Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Arapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netArapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟

Mesaj icon Konu: arapça nasıl öğretilir

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 337

Alıntı administrator Cevapla bullet Konu: arapça nasıl öğretilir
    Gönderim Zamanı: 29Eylül2006 Saat 23:16

Merhaba, yeni foruma geçiş süreci nedeniyle forum admini sizin adınıza mesajınızı bu alana taşımıştır. Konunuza buradan devam edebilirsiniz.

adnanarslan81   Mesaj gönderiliş tarihi:20/09/2006 ve saat 14:27:16  

arapça nasıl öğrenilir evet bu elbette önemli.Fakat daha önemlisi arapça nasıl öğtetilir.bu konuda fikirlerinizi bekliyoru . Su anda özel bir yabancı dil kursunda arapça öğretiyorum . Kesinlikle tavsiyeleriniz onlarca insana ulaşacaktır.şimdiden Şükran ...

IP
administrator
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 337

Alıntı administrator Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Eylül2006 Saat 23:17
sdfl    Mesaj gönderiliş: - 21/09/2006 :  10:08:58  

s.a
Öğrencilerinizin öncelikle temel bilgiyi yani dil bilgisi kurallarını iyice öğrenmelerini sağlamalısınız.Temel olduktan sonra üzerine eklediğiniz bilgiler sarsılmayacaktır.Pratik kazandırmak için kelimeleri doğrudan ezberletmek yerine bu kelimeleri bir dialog yada bir oyun ezberleterek daha çok akılda kalmasını sağlayabilirsiniz.Öğrenciler,hatırlamak istedikleri kelimeleri ezberlemiş oldukları dialog içinden oyunun senaryosunu hatırlayarak daha kolay bulabilirler.Hafıza eğitim uzmanları da aynı metodu tavsiye etmektedir.Dil öğretiminde, kelimeleri veya metinleri bir kitaptan ezberletmek yerine onlara bir senaryo hazırlatarak daha çok akılda kalmasını sağlarlar.Dialogları ezberletip,öğrencilerin bunu sınıfta canlandırmalarını isteyebilirsiniz.
Eğer teknolojinin imkanlarından yararlanıyorsanız,öğrencilere Arapça çizgi filimler seyrettirebilirsiniz.Çizgi filimdeki sıkça tekrar eden kelimeler,cümle yapıları hatta cümle kalıpları çok faydalı olacaktır.Bildiğiniz gibi Arapça'da her fiilde kullanılan harfi cerler var.Bunların hangi fiille kullanılacağını hatırlamak yeni öğrenenlere zor gelebilir.Seyredilen çizgi filmle bunu da kolayca aşabilirler.
Son olarak öğrencilerinize Arapça şarkı veya ilahi ezberletebilirsiniz.Ama bunu yaparken Fasih Arapça söyleyen şarkıcıların şarkılarını seçmelisiniz.Pek fazla fasih söyleyen şarkıcı olmadığı için söylüyorum.Şarkılar her zaman dinlenmesi hoşa gittiği için öğrenenlere zevkli gelebilir.Ellerinde olmadan yeni kelimeler kazanabilirler.
Şimdilik tavsiye edebileceklerim bu kadar.İnşallah işinize yarar.
IP
Nurulhak
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 270

Alıntı Nurulhak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Kasım2006 Saat 23:02
arapça öğretmek zor olmalı herhaldee
IP
cerena
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı cerena Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Aralık2006 Saat 21:27

s.a. arapça öğrenmek aslında çok zor değil. hatta ingilizce, almanca veya fransızca gibi dilleri bilenler için biraz daha kolay. çünkü cümle yapıları, fiilerle kullanılan ek ya da sözcükler arapça ile benzerlik gösteriyor. bazen de hiç alakası olmadığını düşündüğünüz kelimelerin kökü arapça olduğu için daha da ilginç geliyor (örn: arapça elif ve be harflerinin latince karşılıkları alpha ve beta.. ingilizce alfabe anlamına gelen alphabet kelimesi de arapçaya dayanır. tıpkı arapça matematik al-cebir anlamına gelen ingilizce algebra kelimesi gibi) bunun yanında arapçanın göz sağlığı açınıdan da çok yararlı oldunu öğrendim. sağdan sola okumak gözleri yormuyormuş yapılan araştırmalara göre.. ne kadar ilgi çekici değil mi? 

IP
cerena
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı cerena Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Aralık2006 Saat 21:29
bir de şunu eklemek isterim; her ne kadar arapça şarkıların çoğu fasih olmasa da kelime bilgisi bakımından ben çok yararını gördüm. zaten arapça öğrenme merakım biraz da çok şarkı dinlemekten gelişti  arkadaşlara tavsiye ederim.. مع السلامة

Düzenleyen cerena - 21Aralık2006 Saat 21:32
IP
setrems
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 101

Alıntı setrems Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Aralık2006 Saat 21:37
gerçekten mi? ben arapça parçalardan hiçbirşey anlamam.ama bundan sonra ona da dikkat ederim artık...
IP
setrems
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı setrems Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Aralık2006 Saat 21:41
ha bu arada siz yeni gelmişsiniz.hoşgeldinizاهلا وسهلا ياأختي
IP
cerena
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı cerena Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Aralık2006 Saat 21:52
اهلاً بك  evet gerçekten, şarkılar baş yardımcım diyebilirim. bir de uydudan izlediğim yemek programları ve çizgifilmler
IP
setrems
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı setrems Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Aralık2006 Saat 21:55
çok ilginç.peki arapçanız şuan  ne düzey de ?
IP
cerena
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı cerena Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Aralık2006 Saat 22:03
aslında 2 sene öncesine kadar aksarayda bir dil merkezine 3.kuru bitirmiştim ama araya zaman girince çoğu şeyi unutmuşum. zaten tam sindiremediğim bilgilerim zamanın etkisiyle unutuldu.. ama şarkılar dinleyerek en azından kelime bilgim ilerledi. inanırmısınız, bu yolla hintçe bile öğrenmeye başladım biraz :) bayağı bir kelime öğrendim filmler ve şarkılar sayesinde...
IP
setrems
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı setrems Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Aralık2006 Saat 22:10

doğrudur.ben de bir kaç gündür çizgi film izliyorum.peygamberlerin hayatlarını gerçekten faydası oluyor.kouşabiliyor musunuz?

IP
cerena
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı cerena Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Aralık2006 Saat 22:16
اتكلم العربة قليلً  fırsat buldukça değerlendirmeye çalışıyorum. eşim yardım ediyor bir de.
IP
setrems
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı setrems Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Aralık2006 Saat 22:24
ya burda bu işi en az bilen benim herhalde neyse sizin dualarınızla ben de öğrenirim inş.
IP
cerena
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı cerena Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Aralık2006 Saat 22:56
ben de fazla konuşamıyorum zaten, üzülmeyin o kadar.. azimle olmayacak şey yok Allah'ın izniyle..
IP
dildar
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı dildar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Aralık2006 Saat 01:15
merhaba arkadaşlar
setrems evet o kadar üzlme bencede arkadaşım bende yeni başladım haftada iki gün görüyorum..biz biraz farklı görüyormuşuz hatta zor bir sistem ama kalıcı bir sistemmiş...ben zorlanmıyorum offlayıp hayıflanmıyorumda inşallah olacak diye bakıyorum bi sitede çok iyi denk geldi Allah razı olsun
muhabbetle...
yol açık yol'a çık..
IP
setrems
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı setrems Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Aralık2006 Saat 05:47
sanırım siz de ankaradasınız.nerede arapça dersi aldığınızı öğrenebilirmiyim?
IP
mevhum
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mevhum Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Temmuz2007 Saat 16:22
Acizane fikrim arapcanin arapca dilinde ogretilecegi yonunde. Turkiyede bir cok kurs, okul ve universite mevcut ilahiyatta ve arapca dili bolumunde ki bir cok arkadasimin konusamamasini muhadese eksikligine bagliyorum. Arapca ogrenmek isteyenlere tavsiyem belli bir temeli aldiktan sonra dersleri arapca olarak almalari. Arapca ders veremeyecegini soyluyosa hocaniz onunla derse devam etmeyi bir defa daha dusunmeniz gerekir. Zira bilmeyen ogretemez. Bu benim sahsi fikrim ve deneyimim. Uzun sure turkce metotunu bende denedim fakat ezbere dayali bir sistem oldugundan cok ta etkili olmuyor. Ogrenci zorlansada belli bir sureden sonra arapca anlatmak gerekiyor dersleri. Kolay gelsin
IP
şeyma
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı şeyma Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Temmuz2007 Saat 16:18
sa kimse yokmu
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Temmuz2007 Saat 22:29
merhaba şeyma, soruna diğer başlıkta cevap verdim.
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2869

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Temmuz2007 Saat 12:38
Arkadaşlar ben 6 ayda arapçayı öğrendim ve konuşmaya başladım.Ama Arap bir hocadan öğrendim.Dersi arapça aldım. Türkçe  hiç konuşmadık ve bol pratik yaptık.Böylelikle arapça konuşabiliyorum ayrıca grup beyda da yazışmaya başladıminşaallah sizlerle de yazışırız
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Temmuz2007 Saat 17:00

Arkadaşlar nerdesiniz  sesiniz çıkmı yoooo

Nasıl gidiyor ? Memnun musunuz?  Arapça yaniii

Düzenleyen eskah - 17Temmuz2007 Saat 17:03
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Temmuz2007 Saat 09:33
meraba neden istediğin gibi değil Feyzanur. Sorun nedir Hepimiz bu dili öğrenirken sorunlar yaşadık. Ama sonra herşey yoluna giriyor. Engellerden bahsetmişsin? Nedir onlar...
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,172 Saniyede Yüklendi.

gebelik hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı | kombi servisi | kredi mevduat | krediler bankalar | arapça sözlük | arapça çeviri | uygun krediniz | banka şubeleri | finansbank internet bankacılığı | akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi