Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Dil bilgisi - Sarf & Nahiv - النحو والصرف
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netالصرف و النحو - DİLBİLGİSİDil bilgisi - Sarf & Nahiv - النحو والصرف

Mesaj icon Konu: klasik öğretim

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Avşar
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı Avşar Cevapla bullet Konu: klasik öğretim
    Gönderim Zamanı: 18Ocak2007 Saat 10:05

Modern usüllerle yazılmış dilbilgisi kitapları yeterli midir? Klasik medrese kitaplarını takip
   etmek de gergkli mi? Bu konudaki düşüncelerinizi yazarsanız memnun olurum.
IP
antera
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı antera Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Ocak2007 Saat 14:15
Kardeşim,modern hayata mütallık eserler Arapça'ya yeni başlayanlar için oldukça idealdir ve faydası Arapça yı basit de olsa konuşabilmeye yöneliktir.Ama gayeniz Kur'an-ı Kerimi hadisi şerifleri ve islami eserleri anlayabilmekse bu konuda muhakkak mederese eğitimi gerekir.Çünkü medrese eğitimi bu gün bir nevi Arap ülkelerinde şeriat ve edebiyat fakültelerinde verilen eğitim seviyesindedir.Bu da Arapçanın incelikleri üzerinde durur.Ancak modern usül sizi en çok Arap ülkelerinde liseyi bitirmiş bir Arabın anladığı ve konuştuğu Arapça seviyesine getirir.Evet bugün Arap ülkelerinde liseyi bitirmiş birisi güncel Arapçayı konuşur ve anlar fakat Kuran-ı kerim ve hadis şerifleri tam anlayamaz. 
IP
helezon81
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı helezon81 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Ocak2007 Saat 11:09
s.a sayın avşar
bne ce de klasik yöntem modern yöntemden daha kalıcı ve daha faydalıdır..
çünki klasik yöntem ezberci bir yöntem bu da arapça için daha uygun bence arapçda ve dil öğrenmede elbette de en önemli unsur ezberdir,ve de inasının kafasında bi şeyler oluşmasını salıyor.ben iki yöntemi de gördümm.. benim tercihim kalsik yöntem..
her kese iyi çalışmalar dilerimm.
meas selame

IP
rıyhh
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı rıyhh Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Ocak2007 Saat 11:36
  Helezon 81 sen  tebrik ederim gerçekten çok doğru  tespitlerin var.
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Ocak2007 Saat 23:58
Merhaba rıyhh aramıza hoşgeldin
bu modern metod mu yoksa klasik metod mu tartışması hep yapıla gelmiştir. Yukarıda antera'nın söylediği çok doğru bir nokta var. Arapça öğrenirken önce bu dili niçin öğreneceğinize karar vermiş olmanız lazım. Zira eğitim metodunuz bu kararınızla çok alakalıdır. Amacınız Arap medyasını yakından takip etmek ise mesela, bu durumda modern Arapça işinizi kolaylaştıracaktır. Ancak amacınız tefsir ilimlerinde derinleşmek ise mesela, bu durumda da klasik arapça ile haşır neşir olmak zorundasınız. Yani bu metodlara şu iyidir bu kötüdür demek yanlıştır. Duruma göre uygun metodu seçmek lazımdır.

Herkese iyi çalışmalar diliyorum.
IP
Elif Aslanbay
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Elif Aslanbay Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Şubat2007 Saat 21:42
Bende bu siteden faydalanmak istiyorum ilgilenelere duyrulur.Siteyi hazırlıyanlardan Allah razı olsun.
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Şubat2007 Saat 23:29
Merhaba Elif Aslanbay, aramıza hoşgeldin
IP
ankebut-57
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ankebut-57 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Şubat2007 Saat 15:21
Orjinalini yazan: antera

Kardeşim,modern hayata mütallık eserler Arapça'ya yeni başlayanlar için oldukça idealdir ve faydası Arapça yı basit de olsa konuşabilmeye yöneliktir.Ama gayeniz Kur'an-ı Kerimi hadisi şerifleri ve islami eserleri anlayabilmekse bu konuda muhakkak mederese eğitimi gerekir.Çünkü medrese eğitimi bu gün bir nevi Arap ülkelerinde şeriat ve edebiyat fakültelerinde verilen eğitim seviyesindedir.Bu da Arapçanın incelikleri üzerinde durur.Ancak modern usül sizi en çok Arap ülkelerinde liseyi bitirmiş bir Arabın anladığı ve konuştuğu Arapça seviyesine getirir.Evet bugün Arap ülkelerinde liseyi bitirmiş birisi güncel Arapçayı konuşur ve anlar fakat Kuran-ı kerim ve hadis şerifleri tam anlayamaz. 

Allah râzı olsun, yazmak istediklerimin tercümanı olmuşsunuz. Bu konu ancak bu şekil güzel izâh edilebilirdi...
Selamlar.
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 1,172 Saniyede Yüklendi.

gebelik hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı | kombi servisi | kredi mevduat | krediler bankalar | arapça sözlük | arapça çeviri | uygun krediniz | banka şubeleri | finansbank internet bankacılığı | akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi