Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Arapçayı Destekleyen QUARKXPRESS veya dengi

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: www.onlinearabic.net
Forum Adı: Bilgisayar & İnternet & Klavye & Software & Programlar
Forum Tanımlaması: Arapça web sayfalarının görüntülenmesi, Bilgisayar/Notebook/PDA için Windows, Word ortamında Arapça yazabilmek icin teknik gereksinimler, Arapça Windows, Arapça Klavye ayarları v.b.
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=122
Tarih: 13Kasım2018 Saat 05:09
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com


Konu: Arapçayı Destekleyen QUARKXPRESS veya dengi
Mesajı Yazan: administrator
Konu: Arapçayı Destekleyen QUARKXPRESS veya dengi
Mesaj Tarihi: 30Eylül2006 Saat 23:45

Merhaba, yeni foruma geçiş süreci nedeniyle forum admini sizin adınıza mesajınızı bu alana taşımıştır. Konunuza buradan devam edebilirsiniz.

 

http://www.onlinearabic.net/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=88 - osmana   Mesaj gönderiliş tarihi:28/07/2006 ve saat 16:47:52  

 

Arkadaşlar, merhaba.
Bana ÇOK ACİL olarak ARAPÇA DESTEKLİ QUARKXPRESS programı veya buna denk kaliteli bir program (veya linki) lazım. Arapça MİZANPAJ (kitap sayfa düzenlemesi) için çok acil gerekiyor. Mevcut İngilizce sürümler Windows XP de Arapça yazabiliyorlar ama METİN YÖNÜnü desteklemedikleri için yazımda sorunlar oluyor ve zorluyor. Bunun için sizlerden yardım istiyorum. Ben uzun zamandır aramama rağmen bu sorunumu aşamadım. Sizden bu konuda bana yardım edebilecek bir var mı?

Teşekkür ediyorum.
Cevaplar:
Mesajı Yazan: administrator
Mesaj Tarihi: 30Eylül2006 Saat 23:46
http://www.onlinearabic.net/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=29 - ibotea   Mesaj gönderiliş: - 31/07/2006 :  10:43:05  
 
Merhaba Osmana,
cevap vermekte geciktim, yıllık izinde olduğum için forum sayfalarına bakamıyordum. Arapça mizanpaj ihtiyacı için biçilmiş kaftan Nisus isimli programdır. Ancak bu program ücretli ve mac uyumlu bir program (belki PC uyumlusunu üretmişlerdir bilemiyorum) Hareke yüksekliklerinden sayfa akışı ve sıralama sistemlerine kadar bir çok özelliği ayarlayabiliyorsunuz. Ben yıllar önce bu programla tanışmıştım. Şu anda ne tür gelişmeleri var bilemiyorum. Bir araştırmanızı tavsiye ederim. Quark'ın Arapça versiyonu olduğunu duymuştum ancak hiç rastlamadım. Gerçekten var mı yoksa sadece bir rivayet mi bilemiyorum. İstanbul/Beyazıt'a gidebilirseniz oralarda araştırabilirsiniz. Veya Kadıköy'de de belki bilgi bulabilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.

iboteaMesajı Yazan: ofrika
Mesaj Tarihi: 11Nisan2007 Saat 11:12
bende de qark xpress 7.0 var ama metin yönü problemli olduğundan coreldraw x3 kullanıyorum.corelin güzel yanı bu- corel 11-  de işini görür ama şu an da x3 photoshop ayarına gelmiş.tavsiye ederim.freehend de kullandım ama hem arapça yazamıyosun hemde arapça bir metni direk import yapamıyosun önce corel e aktarıyorum sonra freehend e alabiliyorum.cs2 de yazmıyodu ama cs3 ün durumunu şu an bilemiyom


Mesajı Yazan: Ersil
Mesaj Tarihi: 11Nisan2007 Saat 19:00
s.a.
kardeş corel x3 de sorun yok dediğin gibi.ayrıca bende cs2 var ve ondada arapçada sorun yok.bendeki doğu dlleri desteği var sanırım ondan olsa gerek.hatta wordden kopyala yapıştır şeklinde kullanmak mümkün.
kolay gelsin


-------------
Bilende O Bildirende


Mesajı Yazan: salimyilmaz75
Mesaj Tarihi: 19Şubat2009 Saat 17:41
S.A.
Arkadaşlar Arapça mizanpaj konusunda bilgi edinmek isteyen ve
pek bilgisi olmayan birisine ne tavsiye ederseniz.
SelamlarSayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info