Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Genel
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netGenel

Mesaj icon Konu: İnsani Yardım Filosu Cumartesi Yola Çıkıyor

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
arapçaöğretmen
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 3921

Alıntı arapçaöğretmen Cevapla bullet Konu: İnsani Yardım Filosu Cumartesi Yola Çıkıyor
    Gönderim Zamanı: 21Mayıs2010 Saat 10:47

İnsani Yardım Filosu

Cumartesi Yola Çıkıyor!

مجموعات من السفن تتحرك من المدينة إسطنبول الى فلسطين المحتلة للمساعدات الإنسانية في يوم السبيت ٢٢ من الشهر مايو في الساعة الحادية عشر
إذا هيا نودع السفن من ميناء ساراي برنو في إسطنبول

22 Mayıs 2010, Cumartesi

Saat: 11:00
Yer: Sarayburnu / Sirkeci 

Filistin halkına yardım ulaştırılması ve İsrail’in Filistin’de uyguladığı ambargonun kaldırılması için bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük insani yardım filosu İHH İnsani Yardım Vakfı’nın öncülüğünde 9 gemi ile yola çıkıyor. Türkiye’den ve dünyadan milyonlarca insanın desteği ile oluşturulan filoda yer alacak gemiler 22 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00’da Sarayburnu’ndan demir alıyor ve Gazze’ye binlerce ton ilaç, tıbbi malzeme ve inşaat malzemesi taşıyor. Filoda çeşitli ülkelerden aktivistler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, insan hakları savunucuları, sanatçılar, gazeteciler ve yazarlar da bulunacak. Yardım filosunu uğurlamak ve Filistin halkına selamlarımızı göndermek ve “Yalnız değilsiniz!” demek için üzere Sarayburnu’nda buluşalım.

Karadan ve denizden teknelerle yapılacak olan uğurlamaya tüm Filistin dostlarını bekliyoruz!
IP
ru-be-ru
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1344

Alıntı ru-be-ru Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Mayıs2010 Saat 01:45
Allah cc.bu kutlu sefere sebep olanlardan emeği geçenlerden razı olsun...selam olsun, yolları açık olsun...
Allaha cc.a dayan,sa´ye sarıl,hikmete ram ol.
Yol varsa budur,bilmiyorum başka çıkar yol.....
IP
arapçaöğretmen
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı arapçaöğretmen Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Mayıs2010 Saat 20:52
Gazze için yola çıkan filoya Yahudi provokasyon

Dün, Gazze'ye yardım filosunun önemli ayağı İHH gemilerinin yola çıktığı saatlerde Yahudi gruplar sahillerde nöbet tutmaya başladı.

Gazze'ye yardımların uluslararası filoya katılmak için yola çTürkiye'den İHH İnsani Yardım Vakfı'nın organizasyonuyla çıktığı saatlerde, bir grup İsrailli de Tel Aviv'in kuzeyinde Herzliya limanından yatlarla "protesto" amaçlı denize açıldı.

40 kadar yat ve tekneyle yaklaşık 300-400 kadar İsraillinin katıldığı belirtilen protesto eylemi, Tel Aviv'in güneyindeki Rişon Letzion'a kadar kıyıdan devam edecek.

Gazze'ye yardım gemilerini protesto gösterisini organize edenlerden Dr. Guy Behor, protestolarının Türk halkına karşı olmadığını öne sürerek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.

Behor, Hamas iktidarı altındaki Gazze'ye yardım filosunun "tahrik amaçlı" olduğunu iddia etti.

Gazze'de İsrail ablukasının bulunmadığını öne süren Bialer, Gazze diye bir sorunun olmadığını da iddia etti.
Tekneli protestoya katılanların Türkçe ve İngilizce pankartlar hazırladıkları gözlendi.

IP
arapçaöğretmen
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı arapçaöğretmen Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Mayıs2010 Saat 00:47

Gazze filosunu canlı takip edin!

İHH İnsani Yardım Vakfı ve Free Gazze gibi organizasyonların öncülüğünde Gazze ambargosunu kırmak üzere denize açılan gemileri canlı olarak TIMETÜRK üzerinden izleyebilirsiniz.

Aşağıdaki linkten canlı olarak Gazze filosunu izleyebilirsiniz:

IP
nanocu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı nanocu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Ocak2016 Saat 17:33
filoyu artık takip edemiyoruz filo takip sistemini kapatmışlar mı ?

Düzenleyen nanocu - 15Ocak2016 Saat 17:34
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,094 Saniyede Yüklendi.

gebelik hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı | kombi servisi | kredi mevduat | krediler bankalar | arapça sözlük | arapça çeviri | uygun krediniz | banka şubeleri | finansbank internet bankacılığı | akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi