Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
DGS ile alakalı konular
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİLİTAM - İLAHİYAT FAKÜLTESİ LİSANS TAMAMLAMA PROG.DGS ile alakalı konular

Mesaj icon Konu: arkadaşlar dgs sonuçları değerlendirelim

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   4 Sonraki >>
Yazar Mesaj
semakunduz
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 259

Alıntı semakunduz Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ağustos2009 Saat 10:28
Merhaba benim dgs 271 eklemeli 307 yapıyor.
Kerem kendi suretini görmeden
Sen artık Aslı'na bürün demişler
Ferhat doğduğu gün isim vermeden
Bu çocuk ne kadar Şirin demişler
IP
_mechuL_
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı _mechuL_ Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ağustos2009 Saat 10:59
arkadaşlar,dgs  sonucunda yazan başarı sıralaması, acaba bütün önlisanslıların arasındaki başarı sıramız mı?  yoksa bütün önlisans İLAHİYAT lıları arasındaki başarı sıramız mı?  bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim...
IP
_mechuL_
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı _mechuL_ Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ağustos2009 Saat 11:01
Orjinalini yazan: melek_nur

slm arkadaşlar benim dgs puanım 244 diploma notum 70 acaba ilitam olur mu?

kardeş benim de 235.918 ortalamam 61.00  ama yine de umutluyum..sanırım senin hayli umutlu olman lazım...hayırlısı
IP
hamranur
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı hamranur Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ağustos2009 Saat 11:29
ankaraya ilk başvuruda 50 tl mi yatırılıyor
sakarya da aynı şekilde mi
ikisinede başvuru yapmayalım ozaman
IP
semakunduz
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı semakunduz Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ağustos2009 Saat 11:36
ankara bu yıl 45 tl alacak kılavuz yayınlandı http://ilitam.ankara.edu.tr/
IP
KORNEA79
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı KORNEA79 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ağustos2009 Saat 11:44
arkadaşlar aöf 2 yıllık ilahiyat mezunu olanlar,dgs ile normal örgün eğitim ilahiyata başvurabiliyor mu?
IP
istikbal3
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı istikbal3 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ağustos2009 Saat 11:57
Orjinalini yazan: KORNEA79

arkadaşlar aöf 2 yıllık ilahiyat mezunu olanlar,dgs ile normal örgün eğitim ilahiyata başvurabiliyor mu?
evet. geçen yıl ki her üniversitenin taban puanları osym deki dgs tercih kılavuzunda var..
IP
KORNEA79
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı KORNEA79 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ağustos2009 Saat 12:14
sağolasın kardeşim.tercih kılavuzu açılmıyor benim pcde.272 dgs puanım.sıralamam 560. diploma notum 72.80. bu durumda uyan bi bölüm olabilir mi acaba?
IP
süleymaniye
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı süleymaniye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ağustos2009 Saat 12:44
toplam puan ; 285
kazanabilirmiyim acaba
IP
münteha
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı münteha Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ağustos2009 Saat 09:32
sa arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı olsun puanları nasıl hesaplıyoruz yardımcı olur musunuz birde başarı sırası tüm önlisanslılar arasında değil mi bende başvuru yapacam hepimizin hakkında hayırlısı olur inşaallah
IP
istikbal3
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı istikbal3 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ağustos2009 Saat 14:24
Orjinalini yazan: KORNEA79

sağolasın kardeşim.tercih kılavuzu açılmıyor benim pcde.272 dgs puanım.sıralamam 560. diploma notum 72.80. bu durumda uyan bi bölüm olabilir mi acaba?
2008 örgün ilahiyat DGS taban puanları=
1=ankara ilhyt=284.223
2=atatürk ilhyt=274.970
3=cumhuriyet ilhyt=273.913
4=çankkle18 mart ilhyt=278.458
5=çukurova ilhyt=276.975
6=dicle ilhyt=279.650
7=erciyes ilhyt=281.270
8=fırat ilhyt=273.620
9=harran ilhyt=273.988
10=hitit ilhyt=279.143
11=istanbui ilhyt=278.086
12=sütçüimam ilhyt=275.109
13=marmara ilhyt=290.719
14=marmara ilhyt(iö)=yeni açıldı
15=19 mayıs ilhyt=279.761
16=rize ilhyt=274.202
17=sakarya ilhyt=281.485
18=sakarya ilhyt(iö)=yeni açıldı
19=selçuk ilhyt=277.173
20=selçuk ilhyt(iö)= yeni açıldı
21=süleymandemirel ilhyt=285.415
22=uludağ ilhyt=276.639
 Bu yıl  kontenjanların artıp artmadığı hakkında ise bir bilgim yok.

Düzenleyen istikbal3 - 06Ağustos2009 Saat 14:26
IP
istikbal3
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı istikbal3 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ağustos2009 Saat 15:13
semakunduz kardeş. verdiğin adreslerden bilgi edinemedim. zahmet olmazsa ankara ve sakarya ya nasıl başvuracağız yazarmısın? ankara da innetten başvuru yapılacak masabaşında ki görevliye onaylattırılacak diyor. ankaraya mı gideceğiz. hangi internet ardeslerinden nasıl başvuracağız. biliyorsan adım adım anlatırmısın. 2 gündür bilgi edinmeye çalışıyorum. bulamadım.
IP
hamranur
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hamranur Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ağustos2009 Saat 15:19
http://ilitam.ankara.edu.tr/doc/20092010BasvuruKlavuzu.pdf

adobe reader programını yükleyip bunu tıklayın bu program olmadan açılmaz

ankara ilahiyat sınav merkezlerinde başvuru yapabilirsiniz internet üzerinden başvuru yapılmıyor
IP
süleymaniye
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı süleymaniye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ağustos2009 Saat 15:21
???
IP
semakunduz
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı semakunduz Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ağustos2009 Saat 15:53
2009 2010 Ankara İlitam Başvuru Kılavuzu

1. Genel Bilgiler

Ankara Üniversitesi İlahiyat Lisans Tamamlama Uzaktan Eğitim Programı (İLİTAM) 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu; Meslek Yüksekokulları ve Açığretim Önlisans Programı Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkındaki Yönetmelik; Üniversitelerarası İletişim ve Bilgi Teknolojilerine Dayalı Uzaktan Yükseköğretim Yönetmeliği; Ankara Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (ANKUZEM) Yönetmeliği’nin ilgili hükümleri ile, programın açılmasına ilişkin 11.03.2005 tarihli Yükseköğretim Genel Kurulu kararına dayalı olarak açılmıştır.

İLİTAM’ın amacı, ilahiyat önlisans derecesine sahip kişilere, ilahiyat lisans diploması alabilmek için gerekli eğitimi vermek ve lisans diploması sahibi olmalarını sağlamaktır. Programa kabul edilen öğrenciler Türkiye’nin neresinde olurlarsa olsunlar, programdaki dersleri hiçbir zorlukla karşılaşmadan izleyebilecekler; yaş, yerleşim birimi, sağlık sorunları, bir işte çalışıyor olma gibi, yüz yüze eğitim sisteminde öğrenimi olumsuz etkileyebilen ya da büsbütün olanaksızlaştıran koşullardan etkilenmeyeceklerdir.

Adayların İLİTAM’a yerleştirilmeleri, Ankara Üniversitesi tarafından yapılacaktır. Adayların yerleştirilmelerinde Dikey Geçiş Sınavı SÖZEL puanı ile önlisans mezuniyet not ortalamalarından elde edilen “Yerleştirme Puanı” esas alınacaktır.

İLİTAM kapsamındaki tüm dersler teknoloji temelli uzaktan eğitim yöntemleri ile verilir. Derslerdeki temel öğrenme kaynakları basılı materyaller, video CD’ler ve çevrimiçi öğrenme kaynakları (web sitesi) olacaktır. Öğrenciler elektronik posta ve sohbet aracılığı ile sürekli, yüz yüze iletişim yoluyla ise belirli dönemlerde danışmanlık hizmeti alırlar. Kullanılacak forum sayfaları ise öğrencilerin birbirleri ve öğretim elemanları ile belli konuları tartışabilmelerini, sorularına cevap bulmalarını sağlar.

Bilgisayar kullanma konusunda kendini yetersiz hisseden İLİTAM öğrencilerine ayrıca bu konuda çevrimiçi eğitim verilir.

İLİTAM’da sınıf geçme sistemi uygulanır. İLİTAM toplam iki yılda, 15 ders içermektedir. Programda yer alan dersler; Felsefe, İslam Bilimlerinde Yöntem, Fıkıh, İslam Tarihi ve Medeniyeti, Din Bilimleri 1, Sistematik Kelam, Türk Dili, Arapça Dini Klasik Metinler, Din ve Ahlak Felsefesi, Kur’an ve Hadis İlimleri, Din Bilimleri 2, İslam Düşünce Ekolleri Tarihi, Türk Dili ve Edebiyatı Tarihi, Arapça Dini Çağdaş Metinler ve Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi’dir.

Öğrenciler her öğretim yılında birer ara sınav ve yıl sonu sınavına katılırlar. Yıl sonu sınavında başarısız olanlar ya da sınava girmeyenler ayrıca bütünleme sınavına katılırlar. Sınavlar coğrafi koşullar, ulaşım ve teknik altyapı olanakları dikkate alınarak belirlenen, Türkiye’nin çeşitli illerindeki ve Almanya’nın Köln kentindeki merkezlerde yüz yüze oturumlar halinde gerçekleştirilir.

İLİTAM’daki tüm dersleri başarı ile tamamlayan öğrenciler programdan mezun edilirler ve kendilerine Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Lisans Diploması verilir.

2. Başvuru

Başvuru koşullarını taşıyan herkes, belirtilen tarih ve merkezlerde, istenen belgeler ile birlikte başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecektir.

2009-2010 Öğretim Yılı başvuruları Türkiye’deki 10, Almanya’daki 1 merkezde kabul edilecektir.

Başvuru sırasında istenen belgelerin eksik olması ya da başvuru işleminin bu kılavuzda belirtilen şekilde yapılmamış olması durumunda yapılan başvurular geçersiz sayılacak ve ilgili aday için “Yerleştirme Puanı” hesaplanmayacaktır. Bu nedenle adayların kılavuzu dikkatle okumaları, gerekli belgelerin hazırlanmasında azami özeni göstermeleri gerekmektedir. Üniversitemizden kaynaklanmayan nedenlerle başvurusu geçersiz sayılan adayların yahut başvuru ücretini yatırdıktan sonra başvurudan vazgeçenlerin ödemiş oldukları başvuru ücreti kendilerine iade edilmez.

2.1.

2.1. Başvuru Koşulları

İLİTAM’a başvurabilmek için aşağıdaki özelliklere sahip olmak gerekir:

1. 2009 Dönemi DGS sınavına girmiş olmak.

2. Anadolu Üniversitesi Açığretim Fakültesi İlahiyat Önlisans Programı veya İlahiyat Meslek Yüksek Okulu mezunu olmak ya da bir örgün ilahiyat programının ilk iki yılını tamamlayarak Sosyal Bilimler Önlisans Diploması almış olmak.

3. Yurt dışı kontenjanına başvurmak için yurt dışında yaşadığına veya çalıştığına dair resmi belge sahibi olmak (Yurtdışı kontenjanından yerleştirilenler ilk yıl tüm hizmetleri yurtdışından alacaklardır).

Yerleştirme puanının hesaplanmasında diploma notu esas alındığı için, mezun olma aşamasında olsa dahi henüz mezun olmamış olanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Başvurular başvuru masalarına, bizzat yapılacak, zorunlu hallerde noter onaylı vekalet ile de kabul edilecektir.

2.2. Başvuru Tarihleri

Adayların başvuruları 10–14 Ağustos 2009 tarihleri arasında alınacaktır.

2.3. Başvuru Merkezleri

Adayların başvuru işlemlerini gerçekleştirecekleri başvuru merkezleriyle ilgili iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir. Aşağıdaki çizelgede her bir başvuru merkezinin başındaki numara o merkezin (optik formda kullanılacak olan) kodunu göstermektedir.

B

01. Ankara Üniversitesi

İlahiyat Fakültesi

BAHRİYE ÜÇOK CADDESİ 06500 BEŞEVLER/ ANKARA

Tel : (312) 212 68 00

02. Atatürk Üniversitesi

İlahiyat Fakültesi

25240 ERZURUM

TEL: (442) 236 09 52

03. Cumhuriyet Üniversitesi

İlahiyat Fakültesi

58140 KAMPÜS / SİVAS

Tel: (346) 219 10 10

04. Çukurova Üniversitesi

İlahiyat Fakültesi

01330 Balcalı / ADANA

Tel : (322) 338 69 72

05. Dokuz Eylül Üniversitesi

İlahiyat Fakültesi

35350 Hatay / İZMİR

Tel: (232) 285 29 32

06. Harran Üniversitesi

İlahiyat Fakültesi

Mardin Yolu 22 Km.

Osmanbey Kampüsü

ŞANLIURFA

Tel: (414) 344 00 20

07. Marmara Üniversitesi

İlahiyat Fakültesi

Mahir İz Caddesi No:2

81150 Üsküdar/İSTANBUL

Tel: (216) 651 43 75

08. Ondokuz Mayıs Üniversitesi

İlahiyat Fakültesi

Kurupelit 55139 SAMSUN

Tel: (362) 457 60 20

09. Süleyman Demirel Üniversitesi

İlahiyat Fakültesi

Çünür Kampüsü 32260 ISPARTA

Tel: (246) 211 10 00

10. Uludağ Üniversitesi

İlahiyat Fakültesi

Fethiye Mah.

Kırlangıç Sok. No:2

16140 Nilüfer / BURSA

Tel: (224) 243 10 66

Düzenleyen semakunduz - 06Ağustos2009 Saat 15:54
IP
semakunduz
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı semakunduz Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ağustos2009 Saat 15:55

2.4. Başvuru İşlemleri

Adaylar Optik Başvuru Formunu’nu ve 2.6.1 numaralı maddede belirtilen diğer belgeleri eksiksiz olarak hazırlayıp başvuru masalarına bizzat teslim edeceklerdir. Zorunlu hallerde noter onaylı vekalet ile de başvuru yapılabilir. 2.5. Kabul Edilmeyecek / Geçersiz Sayılacak Başvurular

Aşağıda belirtilen nitelikteki başvurular, başvuru masalarında kabul edilmeyecek, kayıt masasında kabul edilmiş olsa dahi yerleştirme işlemleri sırasında geçersiz sayılacaktır:

1. Bu kılavuzda açıklanan kurallara uymayan belgelerle yapılan başvurular,

2. Posta ile yapılan başvurular,

3. Eksik belge ile yapılan başvurular,

4. Eksik ve/veya yanlış bilgi içeren başvurular.

2.6. Başvuru Belgelerinin Doldurulması

2.6.1. Başvuru İçin İstenecek Belgeler

1. 2009 DGS Sınav Sonuç Belgesinin aslı ve bir fotokopisi.

2. Geçerli diploma ya da geçici mezuniyet belgesinin aslı ve bir fotokopisi.

3. Öğrenci Durum (Transkript) Belgesinin aslı ve bir fotokopisi.

4. 1 adet vesikalık fotoğraf (Optik Başvuru Formu’na yapıştırılmak üzere, 4.5x6 cm ebadında, ön cepheden, son 6 ay içinde çekilmiş, baş ık, erkek adaylar sakalsız, renkli gözlük takılmayacak).

5. Ankara Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü’nün T.C. Ziraat Bankası Ankara Tandoğan Şubesi’ndeki 7064113-5001 nolu hesabına 45 TL’lik başvuru ücretinin yatırıldığını gösterir dekont.

Başvuru için gerekli belgelerin asılları, fotokopileri ile karşılaştırılmak amacıyla istenmektedir. Belgelerin asılları başvuru masasına teslim edilmeyecektir. Başvuru masasına belgelerin asılları teslim edildiği takdirde, belgelerin aday tarafından geri istenmesi durumunda Ankara Üniversitesi belgelerin geri tesliminden sorumlu değildir. Belgelerin asıllarını getirmeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

2.6.2. Optik Başvuru Formu

Başvuru merkezinden, 5 TL ödeyerek, bu kılavuz ile birlikte alabileceğiniz bu formun ilgili alanlarını dikkatlice doldurunuz. Verilen bilgilerdeki eksiklik ya da yanlışlıklardan başvuru sahibi sorumludur. Yerleştirme işlemleri sırasında belirlenecek bir eksiklik ya da yanlışlık başvurunuzun geçersiz sayılmasına neden olabilir. Bu nedenle teslim ettiğiniz belgelerin son halinin bu kılavuzda belirtilen kurallara kesinlikle uygun olduğundan emin olunuz.

Doldurduğunuz başvuru formu optik okuyucu tarafından okunacağından teslim etmiş olduğunuz formda silinti, kazıntı ya da optik okuyucunun yanlış algılamasına neden olabilecek herhangi bir durum olmadığından emin olunuz. Optik formdaki alanları doldururken aşağıda belirtilen hususlarda azami özeni gösteriniz.

2.6.2.1. Adı

Nüfus cüzdanınızdaki adınızı tam ve doğru olarak 1 numaralı alana yazıp dikkatlice kodlayınız. Adınız uzunsa bu alana sığacak kadarını yazıp kodlamanız yeterlidir. Birden fazla adınız varsa, kelime aralarında birer kutuyu boş bırakınız. Ancak birden fazla adınızın bu alana sığmaması

durumunda, nüfus cüzdanınızdaki sıraya göre önce birinci adınızı tam olarak yazınız, sonra aralarında birer kutu boş bırakarak ikinci ve varsa üçüncü adınızın yalnızca baş harflerini yazınız ve kodlayınız.

2.6.2.2. Soyadı

Nüfus cüzdanınızdaki soyadınızı tam ve doğru olarak 2 numaralı alana yazıp dikkatlice kodlayınız. Soyadınız uzunsa bu alana sığacak kadarını yazıp kodlamanız yeterlidir. Birden fazla soyadınız varsa, kelime aralarında birer kutuyu boş bırakınız. Birden fazla soyadınızın bu alana sığmaması durumunda, nüfus cüzdanınızdaki sıraya göre önce birinci soyadınızı tam olarak yazınız, sonra aralarında birer kutu boş bırakarak ikinci soyadınızın yalnızca baş harfini yazınız ve kodlayınız.

2.6.2.3. Oturduğu Ülke

Bu alana ikamet etmekte olduğunuz ülkenin adını 3 numaralı alana okunaklı bir şekilde yazıp kodlayınız. Ülke adı uzunsa bu alana sığacak kadarını yazıp kodlamanız yeterlidir.

2.6.2.4. T.C. Kimlik Numarası

4 numaralı alana T.C. Kimlik Numaranızı okunaklı bir şekilde yazıp kodlayınız.

T.C. kimlik numarasının hatalı kodlanmasından veya yanlış kimlik numarası verilmesinden doğacak sonuçlardan başvuru sahibi sorumlu olacaktır.

2.6.2.5. Doğum Yeri

Doğum yerinizi nüfus cüzdanınızdaki bilgilere göre 5 numaralı alana okunaklı bir şekilde yazıp kodlayınız. Doğum yeriniz uzunsa bu alana sığacak kadarını yazıp kodlamanız yeterlidir.

2.6.2.6. Telefon Numarası

6 numaralı alana gerektiğinde sizinle iletişim kurulabilmesi için size ulaşılabilecek telefon numarasını alan kodu (yurtdışı için ülke kodu da olmak üzere) ile birlikte sağa yanaşık olarak kodlayınız.

2.6.2.7. Cinsiyeti

7 numaralı alanda “Erkek” ya da “Kadın” seçeneklerinden birini kodlayınız.

2.6.2.8. Kontenjan Türü

8 numaralı alana yararlanmak istediğiniz kontenjan türünü kodlayınız. Yurtdışı kontenjanına başvuran adayların kesin kayıt tarihini de kapsamak koşulu ile, bulundukları ülkede geçerli oturma iznine sahip olduklarını veya öğrenime başladığında yurtdışında ikamet etmek üzere Türkiye’den ayrılacaklarını gösterir resmi belge ibraz etmeleri gerekir. Yurtdışı kontenjanından yerleştirilip, kayıt yaptıranlar 2009-2010 Öğretim Yılında öğrencilere sunulan her türlü hizmeti yurtdışından alırlar ve öğretim gideri ücretlerini yurtdışı için geçerli miktar üzerinden öderler. K.K.T.C. yurtdışı sayılmaz.

2.6.2.9. DGS (Dikey Geçiş Sınavı) Puanı

2009 DGS sınav sonuç belgenizde yer alan “SÖZEL” puanınızı 9 numaralı alana okunaklı bir şekilde yazıp kodlayınız.

2.6.2.10. Önlisans Başarı Puanı

Önlisans diploma not ortalamanızı 10 numaralı alana okunaklı bir şekilde yazıp kodlayınız. Diploma not ortalamanız mezun olduğunuz kurum tarafından 100’lük not sistemine göre hesaplandıysa bu ortalamayı olduğu yazıp kodlayınız. Diploma not ortalamanız 4’lük not sistemine göre yazılı ise sayfa 10’da yer alan ÇİZELGE A’daki dönüştürme cetvelinden puanınızın 100’lük not sitemine göre karşılığını bularak onu yazıp, kodlayınız. Not ortalamanızın virgülden önceki kısmını ilgili bölüme sağa yanaşık olarak kodlayınız; virgülden sonraki kısmını, bu kısım üç rakamdan az ise sağına koyacağınız sıfır rakamlarıyla üç rakama tamamlayarak kodlayınız.

Uyarı! Önlisans başarı puanı kısmına DGS sonuç belgenizde yer alan önlisans başarı puanını değil, transkriptinizde yer alan önlisans başarı puanınızı kodlayınız.

IP
semakunduz
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı semakunduz Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ağustos2009 Saat 15:57

2.6.2.11. Başvuru Merkezi Kodu

11 numaralı alana başvurunuzu yaptığınız başvuru merkezinin kodunu 2.3 numaralı başlık altındaki listeden bularak yazıp, kodlayınız.

Öğrenci Bilgi Formunda yer alan 12. – 21. numaralı sorular, demografik özellikleriniz ile bilgisayar kullanımı konusundaki hazır bulunuşluğunuzu belirlemeye yöneliktir. Bu soruları cevaplamak için verilen seçeneklerden size uygun olanını kodlayınız.

2.6.2.12. Adres Alanı-1, Adres Alanı-2

Bu alanlara yazarak kodladığınız adresiniz, Ankara Üniversitesi tarafından resmi haberleşme adresiniz olarak kabul edilecek, yazışma ve tebligatlar bu adresinize yapılacaktır.

Başvuru tarihi ile kayıtların yapılacağı tarih arasında adres değişikliği yapılamaz. Bu amaca yönelik başvurular işleme alınmaz. Bu nedenle belirtilen tarihlerde değişmeyecek bir adres vermeniz gerekir.

Adres Alanı-1 ve Adres Alanı-2 alanlarında (22 ve 23 numaralı alanlar) adresinizi her bir kutuya bir harf gelecek, kelimeler arasında birer kutu boşluk kalacak ve sola yanaşık olacak şekilde yazıp kodlayınız. Adres Alanı-1 alanında adresinizle ilgili herhangi bir kelime ya da numara sığmadığında bu kelime ya da numarayı bölmeyip Adres Alanı-2 alanına yazınız.

Adresiniz ayrılan alanlara sığmıyorsa anlaşılır kısaltmalar yapabilir, örneğin mahalle için “M”, cadde için “C”, sokak için “S” yazmakla yetinebilirsiniz. Bu alanlara semt/ilçe, il adı ve posta kodu yazmayınız.

2.6.2.13. Semt/İlçe

Adresinizin bulunduğu semti veya ilçeyi 24 numaralı alana yazıp, kodlayınız.

2.6.2.14. Posta Kodu

25 numaralı alana adresinizin posta kodunu yazıp, kodlayınız. Posta kodunu en yakın postaneden veya 119 Posta Kodu Servisinden öğrenebilirsiniz.

Gönderilerin zamanında elinize ulaşması, adresinizin noksansız olması yanında, posta kodlarının da mutlaka doğru yazılmasına bağlıdır.

2.6.2.15. Adres İl Trafik Kodu

26 numaralı alana adresinizin bulunduğu ilin il trafik kodunu yazıp, kodlayınız. Türkiye dışında bir ülkede ikamet ediyorsanız il trafik kodunu 99 olarak kodlayınız.

2.7. Başvuru Ücreti

Başvuru ücreti olarak ödemeniz gereken 45 TL’yi Ankara Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü’nün T.C. Ziraat Bankası Ankara Tandoğan Şubesi’ndeki 7064113-5001 nolu hesabına, bu bankanın herhangi bir şubesinden ödeyiniz. Bankaca verilen dekontun aslını başvuru evrakınızla birlikte başvuru merkezine teslim ediniz. Başvuru ücretini ödemede EFT, posta havalesi, e-posta kullanmayınız.

3. Yerleştirme

Adaylar her bir aday için hesaplanacak “Yerleştirme Puanı” esas alınarak yerleştirilecektir. 2009 – 2010 Öğretim Yılında “Yerleştirme Puanı” sıralamasına göre; yurtiçi kontenjanından başvuran adaylardan 700’ü, yurtdışı kontenjanından başvuran adaylardan 50’si olmak üzere ilk 750 aday yerleştirilecektir. Yerleştirilen ilk 750 aday içinden kayıt yaptırmaktan vazgeçenlerin ya da herhangi bir nedenle kayıt yaptırmayanların olması durumunda, hazırlanacak yedek listeden yeni yerleştirme yapılacaktır. Ayrıca yurtdışına kontenjanın altında başvuru yapıldığı takdirde, artan kontenjan yurtiçi kontenjanına ilave edilecektir.

3.1. Yerleştirme Puanlarının Hesaplanması Adayların “Yerleştirme Puanlarının” hesaplanmasında 2009 DGS-Sözel puanları ile önlisans diploma notu bir arada kullanılacaktır. “Yerleştirme Puanı”, DGS-Sözel puanına 100’lük sisteme göre hesaplanmış önlisans diploma notunun yarısının eklenmesi ile elde edilen puandır.

3.2. Yerleştirme Sonuçlarının Adaylara Bildirilmesi

Başvuran adaylardan kayıt yaptırmaya hak kazanan ilk 750 kişinin listesi ve yedek liste İLİTAM Programı’nın “http://ilitam.ankara.edu.tr” adresli web sitesinden, 14 Eylül 2009 tarihinde ilan edilecektir. Ayrıca her bir adayın yerleştirme sonucu kendi adresine, posta ile gönderilecektir.

IP
istikbal3
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı istikbal3 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ağustos2009 Saat 16:02
semakunduz sağolasın..ama kafam iyice karıştı. ankara önkayıtta diplomanın dgs belgesinin transkriptin aslını istiyor. sakaryaya intnetten başvuracağız. orası şimdilik belge istemiyor. iyi ama sakarya nın kesin kayıt tarihi 5 eylul. sakaryayı kazanırsak belgeler kalacak ankarada. ankaranın sonuçları 14 eylulde belli olacak. o zaman 1 okula başvuru mu yapacağız.

Düzenleyen istikbal3 - 06Ağustos2009 Saat 16:03
IP
halid_63
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı halid_63 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ağustos2009 Saat 17:33
Orjinalini yazan: istikbal3

semakunduz sağolasın..ama kafam iyice karıştı. ankara önkayıtta diplomanın dgs belgesinin transkriptin aslını istiyor. sakaryaya intnetten başvuracağız. orası şimdilik belge istemiyor. iyi ama sakarya nın kesin kayıt tarihi 5 eylul. sakaryayı kazanırsak belgeler kalacak ankarada. ankaranın sonuçları 14 eylulde belli olacak. o zaman 1 okula başvuru mu yapacağız.

arkadaşım aslı ile birde fotokopi istiyor aslı sende kalacak fotkopiyi alacak asıllar kesin kayıtta verilecek

Düzenleyen halid_63 - 06Ağustos2009 Saat 17:34
IP
istikbal3
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı istikbal3 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ağustos2009 Saat 18:15
  haklısınız. ban dayanamayıp ank. iltam ı aradım. ya kakaydolamazsam korkusuyla kılavuzu dikkatlı okumamışım.
IP
münteha
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı münteha Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ağustos2009 Saat 18:23

sa arkadaşlar ben size bir soru sormak istiyorum arkadaşım sınava girdi ve 233.331 puan aldı diploma  notunu bilmiyoruz daha almadı ama70 civarı olabilir sizce başvuru yapmalı mı çünki bulunduğu yerden sivasa gidecek yardımcı olur musunuz benim puanımda 258.421

IP
münteha
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı münteha Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ağustos2009 Saat 18:24
istikbal3 kardeş yardımcı olur musun
IP
münteha
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı münteha Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ağustos2009 Saat 18:26

cevap verir misiniz ltfennnnnnnnnnnnn

IP
mka__37
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mka__37 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ağustos2009 Saat 19:19
tabı kardes basvursun umut dunyası daa
IP
istikbal3
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı istikbal3 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ağustos2009 Saat 20:10
Orjinalini yazan: münteha

sa arkadaşlar ben size bir soru sormak istiyorum arkadaşım sınava girdi ve 233.331 puan aldı diploma  notunu bilmiyoruz daha almadı ama70 civarı olabilir sizce başvuru yapmalı mı çünki bulunduğu yerden sivasa gidecek yardımcı olur musunuz benim puanımda 258.421

münteha kardeş arkadaşın puanı268 yapıyor. geçen yıl ankara en son 288 ile almış. Bu yıl sakarya da var ama puanlar  20 puan düşer mi bilmiyorum ama zor görünüyor. yine de nasip.
Sizin puanınız ham puanmı. dip. notunuz kaç. benim ham puanım da 258.821. eklemeli297 oluyor. bana kazanırsın diyorlar. Hakkımızda hayırlısı

IP
karanfill
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 76

Alıntı karanfill Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Ağustos2009 Saat 15:41
sa acaba bu sene  kaç kişi dgs ye girdi bileniniz varmı bunların içinden ne kadarı ilitamı düşünür acaba?bu konuda ki fikriniz nedir acaba
IP
latahzen
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı latahzen Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Ağustos2009 Saat 20:07

dgs ye katildim ama eylule butumde kaldi..ben tercih yapamiyor muyum? yapamiyosam yazik etmis bosuna mi 2 yil okumus oldu/

BU DEVLET BU SISTEMELRLE DAHA COK UZUNN YASAR!!!!!!

gencligi mahfetmek icin cok calisiyolar helal olsun..
IP
vahiy
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 44

Alıntı vahiy Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Ağustos2009 Saat 21:18
Orjinalini yazan: latahzen

dgs ye katildim ama eylule butumde kaldi..ben tercih yapamiyor muyum? yapamiyosam yazik etmis bosuna mi 2 yil okumus oldu/

BU DEVLET BU SISTEMELRLE DAHA COK UZUNN YASAR!!!!!!

gencligi mahfetmek icin cok calisiyolar helal olsun..

doğru kardesım...bende o durumdayım :(
"Sen yazmazsan,Ben yazmazsam nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?"
IP
aydınf
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı aydınf Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Ağustos2009 Saat 10:35
arkadaşlarım ben yeniyim bu sitede.öğrenmek istediğim bi konu var.sonuç açıklamada yazan dgs puanınin üztüne puan mı ekleniyo nasıl oluyo.o yazan yerleşme yapılaca iken kullanılacak puan değil mi? lütfen yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler...
IP
aydınf
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı aydınf Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Ağustos2009 Saat 10:43
arkadaşlar güleceksiniz belki aam dip. notumu nasıl öğrenebilirim?biri cevap verir mi çok endişeliyim???...
IP

<< Önceki Sayfa   4 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,094 Saniyede Yüklendi.

rüyada ağlamak | siyah peynir | rüyada köpek görmek | rüyada altın görmek | rüyada para görmek | rüyada bebek emzirmek | rüyada gelinlik giymek | rüyada eski sevgiliyi görmek | rüyada silah görmek | rüyada örümcek görmek | rüyada kavga etmek | rüyada aslan görmek | rüyada papağan görmek | rüyada timsah görmek | rüyada domuz görmek | rüyada hırsız görmek | rüyada burun kanaması | rüyada bal görmek | rüyada örümcek görmek | dask sigortası