Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Arapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netArapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟

Mesaj icon Konu: arap ülkesine gitmeden pratik arapça öğrenebilirmi

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
beyto26
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 86

Alıntı beyto26 Cevapla bullet Konu: arap ülkesine gitmeden pratik arapça öğrenebilirmi
    Gönderim Zamanı: 06Aralık2009 Saat 17:55
arap ülkesine gitmeden pratik arapça konuşabilirmiyim.illaki arap ülkesien gitmek şart mı.mesela bu sitede pratik  arapça ile konuşabilirmiyim. 
IP
ATALAY
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1576

Alıntı ATALAY Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Aralık2009 Saat 18:55
KONUŞABİLİRSİNİZ.HATTA ÇOK İLERİ SEVİYEYE DE GÖTÜREBİLİRSİNİZ.ANCAK BAZI GÜNLÜK TABİRLERİ YERİNDE ÖĞRENMEK VE KULLANMAK LA ÇOK DAHA KISA SÜREDE DAHA UZUN MESAFE ALIRSINIZ.
IP
beyto26
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı beyto26 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Aralık2009 Saat 18:56
hocam sizin pratiğiniz nasıl sizdemi evde öğrendiniz.birde bu pratik arapça dersine giriyormusunuz.giriyorsanız kaç ayda verim alabilirim
IP
ATALAY
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı ATALAY Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Aralık2009 Saat 19:12
İMAM-HATİP VE İLAHİYAT FAK.MEZUNUYUM ,UZUN YILLAR İHL DE ARAPÇA DERSLERİNE GİRDİM.ANCAK İHL VE İLAHİYATLARDA PRATİK ARAPÇADAN ZİYADE GRAMER VE TERCÜMEYE DÖNÜK ARAPÇA ÖĞRETİLİYOR.TABİ BUDA MESLEKİ AÇIDAN ÖNEMLİ VE GEREKLİ ÇÜNKÜ KUR ANI VE HADİSİ ANLAMAK İÇİN BU ŞART.BEN HAFTADA BİR SAAT PRATİK ARAPÇA DA  İŞLİYORDUM.ANCAK BÜTÜN YABANCI DİLLER  İÇİN GEÇERLİ OLAN HUSUS ARAPÇA İÇİN DE GEÇERLİDİR. MEŞGUL OLMAZSANIZ UNUTURSUNUZ. BEN ŞU ANDA BRANŞIMDAN FARKLI BİR GÖREVDEYİM ARAPÇA İLE BAĞLANTIMI KESMEMEK VE UNUTMAMAK İÇİN DEVAMLI BU SİTEYE GİRİYORUM AYRICA EVDE YADA VAKTİMİN OLDUĞU YRLERDE DE ÇALIŞIYORUM .
KISACA SÜREKLİ MEŞGUL OLMAK GEREKİR.BU SİTE BU AÇIDAN İYİ BİR İMKAN ,DEĞİŞİK FORUMLARDA PRATİK ARAPÇA VERİLİYOR.ANA SAYFADA DA LİNKLER VAR.BENİM KANAATİM İYİ BİR ÇALIŞMAYLA BİR YILDA ÖĞRENİLİR.

IP
beyto26
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı beyto26 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Aralık2009 Saat 19:24
hocam çok teşkkür ederim bende 2 yıllık ilahiyat mezunuyum.ve şuan görev yapıyorum ilerde ilitamı kazanırsam arapça mı kuvvetlendireyim diyorum
IP
ATALAY
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı ATALAY Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Aralık2009 Saat 19:30

ALLAH MUVAFFAK ETSİN  , BAŞARILAR.

IP
ezrak
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 594

Alıntı ezrak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Aralık2009 Saat 00:15
Orjinalini yazan: ATALAY

İMAM-HATİP VE İLAHİYAT FAK.MEZUNUYUM ,UZUN YILLAR İHL DE ARAPÇA DERSLERİNE GİRDİM.ANCAK İHL VE İLAHİYATLARDA PRATİK ARAPÇADAN ZİYADE GRAMER VE TERCÜMEYE DÖNÜK ARAPÇA ÖĞRETİLİYOR.TABİ BUDA MESLEKİ AÇIDAN ÖNEMLİ VE GEREKLİ ÇÜNKÜ KUR ANI VE HADİSİ ANLAMAK İÇİN BU ŞART.BEN HAFTADA BİR SAAT PRATİK ARAPÇA DA  İŞLİYORDUM.ANCAK BÜTÜN YABANCI DİLLER  İÇİN GEÇERLİ OLAN HUSUS ARAPÇA İÇİN DE GEÇERLİDİR. MEŞGUL OLMAZSANIZ UNUTURSUNUZ. BEN ŞU ANDA BRANŞIMDAN FARKLI BİR GÖREVDEYİM ARAPÇA İLE BAĞLANTIMI KESMEMEK VE UNUTMAMAK İÇİN DEVAMLI BU SİTEYE GİRİYORUM AYRICA EVDE YADA VAKTİMİN OLDUĞU YRLERDE DE ÇALIŞIYORUM .
KISACA SÜREKLİ MEŞGUL OLMAK GEREKİR.BU SİTE BU AÇIDAN İYİ BİR İMKAN ,DEĞİŞİK FORUMLARDA PRATİK ARAPÇA VERİLİYOR.ANA SAYFADA DA LİNKLER VAR.BENİM KANAATİM İYİ BİR ÇALIŞMAYLA BİR YILDA ÖĞRENİLİR.

selamun aleykum arkadaşlar bende pratik arapça ögrendim ama gramerim az bunun için ders calışıyor ve bu siteye girip bişeyler yazmaya çalışıyorum ama gramer olmayınca gercekten cevri yapmak zor . pratik arapçayı bi şekilde kendinizde yapmaya calışıyorsunuz ama gramer olayı başka bişey kendinizin yapması zor yardım almak lazım
انا احب ان اعلم اللغة العربية
IP
ATALAY
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı ATALAY Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Aralık2009 Saat 18:26

ENTİ ALEL-HAK

IP
beyto26
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı beyto26 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Aralık2009 Saat 19:29

ENTİ ALEL-HAK

hocam ne demek istediniz.biraz açarsanız sevinirim
IP
necibe
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı necibe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Şubat2010 Saat 00:56
Orjinalini yazan: beyto26

ENTİ ALEL-HAK

hocam ne demek istediniz.biraz açarsanız sevinirim
yani sen hak üzeresin doğrusun demek istiyor
خيركم من تعلم القران وعلمه
IP
yollar
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı yollar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Şubat2010 Saat 01:57
konuşma arapçası için evela çok iyi derecede fasih dil bilmek gerek. çünkü hernekadar ammice arapça ile alakasız gibi görünse de fusha dan kopmadır. ve her arap ulkesinin konuşma dili farklıdır. anca içlerinde kalma ile öğnreilir. benim tavsiyem şamda veya halepte kalmandır kaldıkça araplarla yaşadıkça 1 ayda yol kat edersin 2 ayda sende konuşusun geri kalan zamanlardada dahada ilerlersin.
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,187 Saniyede Yüklendi.

gebelik hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı | kombi servisi | kredi mevduat | krediler bankalar | arapça sözlük | arapça çeviri | uygun krediniz | banka şubeleri | finansbank internet bankacılığı | akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi