Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Arapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netArapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟

Mesaj icon Konu: yardım edermsn

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 337

Alıntı administrator Cevapla bullet Konu: yardım edermsn
    Gönderim Zamanı: 29Eylül2006 Saat 23:11

Merhaba, yeni foruma geçiş süreci nedeniyle forum admini sizin adınıza mesajınızı bu alana taşımıştır. Konunuza buradan devam edebilirsiniz.

azra aysun   Mesaj gönderiliş tarihi:10/09/2006 ve saat 17:54:04

selamün aleyküm arkadaşlar bu siteye yeni üye oldum arabcayı öğrenmeyi çok istiyorum yardımlarınızı bekliyorum Allaha eanet olun selametle

IP
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı administrator Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Eylül2006 Saat 23:12
ibotea  Mesaj gönderiliş: - 11/09/2006 :  12:16:26  

Merhaba Azra, aramıza hoşgeldin :)
sitemizde senin gibi Arapça'yı seven ve öğrenmek isteyen bir çok üyemiz var. Resimli sözlük bölümümüzden tut, hikaye tercümelerine, teknik terimlerden, gramer çalışmalarına kadar bir çok bilgiye bu forum sayfalarından ulaşabilirsin. Seni de aramızda görmekten mutluluk duyduk, tekrar hoş geldin, çalışmalarında başarılar dilerim.
IP
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı administrator Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Eylül2006 Saat 23:12
selale71  Mesaj gönderiliş: - 12/09/2006 :  09:53:22  

aleyküm selam
bende siteyi yeni tanıyanlardanım ve arapçaya merak sardım.öğrenmeyi çok istiyorum. sadece internetten öğrenebilirmiyim bilmiyorum.sıfırdan başlayacağım.gramer ve dil yapısı hakkında bilgi edinmeye çalışıyorum. işyerinde birkaç arkadaşız ama onlar devam edermi belli değil. önce bir arapça hocası bulalım diyoruz ama ...şimdide bu siteyi buldum inşallah faydalı olacak...
IP
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı administrator Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Eylül2006 Saat 23:13
ibotea   Mesaj gönderiliş: - 12/09/2006 :  21:03:11  

merhaba selale71, aramıza hoş geldin :)
gerçekten sen de arkadaşların da çok şanslısınız çünkü Allah nasip ederse ekim ayında internet üzerinden canlı arapça ders yayınlarımız başlayacak. Arap hocaların katkılarıyla Onlinearabic.net üyelerine özel olarak hazırlanan kurlar pratiğe yönelik olacak. Haftanın üç günü yapılacak derslere ofisinizden, evinizden, internete bağlanabildiğiniz her yerden katılabileceksiniz. Üstelik katılımcılara ders öncesi ve ders sonrası destek dökümanları da verilecek. Allah nasip ederse bu çalışmayı ekim ayına yetiştirme gayretindeyiz.
IP
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı administrator Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Eylül2006 Saat 23:14
sada    Mesaj gönderiliş: - 22/09/2006 :  13:41:20  

selamun aleyküm...
bende sitenizle yeni tanışan ve böyle bir site hazırladığınız için size gönülden teşekkür eden bir arapça severim...yeni başlayacak olan online arapça eğitimi içinde çok sevindim takip edicem inşallah.. başlayacağı zamanı kocaman karakterlerle heryere yazarsınız inş...kaçırmaktan korkuyorum :)
tecrübelerinizden faydalanmak için bişey daha danışmak istiyorum.eski ihl mezunlarındanım,bir arapça kursunu takip ettim geçen yıllarda son kura kadar geldim,konuşulanları diyalogları anlıyordum fakat konuşamıyordum.sadece cesaretsizlik mi yoksa istidat meselesi mi derken yeteneksiz olduğuma karar verdim..sizce problem nedir?yoksa gerçekten bazı insanların farklı dilleri kavrayamamak gibi bir rahatsızlıkları olabilir mi??????
şimdiden çok teşekkürler...
Allah yardımcınız olsun...
IP
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı administrator Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Eylül2006 Saat 23:15
ibotea    Mesaj gönderiliş: - 23/09/2006 :  23:07:09  

merhaba sada, sen de aramıza hoş geldin :)
yabancı dil öğrenmek özel bir yetenek gerektirmiyor. Ancak ana dili haricinde bir başka yabancı dili daha önceden öğrenmiş olanlar yeni bir dil öğrenirken daha rahat ediyorlar. Çünkü bir tecrübe edinmiş oluyorlar. Ben okulda ingilizce öğrenmiştim ve meraklıydım da, ingilizceyi öğrenirken aslında bir yabancı dili öğrenme mantığını da farkına varmadan öğrenmiştim, bu nedenle Arapçayı öğrenmek bana çok zor gelmedi. Hatta şunu rahatlıkla söyleyebilirim Arapça öğrenmek ingilizce öğrenmekten çok daha kolay bence. Bunu laf olsun diye söylemiyorum. Bir yabancı dili hızlı öğrenmenin bir diğer püf noktası da bence Türkçeyi iyi biliyor olmak... özne, nesne, yüklem arasındaki ilişki, bağlaçlar, tamlamalar vs. yani Türkçenin gramer yapısını iyi biliyorsanız o zaman yeni öğrendiğiniz dilin gramer yapısıyla bazı mantıksal kıyaslamalar yaparak zihninizde daha kolay yer etmesini sağlamış oluyorsunuz. Bir diğer püf noktası da düzenli çalışmak. Haftanın iki günü oturup onbeş saat çalışma düzenli bir çalışma değildir. Azar azar ama her güne yayılmış bir çalışma takvimi benimsemek gerekiyor. Her gün en az bir saatinizi öğrendiğiniz dile ayırmanız gerekiyor. Arapçayı konuşmak noktasında çoğu insan sıkıntı yaşıyor. Bunun en belirgin nedeni bence, mükemmeliyetçi yaklaşımımız. Yani istiyoruz ki konuştuğumuz kuruluşlar mükemmel olsun, grameri doğru olsun. Hayır, bu yanlış... Arapçanın kafasını gözünü yara yara konuşmak gerekiyor aslında. çekinmeden, hata yapacağım diye korkmadan, eğlenerek konuşmak gerekiyor. Biz konuşma işini çok ciddiye aldığımız için kasıyoruz kendi kendimizi. Aslında rahat olmak lazım, yanlış da olsa, eksik kurulumlarla da olsa konuşmaya bir yerinden başlamak lazım. İlk etapta insanlar bize gülebilir, ama bir süre sonra siz onlara gülmeye başlayacaksınız emin olun :) Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Ümitsizliğe yer yok.. Siz ciddi manada elinizden gelen gayreti sergileyin, gerisi gelecektir. Rahat olun...
IP
beria
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı beria Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Ekim2006 Saat 15:52
Hayırlı Ramazanlar Arkadaşlar...
Uzun süren arapça öğrenme isteiğime nihayet başladım.Oldukça heyecan verici arapça öğrenmek...Bi defa Allahın kelamını anlayabilme düşüncesi bile bu heyecanımı körüklüyor açıkçası..
Nette yardımcı neler bulurum diye ararken.Siteye rastladım.Müthiş ve oldukça donanımlı bir site.Arapça öğreniminde altarnatif aranmayacak kadar da geniş...
Arapça öğrenmek isteyen herkese önerebileceğimi düşünüyorum.Ve herşeyden öte bana büyük bir destek olacağı kanaatindeyim.İşyerinde artan zamanlarımda paylaşımlardan istifade etmeye çalışacam...
Herkese bu yolda başarılar diliyorum

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Ekim2006 Saat 17:14

Sana da hayırlı ramazanlar olsun beria, aramıza hoş geldin :)

IP
udibekir
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı udibekir Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ekim2006 Saat 04:39
Herkese merhaba,
Ben siteyeye yeni oldum. Arapçayı öğrenme isteğim müzikle başladı. Konservatuar öğrencisiyim ve ud çalıyorum. Malumunuz Arap dünyası "ud" sazını baş tacı yapmıştır. Ben de Arap udileri dinlerken şarkıları anlamak için öğrenmek istedim ilk etapta. elbette tek sebep bu değildi Mısır'a gitmek ve orda eğitimimin bir bölümünü tamamlamak da hedeflerimden biri. Aslen Arap olan bir arkadaşım var ve Arapça yazamasa da konuşabiliyor. Bu yüzden kendimi şanslı hissederken bazı arkadaşlardan bu dili öğrenmenin çok zor olduğunu işittim ve biraz korktum açıkçası. İçimden gelerek öğrenmek istiyorum ama ne yapabilirim nerden başlayabilirim. Online derslere zamanında katılamayabilirim. Hızlı olmasam da Kur'an-ı Kerim okuyabiliyorum harfleri tanıyorum yani. Ne yapmalıyım sizce? Nerden başlamalıyım? Bahsettiğiniz dersleri daha sonra bilgisayara kaydedip takip edebilme şansım var mıdır?
Teşekkürler. Böyle bir amaç için bu siteyi hazırladığınız için de ayrıca kutluyorum ve kendi adıma teşekkür ediyorum.

Düzenleyen udibekir - 05Ekim2006 Saat 04:42
www.3dem-online.com
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ekim2006 Saat 12:08
Merhaba udibekir, aramıza hoşgeldin :)
açıkçası ben de ud dinlemeyi çok severim. hatta elinde güzel ud mp3ler varsa bana gönderirsen harika olur..

Gelelim konumuza, Arapçaya karşı duyduğun motivasyon çok güzel. Bence şu anda panik yapmadan acele etmeden sistemli bir şekilde çalışmaya hazırlanmalısın. Öğrenmek için bir kaç alternatifin var. Ama en önemli şey bu motivasyonu kabetmeden düzenli çalışman. Hergün en az iki saatini Arapçaya ayır mutlaka. Kursa gideceksen kurstan sonra, yok internetten çalışacaksan çalışmanın ardından akşamları mesela ogün gördüklerini gözden geçirmeden asla uyuma. bu disiplini yakalarsan bir sene içinde rahatlıkla konuşabilir, yazabilir, konuşulanı ve yazılanı anlayabilirsin. bu konu çok mühim. Şimdi nasıl çalışacaksın ona gelelim. Birincisi, internet üzerinden derslerimiz sanırım önümüzdeki hafta ortalarına doğru başlayacak. Bu dersleri takip edebilirsin. Dersler, video görüntüleri, ders öncesi hazırlık notları ve ders sonrası alıştırma dökümanlarından oluşuyor. Ayda 12 ders göreceksiniz. Bu dersleri bir aylık zaman diliminde istediğiniz an görebilir istediğiniz kadar seyredebilirsiniz. Ders ücreti de oldukça cüzi bir ücret olacak. onu dersler açıldığında ilan edeceğiz.
ikincisi, sana en yakın kursa kayıt yaptırıp oraya devam edebilirsin. Ama bu biraz vakit ve nakit işi.
Üçüncüsü, kendi kendine eğitim seti alıp oradan çalışabilirsin. Bunda da tek başına olacağın için motivasyon ve disiplinli çalışma çok önemli.

Şimdi ben derim ki, (anladığım kadarıyla vakit sıkıntısı çekiyorsun) Birtane kendi kendine eğitim seti al. Oradan çalışmaya başla. Ayrıca bizim internet üzerinden verilecek dersleri takip et, çok faydalı olacak. (arap hocalar verecek dersleri) iki çalışmayı paralel yürüt. Dediğim gibi düzenli çalış, disiplinli çalış, asla erteleme, vazgeçme, boşverme.. bir sene sonunda senle Arapça muhabbet edelim :) Hadi kolay gelsin...
IP
udibekir
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı udibekir Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ekim2006 Saat 18:29
Teşekkür ederim ibotea.
 Söylediğin gibi istikrarlı bir şekilde devam etmek gerekiyor galiba her işte böyledir aslında.
 Ud kayıtları için de www.3dem-online.com adresinden müziğimiz kısmından 5 eser öneririm. Ayrıca yorumlarını da bekliyorum. Çünkü 3 ud ile müzik yaptığımız grubumuzun web sitesi. Yakında Arapça olarak da hizmete girecek inşallah.
İlgin için teşekkür ederim. Saygılar...
www.3dem-online.com
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ekim2006 Saat 23:12
Parçaları indirdim dinliyorum şu anda. Gerçekten çok güzel çalışmalar. Tebrik ederim. Ayrıca siteniz de hoş olmuş. Hem müzik çalışmalarında, hem Arapça öğrenme yolunda atacağın adımlarda sana başarılar diliyorum. Ayrıca 3dem grubunun diğer üyelerine de selamlarımı iletirsen sevinirim :)
IP
udibekir
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı udibekir Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ekim2006 Saat 02:53
Aleykümselam. Teşekkür ederim düşüncelerin için. Şu anda Wadi el Safi diye bir sanatçıyı dinliyorum sözlerden bir iki kelime kapabilirmiyim diye ama nafile :) Bu güzel müziğin sözlerini anlayamamak daha da moralimi bozuyor :) inşallah anlar duruma geleceğim. Dediğim gibi en kısa zamanda da Mısır'a gitmeyi düşünüyorum Allah nasib ederse öğreniriz.
Tekrar teşekkürler. Görüşmek üzere..
www.3dem-online.com
IP
udibekir
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı udibekir Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ekim2006 Saat 05:30
Efendim tekrar merhabalar,
Kendi kendime eğitim setinden çalışmayı düşündüm vakit geçirmeden bir an önce başlamak için. Hangi seti tavsiye edersiniz? İstanbul'da yaşıyorum ve nerden alabilirim?  Bu konuda yardım ederseniz sevinirim.
www.3dem-online.com
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ekim2006 Saat 11:04
Merhaba, bizim sitemizde bir setin tanıtımı yapılıyor. Alan arkadaşlar var, memnunlar. Ancak istersen şimdi bizim siteden alma çünkü ben tv'de reklamlarını gördüm adım dağıtımdı sanırım kampanya yapmış daha ucuza veriyor :)

Biran önce Arapçaya başlamak istemene sevindim. Allah kolaylıklar ihsan etsin. Görüşmek dileğiyle...
IP
ganimet
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ganimet Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Ekim2006 Saat 19:41

ESSELAMÜN ALEYKÜM

CANLI DERSLERİN BAŞLAYACAK OLMASINA ÇOK SEVİNDİM ALLAH RAZI OLSUN İNŞALLAH GERÇEKTEN ÇOK FAYDALI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM ÖZELLİKLE BENİM GİBİ ARKADAŞLAR İÇİN EMEĞİ GEÇEN HERKESİN ELLERİNE SAĞLIK ...
SELAM VE DUAYLA
@WASSALAM@
IP
udibekir
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı udibekir Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Ekim2006 Saat 18:22
selamun aleyküm arkadaşlar. online dersler başlayana kadar ben ismek çeliktepe kursunda Arapça dersler olduğunu öğrendim ama kayıtlar bitmiş kontenjan dolmuştu. ayrıca hoca da gelmiyormuş atama da problem mi ne varmış. beni ikinci döneme kaydettiler inşallah bi aksilik olmazsa başlayacağız bakalım. bu arada sitedeki pratik bilgiler seçeneğinden faydalanıyorum şimdilik. 
www.3dem-online.com
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Ekim2006 Saat 12:07
Merhaba,
gelişmeler güzel. Kursa yazılmana sevindim. inşallah faydalı olur. Siz hocayı zorlayın ki hoca da iyi iş çıkarsın :)

Bu arada bizim online dersler bayramdan sonra başlıyor Allah nasip ederse..
Herkese iyi çalışmalar
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,094 Saniyede Yüklendi.

gebelik hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı | kombi servisi | kredi mevduat | krediler bankalar | arapça sözlük | arapça çeviri | uygun krediniz | banka şubeleri | finansbank internet bankacılığı | akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi