Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Arapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netArapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟

Mesaj icon Konu: arapça öğrenmek istiyorum ne yapmalıyım

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
turkiyeli
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı turkiyeli Cevapla bullet Konu: arapça öğrenmek istiyorum ne yapmalıyım
    Gönderim Zamanı: 09Haziran2010 Saat 17:28
Selamlar. Ben Arapça'yı dini asıl kaynaklarından okumak yani ilim için öğrenmek istiyorum. Amacım sadece İslamı aslından anlıyabilecek bir arapça bilgisine ulaşmaktır. Malum bir hadiste zamanın kısalacağından bahsedilmiş artık internet var bana birisi yol göstersin ben o yoldan yürüyeceğim Allah'ın izniyle. Bir kitap tavsiyesi istiyorum ayrıca
IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Haziran2010 Saat 12:00
Arkadaşım forumda senin gibi besmeleyi çeken çok sayıda arkadaş var (bende dahil :) ve epeycede yazı birikmiş bu konuda, biraz eski yazıları incelemeni öneriyorum. Ama ben acizane olarak tavsiyelerimi aktarayım;

İşe, ARAPÇAYI ÖĞRETEN KİTAP "Mehmed Maksudoğlu" kitabını alarak başlayabilirsin. Ben imam Hatip'deki Arapça sıkılganlığımı ve bıkkınlığımı bu kitapla attım. Kitap çok yüzeysel ve ilk etap da ihtiyacın olan bilgileri veriyor. Detaya baştan girmek (yöntemsiz ve kendince) dilden soğutuyor insanı. Örneğin eline herhangi bir dilbilgisi kitabı alırsın, ilk sayfalardan başlarsın kurcalamaya ve anladığına bir hayli sevinirsin fakat ilerledikçe konuların detayı seni o dilden soğumaya kadar götürebilir. Çünkü gözün korkmuştur gereksizce. Bu yüzden bu kitabı ısrarla tavsiye ediyorum.

Daha sonra yardımcı kitap olarak Alfa yayınlarından Nahiv (cümle), Sarf (kelime) bilgisi kitaplarını tavsiye ederim.

Bunlar besmele. Ama mutlaka biraz dilbilgisi edindikten sonra Pratik Arapça Derslerine kaydol (eğer konuşmak ve anlamak istiyorsan).

Sabır en önemli tavsiyem. Bunu bilmeme rağmen bu forumdaki arkadaşlarımın bana tavsiyeleriyle tamamen tasdik ettim.

Başarılar...

IP
misbah
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 263

Alıntı misbah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Haziran2010 Saat 00:14
kardesim islami ilimler icin arabca cok onemli bir adim tabi ki ama ben size islami ilimler le birlikte arabcaya baslamanizi tavsiye ediyorum tabi ki yasiniz ve sosyal durumunuz buna musaid olmayabilir ama birdefa bu yola cikarsan allah kolaylastirir muhakkak ama yasinizi solerseniz size daha ayrintili tavsiyelerim olabilir acizane
niyet salih olduktan sonra gerisi gelir allahin izniyle

Düzenleyen misbah - 11Haziran2010 Saat 00:16
IP
ATALAY
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1576

Alıntı ATALAY Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Temmuz2010 Saat 17:14
Tam yerindesiniz.
السلام علي من اتبع الهدى
IP
ibrahimoruc
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 2486

Alıntı ibrahimoruc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Temmuz2010 Saat 21:00

Evet tam yerindesiniz.

Her zaman her yerde gerçek ol gerçek
Gerçek değil isen ellerini çek
Kuran-ı kerim bir bahçedir bismillah çiçek
Bize bu bahçenin kokusu lazım
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,125 Saniyede Yüklendi.

gebelik hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı | kombi servisi | kredi mevduat | krediler bankalar | arapça sözlük | arapça çeviri | uygun krediniz | banka şubeleri | finansbank internet bankacılığı | akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi