Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Arapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netArapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟

Mesaj icon Konu: ilahiyat fak. başlarsa arapcadan başarı

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
ahamer
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı ahamer Cevapla bullet Konu: ilahiyat fak. başlarsa arapcadan başarı
    Gönderim Zamanı: 06Ocak2009 Saat 18:33
hiç arapca bilmeyen birisi ilahiyat fak. başlarsa arapca dan başarılı olabilirmi bir ilahiyatlı cevap verebilirmi 
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2869

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ocak2009 Saat 18:41

açıköğretim ilahiyatta arapçadan geçemez çünkü arapça ders kitabı kötü

düz ilahiyata gitse arapçadan geçer kalmaz çünkü yardımcı olunuyor

ancak arappça öğrenemez fakültede

IP
ahamer
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ahamer Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ocak2009 Saat 19:47
47 yaşında ilahiyat fakultesine yeni başlayan birisi arabçadan nasıl geçebilir ? fomülü nedir ? Şimdiden teşekkür
IP
bugrahan
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı bugrahan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ocak2009 Saat 20:18
Bir kişi şeyi ister ve onun için mücadele ederse her şeyi başarır.

Düzenleyen bugrahan - 12Ocak2009 Saat 00:54
IP
scelik
Moderator
Moderator
Simge
Yabancılar için Türkçe Öğrenimi

Gönderilenler: 7217

Alıntı scelik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ocak2009 Saat 20:28
Orjinalini yazan: ahamer

47 yaşında ilahiyat fakultesine yeni başlayan birisi arabçadan nasıl geçebilir ? fomülü nedir ? Şimdiden teşekkür

S.a. ahamer kardeşim

böylesi sorular sorulunca şaşıyorum doğrusu!
sanki 47 yaşında yemek yemeğe başlarsam olur mu? der gibi bir ifadeymiş gibi geliyor bana.

Nasıl ki hangimiz olursa olsun yüklü bir para kazandığımızda forumlara veya çevremize bu parayı nasıl harcasam diye sormuyorsak!.. İlahiyat okurken de sormamak lazım.

Nasıl ki ilerlemiş yaşlarına rağmen Almanya'ya giden milyonlarca Türk vatandaşlarımız gittiğinde Almanca öğrensem mi? diye sormuyor ve en azında lazım olduğu kadarını da öğreniyorsa, işte bu minval üzere düşünerek eğitimi, bilgilenmeye ve bilgi toplumu olmak üzere gayret göstermeye azmederek çalışmak lazım.

Görüyorum ki sizin gibi içinde ilim sevgisi ve ateşi olan bir kardeşin ilahiyat okumasını, ilim konusunda gelişmesini gençliğin verdiği bir heves ile olmaz! yapamazsın! zamanın geçti! gibi ifadeler bizler gibi yaşını başını almışları olumsuz etkilememeli bilakis gençlerimize örnek olmalıyız öyle değil mi ahamer kardeşim.

Geç kalmış yaşıma ve boş geçen günlerime rağmen yaklaşık üç yıl önce kuran okumasını öğrendim ve azmettim, kendim karar verdim, çok farklı söylemler ifade edildi ama şükürler olsun fena sayılmayacak bir seviyeye geldim. Pratikte çok güzel bir yere geldim. Kısa sürelerin kırık meallerini de bitirdim, hatta şimdi üçüncü defa üstünden geçiyorum.

Keşke gençlerimiz şu gençliklerin kıymetini bilerek bu güzel dili kazanmaya ve ilim edinmeye gayret gösterebilseler. İşte bizler güzel çalışmalarımızla örnek olmalıyız.

Bu güzel niyetinde mevlam başarılar versin. Bismillah diyerek başla ve süreklilikle çalışmalarına devam et.

Mevlam tüm işlerinde başarılar versin.
الطالب المجتهد
IP
istur8526
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 297

Alıntı istur8526 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ocak2009 Saat 20:56
konu arapça'dan geçmekse size kalıyor, en uygun yolu size muvafık olanıdır. ama nasıl öğrenirim derseniz sorunun cevabı da farklılaşır tabi. 
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2869

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ocak2009 Saat 21:01
yapmanız gereken en iyi şey evela kuranı kerim ve arapça düz yazı okumayı hızlandırmaktır seri okumak..ve kursa gitmelisiniz bence ayrıca evde de arapça kitap okumalısınız sözlük ile dil bilgisini halletmeniz gerekiyor kolay gelsin ancak ilmin yaşı yoktur unutmayın azimin elinden hiçbişey kaçamaz
IP
adriatik
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 198

Alıntı adriatik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ocak2009 Saat 21:59

Okumanın yaşı yokturrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

İman hem nurdur hem kuvvettir, evet hakiki imanı elde eden adam kaninata meydan okuyabilir B.S.N
IP
ahamer
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ahamer Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Ocak2009 Saat 22:31

allah razı olsun yorum yazan kardeşlerimize.1983 yılında uludağ ün. ilahiyat fak.1 aylık bir kaydım vardı.af ile tekrar okumayı düşünüyorum.o nedenle bilgilerinize başvurdum.daha çok arapça öğrenme tekniğine yönelik bir yardımdan bahsediyorum.hangi kurs kitap v.b.Rabbimim mesajını anlamak için gösterilecek en ufak bir gayretin rıza dairesinde affa vesile olacağı kanaatindeyim.hepinize hürmet ve selam.

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,141 Saniyede Yüklendi.

gebelik hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı | kombi servisi | kredi mevduat | krediler bankalar | arapça sözlük | arapça çeviri | uygun krediniz | banka şubeleri | finansbank internet bankacılığı | akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi