Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
DGS ile alakalı konular
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİLİTAM - İLAHİYAT FAKÜLTESİ LİSANS TAMAMLAMA PROG.DGS ile alakalı konular

Mesaj icon Konu: DGS DEĞERLENDİRME

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   6 Sonraki >>
Yazar Mesaj
global
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 260

Alıntı global Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Temmuz2009 Saat 16:52
  Arkadaşlar 78 diploma notunun o.ö.b.p nına kaç yazılmalıdır acaba?
IP
lahika
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı lahika Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Temmuz2009 Saat 21:28
slm arkadaşlar benim 72 sözel -35 sayısal diploma notum da galiba 65 gibi geli yerleşebilirmiyim.
    bi de arkadaşın bitanesi yukarıda diploma notunun sakarya da daha önemli olduğunu söylüyor. nasıl yani anlatabilir mi? hayırlısı
yasin
IP
newpapatya
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı newpapatya Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Temmuz2009 Saat 23:54

.mehaba arkadaşlar . benimde herhalde 65-68 arası netim var.diploma notum 84.88 herhalde kazanamam ama hayırlısı inşallh.birkaç sorudan emin değilim inşallah o sorularımda doğrudur. o zaman belki bi şeyler olur.

IP
newpapatya
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı newpapatya Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Temmuz2009 Saat 23:57
bazı arkadaşların da söylediği gibi bu sene sorular zordu. sayısala zaman kalmadı. sayısal daha kolaydı.
IP
ezmert
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 201

Alıntı ezmert Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Temmuz2009 Saat 20:25
hayırlı kandiller newpapatya sizin netlerinize göre eklemeli 290 civarı puan gelir inş.yerleşirsiniz bu sene alım da artıyor hakkımızda hayırlısı olsun
Aczini itiraf eden,ehliyetini isbat eder.
IP
newpapatya
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı newpapatya Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Temmuz2009 Saat 02:50
sizinde kandiliniz mübarek olsun. Allah razı olsun bana güzel bir haber verdiniz .İnşallah söylediğiniz gibi olur. herkesin hakkında hayırlısı olsun.
IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 896

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Temmuz2009 Saat 15:11
selamün aleyküm ezmert kardeşim sorum sana.bana ne kadar puan gelir sence : 70 sözel net (daha fazlada olabilir ama az olamaz  o yüzden 70 dedim) 7 sayısal net. ortalamam : 73.40.
buyur sana ihtiyaç duyacağın bilgiler de bakayım ben kaç puan alırım

Haksizlik karsisinda egilmeyiniz;çünkü hakkinizla beraber SEREFINIZI de kaybedersiniz... (hz.ALI [r.a] )
IP
ezmert
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ezmert Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Temmuz2009 Saat 16:38

aleyküm selam laz hocam ben puanı geçen sene bana gelen puana göre hesaplıyorum onu belirteyim standart sapma her yıl 5 puan farkedebilir hesaplara göre size eklemeli 303 puan gelir inş.

IP
ezmert
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ezmert Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Temmuz2009 Saat 16:51
bu arada ankara ilitamı aradım başvurular 10-14 ağustos arası dediler ilan edilecekmiş sanırım hem sakarya ya hem de ankaraya başvuracaz ikisinede yerleşme durumu olabilir o zaman bayağı bir yedekten alırlar her şey çok karışık olacak daha düşük puan alan girip yüksek olan giremeyebilir
IP
semakunduz
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 259

Alıntı semakunduz Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Temmuz2009 Saat 23:04
sakarya 5 eylülde kesin kayıt yazıyordu ankara kazananları hangi tarihte acıklar acaba bilmiyoruz eger sakaryadan sonra açıklar ise bizde sakaryayı kazanırsak ya kayıt yaptırıcaz ya da vazgecip ankaranın sonuçlarını bekliycez...
Kerem kendi suretini görmeden
Sen artık Aslı'na bürün demişler
Ferhat doğduğu gün isim vermeden
Bu çocuk ne kadar Şirin demişler
IP
siyahal
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı siyahal Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Temmuz2009 Saat 00:09
herkese selam olsun. Ben bu siteye yeni üye oldum. forumu pek kullanmayı öğrenemedim daha. dgs ye de ilk kez bu yıl girdim paragraflar gerçekten çok uzundu. açıköğretim ilahiyat okuyorum 2 ye geçtim. aynı zamanda bu yıl 2 yıllık bi sözel bölüm bitirdim. dgs de sözel veya sayısal kaç net yapmak gerekiyor bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim. SELAM VE DUA İLE...
IP
istikbal3
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı istikbal3 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Temmuz2009 Saat 12:23
tecrübeli arkadaşlar dgs ne zaman açıklanır. birde kazanırsanız, sakarya mı ankara mı tercih edersiniz. bu okulların şartları neler. sakarya da 1 hafta devam şartı varmış. bu her dönem mi yoksa yıl sonu mu sadece.bilgilendirirseniz sevinirim. çünkü çocuklarla devam şartı olan bi okul zor benim için. bu arada ezmert kardeşim laz hocayla netlerim ve ortalamam yaklaşık aynı. gerçektet 303 gelebilirmi?
IP
ezmert
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ezmert Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Temmuz2009 Saat 12:33
s.a.istikbal3 sorularını bildiğim kadarıyla cevaplayayım DGS 2 hafta sonra açıklanır.Tercihlerde sanırım iki üniversiteyide mecburen yapacağız çünkü başvuru aynı zamana rastlayacak sakarya da okula devam etme şartı var tabi sınavlardan önce ve sınavlara okula gitmek zorundasın üstelik dersleri ağır ve çok sizin okul puanınız yüksekse ankara daha avantajlı olur çünkü sakarya okul puanının %40 ını alıyor netlerinizde laz hocanınkine yakınsa yaklaşık aynı gelir çünki 1 sözel net 3 puan farkediyo inşallah yardımcı olmuşumdur
IP
istikbal3
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı istikbal3 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Temmuz2009 Saat 13:12
vealeykumselam..sağolasın. 72- 73 sözel 8 sayısal. dip. 77...sadece sınav için gitmek sorun değil.. devam mecburiyeti sorun. ....  sakaryanın dersleri mi ağır? iki okulada başvuru yapabiliyormuyuz ki.

Düzenleyen istikbal3 - 21Temmuz2009 Saat 13:13
IP
ezmert
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ezmert Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Temmuz2009 Saat 13:19
puanınız iyimiş yerleşirsiniz inş.Sakaryanın dersleri hem ağır hem daha fazla tam bir ilahiyat dersleri dediğiniz gibi çocuk problem oluyor hele biz bayanlara ankarayı aradık başvurular 10-14 ağustos arası dediler eğer öyle olursa ikisinede başvururuz ne çıkarsa bahtımıza.. Bu arada size eklemeli 310 gibi bir puan gelir

Düzenleyen ezmert - 21Temmuz2009 Saat 13:24
IP
Nurulhak
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 270

Alıntı Nurulhak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Temmuz2009 Saat 20:57
Orjinalini yazan: ezmert

s.a.istikbal3 sorularını bildiğim kadarıyla cevaplayayım DGS 2 hafta sonra açıklanır.Tercihlerde sanırım iki üniversiteyide mecburen yapacağız çünkü başvuru aynı zamana rastlayacak sakarya da okula devam etme şartı var tabi sınavlardan önce ve sınavlara okula gitmek zorundasın üstelik dersleri ağır ve çok sizin okul puanınız yüksekse ankara daha avantajlı olur çünkü sakarya okul puanının %40 ını alıyor netlerinizde laz hocanınkine yakınsa yaklaşık aynı gelir çünki 1 sözel net 3 puan farkediyo inşallah yardımcı olmuşumdur
okul puanının %40 ını alıyor doğru ama yanlıs söylüyorsunuz sakaryada okul daha önemli oluyor cünkü dgsnin %60 ını alıyor
simdi karsılastıralım ankara dgs %100 ünü alırken sakarya %60 arada %40 lık bir puan varki cokk fazla. dip. notunun ankara %50 sakarya 40 arada %10 fark var. Oysa ki dgsden aldığmz puanlarda yukarıda yazdğm gibi %40 puan farkı olusuyor yani sakaryada dgs değil okul daha önemli.oranıda %30. %30 civarnda sakarya,ankaraya göre okul puanına daha ehemmiyet veriyor demektir.
IP
ezmert
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ezmert Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Temmuz2009 Saat 23:13
nurulhak ben sizin dediğinizi anlayamadım sakarya okulun %40 ını alıyorsa okul puanı yüksek olan için nasıl avantajlı olur.Diyelim dgs den 300 aldın sakarya %60 puanını alır o da 180 yapar ankara da%100 ünü alır 300 olur.Buraya kadar sorun yok sanırım bundan sonra okul puanı etkili oluyor benim okul puanı 71.86 sakarya ya başvursam 208.74 ankaraya başvursam 335.93 olur.
IP
Nurulhak
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 270

Alıntı Nurulhak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Temmuz2009 Saat 17:34
evet aralarnda fark oluyo ama unutmayn ki herkesin puanı asağı yukarı sizin seviyenizde olacak. dgsnin sakarya %60 ını alıyo bu demektir ki dgs etkisi daha az
IP
ezmert
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ezmert Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Temmuz2009 Saat 12:26

D U Y U R U

İLİTAM Programının 2009-2010 Öğretim Yılı başvuruları 10-14 Ağustos 2009 tarihleri arasında Türkiye’de Adana, Ankara, Bursa, Erzurum, Isparta, İstanbul, İzmir, Samsun, Sivas, Şanlıurfa ve Almanya’nın Köln kentlerinde oluşturulan merkezlerde yapılacaktır.

10 Ağustos tarihinden itibaren, yukarıda belirtilen merkezlerden temin edilebilecek Başvuru Kılavuzlarına uygun şekilde geçici başvurular internet üzerinden yapılacak ve kayıt masalarındaki görevliler tarafından kesinleştirilecektir. 

Adayların yerleştirme işlemleri Ankara Üniversitesi tarafından, DGS-Sözel ve önlisans mezuniyet ortalaması dikkate alınarak hesaplanacak yerleştirme puanına göre yapılacaktır. 2009-2010 Öğretim Yılında programa yurt içi kontenjanından 700, yurtdışı kontenjanından 50 olmak üzere toplam 750 öğrenci kabul edilecektir. 

İLİTAM, benzeri programlardan farklı olarak yüz yüze derslere ve sınavlara sadece Üniversitenin bulunduğu şehirde değil, yukarıda belirtilen 11 ayrı merkezden size en yakın olanında katılabileceğiniz, geniş kapsamlı ve özgün bir programdır.

Programa başvurular ile ilgili daha ayrıntılı bilgiler, ilerleyen günlerde, bu siteden yayımlanmaya devam edilecektir.

Düzenleyen ezmert - 25Temmuz2009 Saat 12:31
IP
ezmert
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ezmert Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Temmuz2009 Saat 12:33
arkadaşlar bu sene bir değişiklik olmuş klavuzu alıp kendimiz internet üzerinden başvuracaz sonra sınav merkezine gidip onaylatacaz önceden direk giidip başvuru yapıyorduk
IP
lahika
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı lahika Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Temmuz2009 Saat 13:51
slm.arkadaşlar lütfen söyleyeceklerime lütfen cevap.
soru 1:şimdi ezmert ve nurulhak kardeşler kafamız iyice karıştı diploma notu konusunda bizi aydınlatın lütfen ben iyi bir puan bekliyorum ve  yerleşecğim ama kafam alak bullak oldu. lütfen açıklayın şu diploma notu nu üniversitelerin verdiği gerçek değerleri.
soru2: tercih sistemi değiştiğni duyduk peki kılavuzu nasıl edicez hadi edindik bi de ben balıkesir de oturuyorum bana enyakın bursa uludağa gidecekmişiz , tercih ten sonra da bi de ta bursa ya mı gidecez?

IP
merve-ismail
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı merve-ismail Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Temmuz2009 Saat 22:20
s.a arkadaşlar evet dgs çok zordu ama bi şeyler yaptık tabi alttan bi dersimiz olmasaydı bende ilitamlı olabilirdim diye düşünüyorum çünkü 70 söz 20 say yaklaşık bi 70 de ortalamam gelirdi sizlere bi sorum olacak ek kontenjan döneminde alttan dersini veren öğrenciler iltama alınabiliyor diye duydum yani bütünlemede dersini veren ek kontenjanla alınıyo beni acaba alırlarmı lütfen bu konuda gerçekten bilgisi olan bana yardımcı olsun bilmeyenlerde saçma yorumlar yapıp ümidimi kırmasın. DUALARLA
IP
aelmadrid
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 281

Alıntı aelmadrid Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Temmuz2009 Saat 11:34

Selamün aleyküm arkadaşlar, Sakarya Ünv başvurusu ile Ankara Ünv. başvurusu aynı tarihleremi rastlıyor. Bilen varsa cevaplarsa sevinirim.

IP
istikbal3
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı istikbal3 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Temmuz2009 Saat 12:38
Orjinalini yazan: aelmadrid

Selamün aleyküm arkadaşlar, Sakarya Ünv başvurusu ile Ankara Ünv. başvurusu aynı tarihleremi rastlıyor. Bilen varsa cevaplarsa sevinirim.

sakarya'nın başvuruları 17- 23 ağutosta.. ankara ise 10-14 ağustosta.. 
IP
aelmadrid
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı aelmadrid Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Temmuz2009 Saat 14:03
Ohhhh ne sevindim. Allah razı olsun bilgi için.
IP
istikbal3
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı istikbal3 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Temmuz2009 Saat 14:51

BASVURU ve KAYIT

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Lisans Tamamlama (İLİTAM) uzaktan eğitim programına, ilahiyat ön lisans mezunları ÖSYM tarafından merkezi sistemle yapılan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile öğrenci alınır. Yerleştirme işlemleri Sakarya Üniversitesi Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı’nca yapılır.

İLİTAM programına yerleştirme, DGS notunun % 60'ı ile  önlisans başarı ortalamasının % 40'ının toplamına göre yapılır. En yüksek puandan başlayarak yapılan sıralama sonucu kontenjan miktarınca asıl, kontenjanın 1/5 i kadar da yedek listesi ilan edilir. Asıl listeden kayıt yaptırmayan adayların yerine yedek listeden kayıt yapılır. 4’lük sistemle mezun olanların mezuniyet ortalaması, YÖK’ün belirlediği ölçütlere göre 100’lük sisteme çevrilir.

İLİTAM uzaktan eğitim programına başvurular, internet üzerinden online form doldurularak yapılır. Adaylar formu doldururken yanlış bilgi vermemelidirler. Aksi halde kesin kayıt sırasında yanlış beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvurusu iptal edilir.

Öğrenciler kesin kayıt için aşağıdaki belgelerle bizzat başvurmak zorundadırlar. Eksik belgeyle veya posta yoluyla kesin kayıt yaptırılamaz.

a) Lise diplomasının aslı

b) İlahiyat Önlisans diplomasının veya geçici mezuniyet belgesinin aslı

c) 2009 Dikey Geçiş Sınav sonuç belgesi

d) Önlisans Not döküm (Transkript) belgesinin aslı

e) Nüfus Cüzdan Fotokopisi (TC. Kimlik nolu)

f) Öğrenci harcı ileöğrenim giderinin yatırıldığına dair banka dekontları
(2009-2010 öğretim yılında öğrenim gideri bir yarıyıl için 600 TL'dir. Öğrenci harç miktarı ise Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi örgün eğitim birinci öğretim harç miktarı ile aynıdır.)

g) 1987 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak askerlik durum belgesinin veya terhis belgesinin aslı

h) İkametgâh ilmühaberi

ı) Vesikalık Fotoğraf (6 adet)

s. a. arkadaşlar bu sakarya ilitamın kabul şartları. ama lise diploması istiyorlar. benim diplomamı okula kaydolurken almışlardı 10 yıl önce. okulumuz kapatıldı. sizin diplomalarınız varmı. ben ne yapmalıyım

Düzenleyen istikbal3 - 26Temmuz2009 Saat 14:53
IP
aelmadrid
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı aelmadrid Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Temmuz2009 Saat 14:56
Sayın hocam hangi okula verdi iseniz, o okuldan alabilirsiniz.  Ayrıca okul kapandı ise o okulun bulunduğu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gidin onlar siz yönlendirir. (Memur olarak bilgi veriyorum. Söylediklerimi dikkate alabilirsiniz)
IP
istikbal3
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı istikbal3 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Temmuz2009 Saat 15:45
Allah razı olsun. erzincan ilahiyat myo nda kaldı. okul kapandı. düzce ihl mezunuyum. tekrar ihl den yeni diploma alabilirmiyim..
IP
aelmadrid
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı aelmadrid Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Temmuz2009 Saat 16:00
Tabiki bizzat görüşün ve sakarya ünv. başvuruda lise diplomasını şart koştuğu yazısını onlara gösterin. Sizi mağdur etmezler. Taki okul zorluk çıkartırsa ilçe milli eğitime gidin. Hallolmayacak hiç bir mesele yoktur. Sıkmayın canınızı. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Selametle
IP
_vuslat
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı _vuslat Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Temmuz2009 Saat 21:45
lise diploması da nereden çıktı şimdi :( ben ticaret lisesi mezunuyum problem çıkmaz inşaallah..
IP

<< Önceki Sayfa   6 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,109 Saniyede Yüklendi.

rüyada ağlamak | siyah peynir | rüyada köpek görmek | rüyada altın görmek | rüyada para görmek | rüyada bebek emzirmek | rüyada gelinlik giymek | rüyada eski sevgiliyi görmek | rüyada silah görmek | rüyada örümcek görmek | rüyada kavga etmek | rüyada aslan görmek | rüyada papağan görmek | rüyada timsah görmek | rüyada domuz görmek | rüyada hırsız görmek | rüyada burun kanaması | rüyada bal görmek | rüyada örümcek görmek | dask sigortası