Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
DGS ile alakalı konular
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİLİTAM - İLAHİYAT FAKÜLTESİ LİSANS TAMAMLAMA PROG.DGS ile alakalı konular

Mesaj icon Konu: İstanbul İlitam başvuru klavuzu

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   4 Sonraki >>
Yazar Mesaj
gizemx
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı gizemx Cevapla bullet Konu: İstanbul İlitam başvuru klavuzu
    Gönderim Zamanı: 02Ağustos2010 Saat 10:28
Evet klavuz yayınlandı arkadaşlar bu hafta ön başvuru yapmamız gerekiyormuş.

http://www.istanbul.edu.tr/ilahiyat/dosyalar/pdfs/ilitam_basvuru_klavuzu.pdf

IP
gizemx
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı gizemx Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Ağustos2010 Saat 12:53
İstanbul Üniversitesi şimdi bir duyuru yayınlamış:klavuzu geri çektiler

2010-2011 Eğitim-Öğretim yılı İLİTAM Uzaktan Eğitim programına başvuru tarihleri ve detayları DGS sonuçlarının ilanından sonra belirlenip buradan duyurulacaktır.

IP
ebvab
Faal Üye
Faal Üye

Gönderilenler: 352

Alıntı ebvab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Ağustos2010 Saat 12:58
kayıt yapmak için istanbula gitmek gerekiyor mu acaba.
IP
yahmed
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 29

Alıntı yahmed Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Ağustos2010 Saat 14:56
bende çok merak ediyorum
IP
yahmed
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 29

Alıntı yahmed Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Ağustos2010 Saat 14:58
intibak yayınları adlı siteye göre sonuçlar 4 5 ağustosta açıklanacakmış
IP
gülbahar
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı gülbahar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Ağustos2010 Saat 18:18
arkadaslar ortalıkta istanbul ilitam ücretlerinin yıllık 2500 oldugu söylentileri var.eger dogruysa bunlar resmen bizi yonulacak kaz olarak görüyorlar..
IP
nurzzz
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 23

Alıntı nurzzz Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Ağustos2010 Saat 18:52

EĞİTİM ÜCRETLERİ

Pazartesi, 02 Ağustos 2010 14:41 Webmaster

İstanbul Üniversitesi
Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (İSUZEM)
2010-2011 Eğitim Ücretleri

Lisans Programları için:
Yıllık 2500 TL

İLİTAM Lisans Tamamlama Programı için:
Yıllık 2500 TL

istanbul ilitamın öğrenim ücreti çok fazla

IP
gülbahar
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı gülbahar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Ağustos2010 Saat 18:53
yani bu haber dogru mu?
IP
gülbahar
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı gülbahar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Ağustos2010 Saat 18:54

istanbul hayallerımın bittigi andır

IP
nurzzz
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 23

Alıntı nurzzz Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Ağustos2010 Saat 18:55

şimdi sayfasına girdim ve oradan ögrendim

IP
gülbahar
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı gülbahar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Ağustos2010 Saat 18:58
arkadasım tesekkur ederım.peki diger ilitam programlarının ücretleri ne kadar?bilgilendirirsen sevinirim.
IP
ebvab
Faal Üye
Faal Üye

Alıntı ebvab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Ağustos2010 Saat 19:18
bunlar soyguncu
IP
ebvab
Faal Üye
Faal Üye

Alıntı ebvab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Ağustos2010 Saat 19:19
diğer ilitamlar 1600 1800 civarı.
IP
gülbahar
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı gülbahar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Ağustos2010 Saat 19:28
kesınlıkle soyguncu ellerıne fırsat gecınce gercek yüzlerini gösterdiler... diger üniversitelerle aralarında ne fark var sanki...
IP
ebvab
Faal Üye
Faal Üye

Alıntı ebvab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Ağustos2010 Saat 10:32
bayanlar ilahiyatla bi uğraşmasada biz okuya bilsek,örgün eğitimde okuyanların 4 te 3 ü onlardan zaten şimdi ilitamıda işgal ettiler.hadi bizim askerlik var size ne oluyor.
IP
AHMED OKTAR
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı AHMED OKTAR Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Ağustos2010 Saat 12:31

EBVAB KARDEŞİM... TEBRİK EDİYORUM SENİ... DÜŞÜNCEMİZE TERCÜMAN OLMUŞSUN... ASKERLİKTEN BAŞKA HİÇ BİR MAKSADIM YOK OKUMAKTAN.... ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN...

IP
Bad-ı Saba
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Bad-ı Saba Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Ağustos2010 Saat 16:48
bayanların askerlik gibi bir derdi yok sadece alanlarında başarılı olmayı hedefliyorlar ve ilitam veya örgünle kalmayıp ihtisas yapmak için uğraştıklarından işgal etmiş bulunuyorlar.
IP
misbah
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 263

Alıntı misbah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Ağustos2010 Saat 17:31
bayanların okumasını bende istiyorum onlar gelecegin anneleri yeni neslin ilk egitmenleri
ama dinden taviz vererek ( bas açarak ) okuması gerekiyorsa o okumaya kokten karsıyım din egitimi dinden vazgecerek olmas. Allah yardımcıları olsun onları cok iyi anlıyorum ama mÂzur da görmüyorum. allah hepimizi affetsin...
IP
Bad-ı Saba
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Bad-ı Saba Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Ağustos2010 Saat 17:35
Haklısınız büyük bir imtihandan geçiyorlar ama şuda var ilerlemek hemde hizmetini meşru yollardan yapabilmek için için maalesef zorlada olsa tavizler veriliyor.Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin...
IP
misbah
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı misbah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Ağustos2010 Saat 17:42

ilahiyat okuyanlar (eger askerlik icin degilse) islamı ogrenmek için okuyorlardır baska hangi gayelerle okunuyor bilemiyorum ama ögrenmeye calıstıkları islam onlara okumamalarını emrediyorsa napacaklar benim bildigim islam kadınlara da erkeklere de tavizi meşru kılmaz hangi şartlarda olursa olsun birilerine gore teferruat olan tesettur bizim usul meselemiz heralde inandığımız islam farklı.

YADA islamı bile bile çarptırıyorlar samimi hanımlarıda yanlış yonlendırıp kandırıyorlar.
IP
ebvab
Faal Üye
Faal Üye

Alıntı ebvab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Ağustos2010 Saat 17:50
malesef şuan ilahiyat okuyan bayan kardeşlerimiz başlarını açıyorlar.malum ilahiyata girmek için ya öss ye ya dgs ye giriyorlar,ikisindede başörtüsü yasak.rabbimizin emrini çiğneyip taviz verenler gelecek nesile bişey kazandıramaz.dini ilimlerde ihtisas değil dert akademik kariyer.dini yıkarak dine hizmet nasıl bi anlayıştır anlamadım.
IP
misbah
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı misbah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Ağustos2010 Saat 17:59
ebvab kardesim sozun dogru olabılır ama uslubun yanlıs bır erkek olarak bu kadar rahat konusabılırız biz ama alternatif sunmuyorsak saldıramayız. allah hepimizi affetsin bizi islam la şereflendirsin islamın izzetini bize geri versin bu izzetsizlik beni bitiriyor şu halimize konustugumuz şu meseleye bak allah rasulu bir müsluman hanımın ortusune saldırıldı diye 600 yahudinin boynunu vurmuş. bu gun sistematik olarak saldırıyorlar butun değerlerimize.
çıldırıyorum
IP
misbah
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı misbah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Ağustos2010 Saat 17:59
alalh şuur versin hanım kardeşlerime de
IP
vuslat41
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı vuslat41 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Ağustos2010 Saat 09:23
ben sınavlara girerken başörtümün üzerinde peruk kullanırım ve benim böyle yaparak bitirdi hocalarımda. peruğumun her yerinden de başörtüm gözükür ve uyarı da almışımdır bunun için ''formalite icabı takıyorum zaten yoksa ucu gözüksede gözükmesede sizde bililyorsunuz altında başörtüsü olduğunu'' diyerek kendimi savunmuşumdur. Şu anda bir kaç ilahiyat fakültesi dışında diğerlerinin hepsinde başörtüsü serbest. Artık rahatça başörtü ilede okunabiliyor  (arkadaşlarım var okuyan ve bitiren) İlitamlarda aynı şekilde. Ben hocalık da yaptım şunu gördüm o aşamalarda, öğrendikleri ilimleri kalplerine indiren insanlarda da var tam aksi olarak yüzeysel olarak yaşayan, kendine bile dini anlamda hayrı olmayan insanlarda var. ve sayıları da az değil.. ve çocuklarımız onlara emanet.. ilmi ile amel etmeyen bir insanın iyi bir örnek olarak o makamda bulunması sizce ne kadar doğru. Eğitimin hakkını verebilecek hanım kızlarımız evlerinde mi oturmalılar.. Çocuklarımızı dinini yaşamayan sünnetten uzaklaşmış hanımlara mı emanet edelim....... Hakkını vererek yapan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Rabbim onların ilimlerini daha da çok arttırsın, daime hikmet üzere konuşmayı nasib etsin.. Gönüllerinindeki aşk, şevk ve muhabbeti arttırsın. Diğer kardeşlerimizede aynı şuuru nasib eylesin...
IP
AHMED OKTAR
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı AHMED OKTAR Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Ağustos2010 Saat 10:01

BAYANLARA TAVSİYEM: GİDİN MEDRESEDE OKUYUN... HAFIZ OLUN.... ŞER'İ İLİMLER OKUYUN... GELECEĞİN ANNELERİ FAKÜLTELERDEN DEĞİL, MEDRESELERDEN ÇIKSIN... HER NE OLURSA OLSUN, İSTER PERUĞUNUZUN ALTINDAN BAŞ ÖRTÜLERİNİZ GÖZÜKSÜN,İSTER GÖZÜKMESİN, BU DİNİMİZ ADINA ÇOK YANLIŞ BİR DURUMDUR... LÜTFEN BANA BUNUN SAVUNMASINI YAPMAYIN !!!

IP
ebvab
Faal Üye
Faal Üye

Alıntı ebvab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Ağustos2010 Saat 10:18
peruğun fetvası okuduğunuz kitaplarda var mı?
IP
ebvab
Faal Üye
Faal Üye

Alıntı ebvab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Ağustos2010 Saat 11:27
“Hz. Peygamber, saç takan kadinlara lânet etmistir.” (Buharî, Libas 83, Tefsîri Sûre 59/4, Müslim, Libas 115, 117-119, Ebu Davud, Tereccül 5, Tirmizî, Libas 25, Edeb 33, Nesâî, Zîne 22, 23, 24, 29, Ibnu Mâce, Libas 52)
IP
ebvab
Faal Üye
Faal Üye

Alıntı ebvab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Ağustos2010 Saat 11:32
peygamber efendimiz ; başına ilave saç takana, cildine dövme yapana ve yaptırana, güzelleştirmek maksadıyla dişini inceltip seyrekleştirene, kaş ve kirpiklerini yolan kadınlara,Allah'ın yarattıklarını değiştirdikleri için ilahi rahmetten uzak kalmış olacaklarını bildirmiştir.    nesai_müslim.
IP
vuslat41
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı vuslat41 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Ağustos2010 Saat 12:58
o gerçek saç değil ve de keyfi olarak da takılmıyor. biraz imam-ı gazali okumanızı tavsiye ederim size.. neyi neden yaptığınız niyetinize göre değişir.. Ameller niyetlere göredir ve karşılığıda öyle olur.. hatta birazda keşke olaylara Hz. Ebu bekir ra gibi bakabilsek ne güzel olur...  keşke benim vucudum bütün cehennemi kaplasada oraya tek bir mü'min bile giremese gözü ile.. yada biz hep ben merkezcilik ile yetişip sadece kendi dünya ve ahiretimizi mi düşünmeliyiz.. Biz Hz.Ebu Bekir ra gibi insanların makamına yetişemiyeceğimiz için mi yakşalmak düşünmek istemiyoruz oraları.. Siz öğretmen olup imanı güçlü insanlar yetiştirmezseniz bu gibi zulumleri kim kaldırır peki??  Arkadaşlar her görüşe saygım var yazdıklarınızın hepsinden de fazlası ilede haberim var. Ama sizde karşı düşüncelere saygı duydun kimse keyfi için yapmıyor vatan millet selameti için yapıyor.. O hadis zevk ve keyif için yapılma durumunu kastedebilir ancak. Hadis yorumlamak ta bir ilimdir. Hadis ilmi üzerine ciltlerce kitap okuyup araştırmalarınız çalışmallarınız hatta yüksek lisansınız varsa görüşlerinize katılabilirim sadece.. Ayrıca tekrar belirtiyim başörtüsü bir kaç üni dışında diğer ünilerin hepsinde serbest! neyse uzatmayalım bu konuyu kimse kimseyi ikna edebileceğe benzemiyor çünkü.. Sizlerde üni yi kazanırsınzı inş. selametle..

Düzenleyen vuslat41 - 04Ağustos2010 Saat 13:01
IP
ebvab
Faal Üye
Faal Üye

Alıntı ebvab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Ağustos2010 Saat 14:07
bu ülkede diploma konuşur,benim yüksek lisansım yok cevap yazamıyorum.ben hakkı savunmaya çalışıyorum.inanın bütün günahları işleseniz benden günahkar olamazsınız ben kendimi biliyorum.kimseyi yargılamayada çalışmıyorum.ama doğrular yavaş yavaş yanlış,yanlışlar doğru oluyor işte buna dayanamıyorum. yanlışı yanlış yapıyorum diyerek yapanlara lafım yok. yanlışı doğru yapıyorum diyerek yapanlara affım yok.
IP

Sayfa   4 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,094 Saniyede Yüklendi.

rüyada ağlamak | siyah peynir | rüyada köpek görmek | rüyada altın görmek | rüyada para görmek | rüyada bebek emzirmek | rüyada gelinlik giymek | rüyada eski sevgiliyi görmek | rüyada silah görmek | rüyada örümcek görmek | rüyada kavga etmek | rüyada aslan görmek | rüyada papağan görmek | rüyada timsah görmek | rüyada domuz görmek | rüyada hırsız görmek | rüyada burun kanaması | rüyada bal görmek | rüyada örümcek görmek | dask sigortası