Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Arapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netArapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟

Mesaj icon Konu: yeni üyeyim arapça öğrenmek istiyorum

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
_mavi_
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı _mavi_ Cevapla bullet Konu: yeni üyeyim arapça öğrenmek istiyorum
    Gönderim Zamanı: 24Haziran2010 Saat 15:31
S.a arkadaşlar.Ben Kuran-ı Kerim'i anlayarak okuyabilmek için arapça öğrenmek istiyorum.Bi kaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim...

-Arapça öğrenince Kuran-ı Kerim'i doğru şekilde okumak için ekstra bi ders almam gerekirmi tecvid gibi???

-Online dersler ne kadar faydalı oluyor??

-Haftasonları gidebileceğim tavsiye edebileceğiniz bi kurs varmı?İstanbul avrupa yakasında oturuyorum.

Önce Kuran öğrenmek istedim ama ne yazıkki çalıştığım için olmuyor bi türlü malum hep gündüz dersler.Tanıdıklarım var onlarada oldukça uzağım.Bu yüzden bu şekilde öğrenmek istiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.
IP
saniye
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1592

Alıntı saniye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Haziran2010 Saat 16:08

A.s. _mavi_

Öncelikle çok doğru bir adreste olduğunu söyleyebilirim. Oldukça istifade edebileceğinden eminim.
Arapça öğrenme konusunda başarılı olmak kesinlikle düzenli ve sürekli çalışmaktan geçiyor. En iyi diye önerilen kursa da gitmiş olsan düzenli ve sürekli çalışmadıktan sonra olmuyor. Kısa bir süreliğine de olsa bir kursa gitmiştim, kurs bitti çalışmalar gitti gibi oluyor.
Kursa insan kendini kursa endeksliyor, kurs bitince herşey rolantiye alınıyor. En sağlıklısı kendini düzenli ve sürekli çalışmaya alıştırman ve bundan zevk alman olacaktır.
Anladığım kadarıyla benim gibi vakti olmayan ve çalışan birisisin, benim gibi evini Arapça çalışma ortamı gibi yani bir kurs gibi kabul ederek çalışman daha iyi olur.

Kur'an okumasını biliyor musun?
Kur'an-ı anlamak için sırayla ilerlemen gerekiyor.
Bu sitenin ana sayfasında "ARAPÇA İLK ADIM" ücretsiz dersler var. O dersleri takip edebilirsin, bende ilk başta çok istifade etmiştim.
Dersler alfabeden başlıyor harekeler/başlangıç dersleri şeklinde adım adım ilerliyor.

Bir de Arapça öğrenmek için Tecvit öğrenmene gerek yok.
Kur'an-ı düzgün bir şekilde okumak için Tecvit öğrenmeye gerek var.

Şimdiden kolay gelsin
IP
el-hanefii
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı el-hanefii Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Haziran2010 Saat 20:56
anadolu yakasında otursaydınız yardımcı olabilirdim. ama niyetiniz sahih ve salih ise unutmayınki Allah ın yardımı yeter..
IP
garez
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1

Alıntı garez Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Haziran2010 Saat 23:57
slm ben miisra yerlstimm 1.5 aydir arapca kuruna giidyorumm hoca anlatiyor boss bisey anlamiyorumm ne yapmma lazimm ..... evdde calismaiyorumm cunkuu dersi anlamdimm yani bu konu ne cumle ne kelime ne boss off yavvvv:(
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,088 Saniyede Yüklendi.

gebelik hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı | kombi servisi | kredi mevduat | krediler bankalar | arapça sözlük | arapça çeviri | uygun krediniz | banka şubeleri | finansbank internet bankacılığı | akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi