Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Arapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netArapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟

Mesaj icon Konu: Arapça'yı Nasıl Öğrendim?

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
adaynur
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı adaynur Cevapla bullet Konu: Arapça'yı Nasıl Öğrendim?
    Gönderim Zamanı: 08Mart2007 Saat 08:50

Yeni üyelerdenim,arapça harfleri öğrendim ama anlayarak okumak istiyorum.Nereden başlamalıyım,yardımlarınızı bekliyorum.

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Mart2007 Saat 00:01
Merhaba Adaynur, aramıza hoşgeldin

Online derslerimiz şu anda sana ağır gelebilir. Bence bir eğitim seti alıp belli bir düzeye gelinceye kadar oradan çalışmalısın. Daha sonra da pratiğini geliştirmek için online derslerimize katılabilirsin.

Çalışmalarında başarılar diliyorum.
IP
yusufsami
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı yusufsami Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Nisan2007 Saat 09:37
hocam sizin bu online dersler nerde ne zaman veriliyor
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Nisan2007 Saat 23:26

kayıt yaptırdıktan sonra aşağıdaki adresten giriyorsun

iyi çalışmalar dilerim
IP
mkustahaliloglu
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mkustahaliloglu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Nisan2007 Saat 10:09

Esselam,

Uzun zamandır içimde sakladığım arapça öğrenme isteği artık hür :) işe rosetta ile başladım.. 5 yaşında bir çocuğun anlayabileceği şekilde anlatıyor.. bu yüzden bazen sıkıcı gelse de oldukça vasıflı bir program..

Oradan öğrendiğim yeni kelimeleri küçük kağıtlara yazıyordum.. başlangıçta, az oldukları için, sorun yoktu.. zaman geçip de çoğalınca, aradığım birini bulabilmek için, çokça vakit harcadığımı farkettim.. artık kağıt kalem çağını aşıp office kullanmak zamanı idi.. "sorun" bu, biter mi :) arapça karakter meselesini halletmeye uğraşırken buldum bu güzel siteyi ve şimdiye kadar kimi sitelerdeki kimi özel forum mesajlarını görebilmek adına yaptığım kayıt işlemini bu kez, ve ilk kez, gönüllü olarak yaptım.

Merhaba sayın site sakinleri,

Yaşım 26 ve halen, meslek olarak benimseyebildiğim bir uğraş bulamamışlıktan ve yapmayı istediğim iş için fazlaca zaman ve emek istediklerinden, evimde oturmaktayım.. annemin yapmamı istediği ufak tefek işlerden başkaca yapacak işim olmadığından, mesajımın başında bahsettiğim hevesimi tatmine koyuldum.. bu hevesi haiz tek kişi olmadığımdan emindim ve fakat aramakla bulunamayacak olan "sizler"i, şükürler olsun O'na, Rab'bim karşıma çıkardı.. dileğim o ki, yine O'nun izniyle, bildiklerimizi birbirimizle paylaşır böylece bu meşakkatli yolculuğu birbirimiz için kolaylaştırmış oluruz..

Hepinizi saygı ile selamlıyorum.. dua ile,

Mustafa Kenan Ustahaliloğlu

Düzenleyen mkustahaliloglu - 27Nisan2007 Saat 10:12
IP
sabırnur
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sabırnur Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Mayıs2007 Saat 15:54
Merhaba arkadaşlar aslında kuran okumayı öğrenmek istiyorum ama okurkende anlamak istiyorum kuran ile arapça aynı şey mi oluyor arapça kursuna gitsem kuranı da öğrenmiş olurum ve ankara bildiğiniz en yakın kurs veren bi yer biliyormusunz.
IP
hale
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı hale Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Mayıs2007 Saat 20:32
merhaba sabırnur aramıza hoşgeldin.kuran okumayı ögrenmenin çok kolay oldugunu söyleyebilirim hatta dört günde ögreneni bile duydum.ama iş anlamaya gelince bu öyle çok kolay bir şey değil.uzun ugraş gerektirir.arapçayı ögrendigin zaman kuranın bazı kelimelerini anlarsın.hatta söyleyebilirimki kuran konusunda egitim almamış araplar belki kelimelerin manasını verebilir ama çoğu ayetlerde ne anlatılmak istendigini anlayamaz.aynen bizim osmanlıcayı anlamadıgımız gibi onlarda kurandaki bir çok kelimeyi kullanmıyorlar.kuranı kerimi anlamak için tefsir okumak şarttır.sadece meal bile orada anlatılmak isteneni anlatamayabilir.ama tabi arapça ögrenirsen kuran okumayıda ögrenmiş olursun.arapça ögrenmek isteyen kişinin bence ilk başta hedefini iyi belirlemesi lazım kuranı anlamak başka arapça konuşmak başkadır.mesela bu sitedeki arkadaşların çogu kuranı kerimi anladığı halde arapça konuşamayıp ögrenmeye çaışanlardır.bu yazdıklarım seni yıldırmasın bence önce en kolayı kuran harflerini ögrenmekle başlayabilirsin zaten sonra gerisi gelir.başarılar dilerim.
IP
sabırnur
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sabırnur Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Mayıs2007 Saat 11:28
Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.
IP
lonzen
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı lonzen Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Mayıs2007 Saat 21:34
ben bugün keşfettim bu siteyi ve hiç arapçla bilmiyorum ama felaket öğrenmek istiyorum  biri bana nasıl başlamam konusun da bilgi werirse sewinirim....bu arada bu arapça klavye o9layına bittim keşke aklımda böyle bütün dilleri kapsayan bi çiip olsa!!!pls bana yardım edin!
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Mayıs2007 Saat 10:08
Merhaba Lonzen, aramıza hoşgeldin
sıfırdan başlayacaksan aşağıdaki adrese gir, önce harfleri, okuma kurallarını, yazma kurallarını öğren, sonra ilk oniki dersi bitir, sonra gel online derslerimize katıl, bir sene sonra çatır çatır arapça konuşuyor olacaksın Allah'ın izniyle...

ama çalışman şartıyla tabiki   Hergün en az birsaatini bu dile ayırmak zorundasın..

işte adres: 

IP
gurbeti
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı gurbeti Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Mayıs2007 Saat 01:21
sagol
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Mayıs2007 Saat 12:06
hoşgeldin
IP
bayraktare
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı bayraktare Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Mayıs2007 Saat 10:35
selam arkadaşalr kimse yok mu?
IP
bayraktare
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı bayraktare Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Mayıs2007 Saat 10:36

buradan sesimi duyan varsa sesime ses veren olursa sevinirim.

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Mayıs2007 Saat 15:35
Merhaba bayraktare, hoşgeldin
IP
yezdan
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı yezdan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Mayıs2007 Saat 11:25
bence dogru yerden ogrenmeye baslamalısın cunku ogreten kısı ve ıstıkrar cok onemlı ben magdur olarak senı uyarıyorum eger ıstanbuldaysan kurslardan destek al alternatıf kıtaplarda edın faydası oluyor allah yardımcı olsun 
IP
yezdan
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı yezdan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Mayıs2007 Saat 11:26
sesımı duyacaksan buyur allaha emanet selametle
IP
zcak
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı zcak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Temmuz2007 Saat 12:50
arapçayı önce imam hatipte öğrendiğimi düşünüyordum. Ama Arap bir hocadan aldığım dersler sayesinde şu anda aslında o zaman hiçte öğrenemediğimi anladım. Şu anda kompozisyon yazabiliyorsam, Arap ülkelerinde çok rahat iletişim kurup halkın arasına karışabiliyorsam hepsi Hocamın sayesinde. sizde benim gibi ileri seviyede Arapça istiyorsanız, hemde Arap dili ve edebiyatı mezunu bir Hoca'dan yardımcı olabilirim.
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2869

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Temmuz2007 Saat 12:53

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,125 Saniyede Yüklendi.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | rüyada ağlamak | siyah peynir | rüyada köpek görmek | rüyada altın görmek | rüyada para görmek | rüyada bebek emzirmek | rüyada gelinlik giymek | rüyada eski sevgiliyi görmek | rüyada silah görmek | rüyada örümcek görmek | rüyada kavga etmek | rüyada aslan görmek | rüyada papağan görmek | rüyada timsah görmek | rüyada domuz görmek | rüyada hırsız görmek | rüyada burun kanaması | rüyada bal görmek | rüyada örümcek görmek