslere basladim tesekkür ederim, fakat bir problem var ben daha anca harfleri tanidim ders veren ögretmen ehlen ve sehlen deyip bir basladi derse 15 dakika sonra biraktim.

Hep arapca konusuyor hicbir sey ama hic birsey anlamiyorum, bu dersler en azindan okumasini ögrenmis kelime hazinesi olanlar icin hazirlanmis. ben birtek ehlen ve sehleni anladim oda en az yirmi kere tekrarladigi icin.
o yüzden demistimki bana bir özel ders verecek bir hoca lazim en azindan konusan ögretmenin ne dedigini anlayayim.
ben ilk okulu türkiyede Aydinda okudum Orta okulda almanyaya geldim ve hatirliyorum ilkokul günlerimi ilk önce harfler sonra heceler sonra Cin Ali topu at gibi cümleler kuruyorduk, kisacasi en temelden hicbirsey bilmeyen bir seviyeden baslayip yukari dogru götürdüler öyle bir sistem daha cok halk kismina hitap edecegine inaniyorum.

Yaptiginiz calisma cok güzel hosuma gitti fakat ben size bugün hicbir türkce aciklamasi olmadan almanca konusmaya baslasam herhalde sizde benim derse baktigim gibi bakar ve birsey anliyamazdiniz diye tahmin ediyorum.Ögretmen Türkce karsiliklarinida yazsa dahada güzel olacak.
Eger cok zaman almazsa tam temelden alip yani harfler eger Arapcada hece varsa heceler sonra sirasiylan devam eden  bir ders hazirligi yaptirsaniz nasil olur.
Ilerisi icnde cok daha faydali olacagina inaniyorum bu dedigim en fazla 45 dakikalik 5 ders fazlalasir ve eger böyle bir hazirligida eklerseniz ben o derslerin hazirlanmasi icinde elimden gelen Para yardimina hazirim yani özel ögretmen bulup ona par verinceye kadar
sitede emegi gecen Ögretmenlere yardim edeyim hic olmazsa öyle bir ders hazirlanirsa cok daha fazla insan faydalanabilir, en azindan arapca seviyesi benim gibi olan Site Üyeleride daha güzel calisabilir,ve benim gibi olan bircok arkadasim var onlarada bu siteyi tavsiye ediyorum.

Düzenleyen ugurcan - 05Kasım2006 Saat 17:59
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Kasım2006 Saat 23:09
İnce düşüncen ve yorumların için teşekkür ederim. Ben arapça öğrenmeye 1990 yılında başladım. İlk başladığımda hocam hiç türkçe konuşmuyordu ve ben aynı senin gibi hiçbirşey anlamıyordum. Aslında anlamadığımı düşünüyordum :) Bunun bir metod olduğunu bir ay sonra anlayabildim. Sevgili Ugurcan, evet ilk başta sana herşey zor gelebilir. Yıllar önce ben de aynı şekilde isyan ediyordum ama bir dili en iyi öğrenme yolunun o dille biraz da boğuşarak olması gerektiğine inanıyorum şimdi.. Bizim derslerimiz de bu metodu izliyor. Bir artısı var, o da ders öncesi hazırlık notlarını dikkatli incelemişsen eğer, orada derste geçen kelimeler, anlamlarıyla birlikte veriliyor aslında. Şimdi bu söylediklerim sana anlamsız gelebilir. Böyle dil mi öğrenilir de diyebilirsin. Ama böyle çok kalıcı öğreniliyor emin ol. Sadece motivasyon istiyoruz sizden. Kendinizi bir bulmacayı çözer gibi hissediyorsunuz şu anda biliyorum. Ama aslında bu bulmacayı çözerken bilinçaltınıza çok güzel izler kaydediliyor. Ders öncesi notlarını iyice çalışarak dersi bir daha izlemeni rica ediyorum. Sabırla dersleri izlemeye devam edersen ve orada öğrendiğin cümleleri (gramer yapısını falan filan detaylarını hiç düşünmeden, kasmadan) kendi yaşamında tatbik etmeye çalışırsan inan bana çok değil 5-6 ay sonra konuşulanı anlamaya başlayacaksın hatta sen de konuşmaya başlayacaksın. Lütfen hergün ama hergün en az bir veya iki saatini bu çalışma metoduna ayır. Orada geçen örnek cümleleri çevrendeki insanların isimlerini kullanarak değiştir ve yeniden kur.. Yazarak çalış. Hatta yazdğın cümleleri foruma yaz, doğru mu eğrimi, eğriyse niye eğri birlikte tartışarak öğrenelim. Bizim metodumuz bu :)
İyi çalışmalar diliyorum...
IP
ayseker
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 390

Alıntı ayseker Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Kasım2006 Saat 16:53
Merhaba uğurcan kerdeşim,
Birşey sormak istiyorum.Acaba arapça yazı okuma konusunda eğitim aldınız mı?Benim anladığım kadarıyla arağça okumayı henüz öğrenmediniz.Doğru mu?Eğer öylleyse hiç vakit kaybetmeyin.Arapça yazı okumak aslında çok kolay.Alabilirseniz eğer, piyasada bu konuda yardımcı olabilecek kaynak olarak çok ince eilf-ba cüz kitapları var.Türkçe eçıklamalı bir elif-ba cüz kitabı bulabilirseniz hemen çözersiniz okumayı.Okumayı öğrendikten sonra da pratik derslere katılmanız(ilk başta birşey anlamasanızda) çok faydalı olacaktır.
İbotea abimizin de dediği gibi gramere kafa yormadan sadece söylenilenleri dinlemeniz bilinçaltınıza o cümleleri yerleştirecek ve bir müddet sonra anlamaya ve hatta çok güzel konuşmaya başlayacaksınız.
Okuma konusunda kendi başıma halledemem diyorsanız ben de burdan hece hece anlatmaya çalışırım.
Şimdiden kolay gelsin diyorum..
Vesselam...
IP

Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,090 Saniyede Yüklendi.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | rüyada ağlamak | siyah peynir | rüyada köpek görmek | rüyada altın görmek | rüyada para görmek | rüyada bebek emzirmek | rüyada gelinlik giymek | rüyada eski sevgiliyi görmek | rüyada silah görmek | rüyada örümcek görmek | rüyada kavga etmek | rüyada aslan görmek | rüyada papağan görmek | rüyada timsah görmek | rüyada domuz görmek | rüyada hırsız görmek | rüyada burun kanaması | rüyada bal görmek | rüyada örümcek görmek