Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Genel
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netGenel

Mesaj icon Konu: ARAPÇA KURSU YADA DERSLERİ

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
aise-
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı aise- Cevapla bullet Konu: ARAPÇA KURSU YADA DERSLERİ
    Gönderim Zamanı: 20Temmuz2009 Saat 20:32

selamun aleykum, bir şey sormak istiyordum istanbul anadolu yakasında yeni başlamış arapça dersleri veren herhangi bir kurum yada vakıf var mı ? Bu konuda bilgisi olanlar paylaşım yaparlarsa çok makbule geçecektir.. teşekkürler...
IP
anzotli
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 265

Alıntı anzotli Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Temmuz2009 Saat 08:19

ismek istaanbulun her ilçesinde ders veriyor ama ne kadar etkili olur sizin için bilmiyorum.avrupa yakasında eyüp sultanda sıbyan mektebinde suriyeli bir hoca ücretsiz ders veriyor.perşembe ve cumartesi günleri.

bir de kurs ne için istediğin önemli.eğer önlisans ya da ilahiyat için istiyorsan ayrı yer tavsiye edilir.arapça konuşmak için istiyorsan ayrı yer Kur'an-ı Kerimi anlamak için öğrenmek istiyorsan farklı yer.
IP
aise-
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı aise- Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Temmuz2009 Saat 21:44

s.a yeniden öncelikle ilginiz için teşekkür ederim anzotli. Ben şu anda başlamış olan bir arapça kursu arayışı içindeyim ismekler benim bildiğim kadarıyla kış dönemlerinde oluyorlar ve ayrıca istediğim arapça kursu nahiv,pratik metin okumaları  dersleri şeklindedir.  Tekrar teşekkür ederim  varsa bilgileriniz paylaşımlarınızı bekliyorum inş..

IP
ibrahimoruc
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 2487

Alıntı ibrahimoruc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Temmuz2009 Saat 00:14

bu konuda yardım edebılırım aıse hanım ben kız kuran kurslarında tam tesekkullu bır egıtım bılıyorum ama ıstersenız tabıııı tabır yerındeyse sarfın nahvın ve dıger ılımlerın babasını ogrenme ımkanı bulabılırsınız yatılı olarak ıstegınızıe baglı okumak veya okumamak selametle bende erkek yurdunda kaldım bayagı kıtap okudum.sarftan durer kıtabına kadar rabbım daım kılsın muslumanlaraı kafırler ıcın yasasın cehennem

Her zaman her yerde gerçek ol gerçek
Gerçek değil isen ellerini çek
Kuran-ı kerim bir bahçedir bismillah çiçek
Bize bu bahçenin kokusu lazım
IP
bishnev
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı bishnev Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Temmuz2009 Saat 16:38
Merhaba. Ben isim Gabriel. Ben uc gundur kayıtladım bu site. az turkce bilirim. az arabic bilirim. ben yazmak için az çekinirim. cunku ben muslum degil. ama ben qouran okurum. muhammed okurum. qouran ve muhammed severim. jesus sevirim mouses severim. hep bu elci peygamber geldiler. ben bu sen yazdın okudum uzuldum. sen yazdın bana için yasasın cehennem cunku ben bilir sen bana kafir diyor. Ama ben okudun qouran. dusunurum. ben sana bir kotuluk yapmam. sen neden ister ben cehennem suculu kalarım. ben geldim buyuk baba adem sen geldin buyuk baba adem. ben sana kötü söz demedim. sana için bir eşya çalmadım. sana bir insan oldurmedim. ben araştırmak yaparım. islam için, qouran için, mohammed için. ben dusundum. qouran ve mohammed dedi insanlar kardeş olur. ama sen beni tanımaz o zaman nerden bilir ben belki iyi olur gider cennet. neden bana kötü dua yapar için kötü olur? ben sozluk baktım kafir ne demek? Kafir: hakikati gizleyen. ben hakikat gizlemedi. ben derim mohammed saygılı buyuk bir elci olur. jesus saygılı buyuk bir elci olur. God onlar dedi insanlar anlatırsınız. insanlar ogrenir yapar o zaman hayat güzelir. Ama sen der ben gider cehennem. ben der sen gider cehennem bu sen bilirsin? yok God bilir? ben bilemez. Hakikat, jesus ve kardeş mohammed yukardan sana bakar bana bakar, ağlar. Onlar yazdı kitap aynı God dedi. Ama zaman sonra benim babalar dedi biz doğru, senin babalar dedi hayır biz doğru. bu sebeb biri biri kotu soz söyledi. Belki bu yazdım sebeb sen bana kızarsın. Ama kızma. ben sevgi için sordum. sana teşekkur ederim. güle güle.
IP
ATALAY
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1576

Alıntı ATALAY Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Temmuz2009 Saat 17:22
ARKADAŞ O SÖZÜ SİZE HİTABEN YAZMADIĞI BELLİ.MESAJI SİZDEN ÖNCE GÖNDERMİŞ.SİZ HZ. MUHAMMED'E İNANIYORSANIZ ZATEN MÜSLÜMANSINIZ DEMEKTİR.BİZ MÜSLÜMANLAR DA SİZİN GİBİ HZ. iSA'DA DAHİL BÜTÜN PEYGAMBERLERE İNANIRIZ.ANCAK ŞUNU KABUL ETMEK GEREKİR Kİ HIRİSTİYANLARIN BİR ÇOĞU PEYGAMBER EFENDİMİZE İNANMAZLAR .İÇLERİNDE İNANIP TA İNANCINI GİZLEYENLER OLABİLİYOR. PEYGAMBER EFENDİMİZİN PEYGAMBERLİĞİNİ KABUL ETTİKTEN SONRA ZATEN MESELE KALMAZ.
IP
anzotli
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı anzotli Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Temmuz2009 Saat 18:19

kafir başka bişeydir zalim başka.yersiz alınganlık ettin gabriel

IP
mbagci9
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 535

Alıntı mbagci9 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Temmuz2009 Saat 18:59
kafir allahı inkar edene denir. Biz müslümanlar Hristiyan ve yahudilere kafir demeyiz.

Biz Hristiyan ve Yahudilere Ehli kitap deriz Yani kendilerine Allah tarafından kitap verilmiş insanlar demektir.
 Biz Müslümanlar Allaha bütün peygamberlere Hz. İsa - Hz. Musa  hepsine iman eder hepsine hürmet eder . ve onlara verilen Gerçek kitapların  hepsini tasdik ederiz . Bunun yanında bu kitapları ve bu peygamberleri bize anlatan ve zamanın değişmesiyle insanlığın faydasına olacak güncel emir ve yasakları getiren Kuranı kerime inanırız.

Ve bu şekilde inanan ve güzel ameller işleyen herkesin cennete gidebileceğine inanırız. 
IP
bishnev
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı bishnev Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Temmuz2009 Saat 22:47
evet ben ozur dilerim. benim icin yazmak amac değil sizi üzmek. ama ben vermek isterim ornek kendimden ve milletimden. bir kişi için demek yaşasın cehennem bu söz uzak iter insan. o zaman kafada problem olur. kalp uzulur. bunun yerine demek Mevlana Calaladdin Rumi dedi. gel ne olursan ol yine gel. bu zaman sen sevgi verir. karşıdaki olsa düşman sonra olur sana dost. ama başlangıç sen dersen sen gider cehennem bu yanlış olur. o zaman sen konuşabilir sadece sen gibi insanlar. ben sadece vermek istedim ornek olmak konuşma biçim için. sen ve başka arkadaşlar ben kalp için uzdu ise özür dilerim.
IP
bishnev
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı bishnev Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Temmuz2009 Saat 22:51
ben bir yazı daha yazmak isterim. ATALAY icin. Dedi christians inanmaz muhammed peygamber. Bu yanlış. bizde cok insan christian bilir Muhammed var. jesus gibi peygamber olur. Fakat problem is that, bizim insan bilir Muhammed dedi kafir öldür, english öldür, american öldür. kim değil muslim öldür. Ama ben bilirim bu yanlış fikir. Bu demedi Muhammed. Ama sen eger diyorsun kafir icin yasasın cehennem o zaman öldür yanlis fikir veriyor olur desteksin. ben bunu yasadim bildim bu sebeb kendim icin ornek vermek istedim. ben sizi seviyorum. tesekkur ederim.
IP
ATALAY
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1576

Alıntı ATALAY Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Temmuz2009 Saat 09:37
YUKARIDA DA SÖYLEDİĞİM GİBİ  PEYGAMBER EFENDİMİZİN PEYGAMBERLİĞİNİ KABUL ETTİKTEN SONRA ZATEN MESELE KALMAZ.
IP
muhyiddin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 73

Alıntı muhyiddin Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Temmuz2009 Saat 19:17
Orjinalini yazan: mbagci9

kafir allahı inkar edene denir. Biz müslümanlar Hristiyan ve yahudilere kafir demeyiz.

Biz Hristiyan ve Yahudilere Ehli kitap deriz Yani kendilerine Allah tarafından kitap verilmiş insanlar demektir.
 Biz Müslümanlar Allaha bütün peygamberlere Hz. İsa - Hz. Musa  hepsine iman eder hepsine hürmet eder . ve onlara verilen Gerçek kitapların  hepsini tasdik ederiz . Bunun yanında bu kitapları ve bu peygamberleri bize anlatan ve zamanın değişmesiyle insanlığın faydasına olacak güncel emir ve yasakları getiren Kuranı kerime inanırız.

Ve bu şekilde inanan ve güzel ameller işleyen herkesin cennete gidebileceğine inanırız. 
Çok etkilendim yazınızdan şimdi yahudi ve hristiyanlara kafir denmez mi bunu mu söylüyorsunuz?Bazen yazılar da dikkat edilmeli birilerinin gönlü olacak diye nelerden taviz verildiğine!!!Ayetle sabit yahudi ve hristiyanların kafir olduğu.(maide 72-73))

Düzenleyen muhyiddin - 27Temmuz2009 Saat 19:17
GEL ALLAH'A YÜRÜ YOL KAPANMADAN    ZİKREYLE MEVLAYI DİLİN DURMADAN
IP
mbagci9
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 535

Alıntı mbagci9 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Temmuz2009 Saat 22:15
hassasiyetiniz  ve uyarınız için teşekkür ederim. ancak  dikkat ederseniz. " kafir demeyiz " ifadesini kullandım. " denmez " ifadesini kullanmadım.

ayrıca mesajın tamamı düşünüldüğü zaman müslüman ile hristiyan arasındaki fark açıkça ortada .

ayrıca müşrikler ve  ateistler bazından bakıdığı zaman  Hristiyanlar ve Yahudilerin farkını vurgulamak istedim.

Örneğin hiçbir erkek müşrik veya ateist bir kadınla evlenemez ama ehli kitapla evlenebiir.
IP
kızıl lale
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 79

Alıntı kızıl lale Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Temmuz2009 Saat 22:32
Gabriel müslümalık öyle dışarıdan bakılıp ta anlaşılacak bir din değildir.
 şunu bilmen gerekiyor ki Allah dinleri gönderdi evet bunların değişmemiş haline imanımız sonsuz, ama insanlar sonra kitapları değiştirdiler, ve her değişen kitaptan sonra yeni kitaplar ve yeni peygamberer gönderdi.
 Ve son olarak Hz. Muhammed'i gönderdi. Ve diğer dinlerin hepsinin geçerliliğini yitirdiğini bildirdi. Ama onların değişmemiş halini imanı bize farz kıldı. ve (maide:3) ayetiyle dinin (islamın) artık tamamlanmış olduğunu bildirdi. Yani artık gerçek din islamdır. Çünkü Allah kıyamete kadar kuranı korıyacağını bize müjdeledi.
 bence dine dışardan bakıp hıı güzelmiş diyeceğine içine girmelisin. Dışardan bakmak içine girmedikten sonra fayda sağlamıyo...
Senden başka neyimiz varsa o bizim yokumuzdur...
IP
bishnev
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı bishnev Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 28Temmuz2009 Saat 00:37
tesekkur edirim kizil lale.
ama ben dusunur. Anlamadan kişi nasıl kabul ediyor islam? önce lazım anlamak sonra demek evet bu dogrudur. sonra olur değil? bu christian baska dunya bu islam baska. iki dunya lazım once bilmek biri biri. sonra ben bakar evet bu dogru yoksa yanlış. o sebeb anlamıdım bir şey olur sorarım anlamak içindir. Peki o zaman ben okudum yazdı muhyiddin. dedi hıristan kafir. ok. O zaman qouran der kafir öldür. peki bu nasıl? fark olmak gerek değil? örnek ben araştırım islam ama ben kafir. sen istersin beni öldür? o zaman ben nasıl ogrenebilerim? örnek sen diyor benim kitap değişti. Ama Holly Bible yazmadı muslum git öldür. Evet yanlis tanımak oldu. Cok savaşmak oldu. Tam iste bu bilmemek sebep ile oldu. Örnek bizim burda her insan bilir islam var öldürmek icin. Ama ben dusunur bu yanlış. Burada islam equal to Usame, terorizm.. bu yanlıs değil?

Örnek ben merak ediyorum. Sen nasıl girdi islam? araştırdın? ogrenir about islam bir bilgi ama ya olur yanlis? bunu arastırırsın? Mesel sen hic okudun siz diyor incil. mesel tevrat? hangisi ne dedi? Ben kalbim ile inanirim şu: original olmak din tek olur. ama o zaman insan dedi bu christ, sonra geldi muhammed bu dedi islam. isim fark olur. ama origin aynı. ben boyle dusundum. Ama insanler bilmiyor origin. o sebeb fikir karışık olur. fakat bilmek lazım orginaly fikir o gercek olur. Örnek, ben yazdı başka page. dedim o zaman qouran turkish anlam farkıl farkıl oluyor. bu zaman qouran turkler okur arabic ama bilmiyor anlam ne dedi. o zaman bazen okuyorsun qouran turkish anlam o zaman bakıyor örnek Diyanet dedi farklı anlam, örnek Y. Nuri Öztürk dedi farklı anlam. Mesel sen okudun Diyanet ben okudum Y. Nuri anlam. o zaman ben biliyor farklı anlam sen biliyor farklı anlam. Bu bozuk değil? Ben her yazdım aynı. Ben ogrenmek icin yazdım yok degil senin kalbin kırmak için. Ama dusunmek lazım once, bilmek lazım. Sonra icin girmek lazım bana dogru budur. Güle güle.

IP
anzotli
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı anzotli Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 28Temmuz2009 Saat 08:57
bishnev Kur'an-ı Kerim'in neresinde yazıyor kafirleri öldürün.öyle olsa bugün dünyada zulme uğrayanlar müslümanlar değil başkaları olurdu.öldürmeyi başkaları kılıfına uyduruyor ne yazık ki usame üzerinden prim yapmaya çalışılıyor.ayrıca burası dil forumu din forumu değil o yuzden bunları uzatmasak daha iyi olur.
IP
nilsu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı nilsu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 28Temmuz2009 Saat 09:55
Bishnev türkçen bizimkiler kadar iyi , şüphen olmasın....

ya da

iyi türkçe sen, olma şüphe

Düzenleyen nilsu - 28Temmuz2009 Saat 09:57
Sadece içinizden zulmedenlere erişmekle kalmayacak olan bir azaptan sakının ve bilin ki Allah, azabı çetin olandır. Enfal 25
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 28Temmuz2009 Saat 10:19
Herkese merhaba.
Arkadaşlar, konuyla ilgili bilgi edinmeye yönelik yaklaşımlarınızı saygıyla karşılıyorum. Ancak forumumuz dini meselelerin tartışıldığı bir forum değildir. Forumumuz daha ziyade Arapça ile ilgiili bilgi alışverişinde bulunduğumuz bir forumdur. Dolayısıyla konu dışı tartışmalara burada girmeniz sizin açınızdan hem bilgi kirliliğine sebep olur, hem de bizler işin ehli olmadığımızdan paylaşılan bilgilerin de yanlış olma ihtimali yüksektir. Sizlerden ricamız bu tartışmayı noktalandırarak. Arapça konusuna ağırlık vermenizdir. Hepinize iyi çalışmalar diliyorum.

IP
bishnev
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı bishnev Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 28Temmuz2009 Saat 11:56
ok. ibotea yönetici ben ozur dilerim. nilsu tesekkur ederim. benim turkce iyi dedin icin.
ben burada artik soru sormuyor. sadece arabic. bir de qouran pages sorarım. bazı kelime olur cumle olur anlam sorarım. burada arkadaslar verdi bana website address oradan sorarım about islam. ok. tesekkur ederim. gule gule.
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,094 Saniyede Yüklendi.

rüyada ağlamak | siyah peynir | rüyada köpek görmek | rüyada altın görmek | rüyada para görmek | rüyada bebek emzirmek | rüyada gelinlik giymek | rüyada eski sevgiliyi görmek | rüyada silah görmek | rüyada örümcek görmek | rüyada kavga etmek | rüyada aslan görmek | rüyada papağan görmek | rüyada timsah görmek | rüyada domuz görmek | rüyada hırsız görmek | rüyada burun kanaması | rüyada bal görmek | rüyada örümcek görmek | dask sigortası