Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Memura 'yüzde 16 zam' masada

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: Kamu Personeli
Forum Adı: Memur - Ortak Konular
Forum Tanımlaması: Tüm Kurumlardaki memurları ilgilendiren içerikleri burada paylaşabilirsiniz.
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=13111
Tarih: 16Ekim2019 Saat 03:52
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com


Konu: Memura 'yüzde 16 zam' masada
Mesajı Yazan: scelik
Konu: Memura 'yüzde 16 zam' masada
Mesaj Tarihi: 01Mayıs2012 Saat 20:19

Memura "yüzde 16 zam" masada

 
Memura "yüzde 16 zam" masada
 
1 Mayıs dolayısıyla Tandoğan Meydanı'nda konuşan Faruk Çelik 'Memura zam' da hükümetin söyleyeceği bir şey kalmadığını ne alınacaksa masada olacağını söyledi.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, memurların yüzde 16 oranında zam talebiyle ilgili ''Masada artık. Bakanların burada bir inisiyatifi yok, Hükümet'in bu konuda söyleyeceği bir şey yok. Masada çıkacak oran ne ise ya da masada çıkmazsa Hakem Heyeti'ne gidecek oran ve orada nihai şekil alacak. Hepimiz ona uymak durumundayız'' dedi.
 
Bakan Çelik, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Ankara Tandoğan'da Hak-İş ve Memur-Sen tarafından düzenlenen mitingden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Çelik, ''Bugün 1 Mayıs, alanlardasınız, bu bir ilk mi'' sorusu üzerine şunları söyledi:
''Benim aldığım bilgiye göre, Salim Bey daha deneyimli, bunun ilk olduğunu söylüyor, 'ilk kez bir bakan katılıyor' diyor. Son derece iyi, güzel bir katılım var. 1 Mayıs'ın ruhuna uygun Emek ve Dayanışma Günü anlamında kutlanıyor. Son derece iyi. Umarım diğer illerdeki etkinlikler de bu çerçevede devam ediyordur.
 
Buradan diğer illerdeki tüm etkinliklere selamları gönderiyoruz. Bildiğiniz gibi dün toplu sözleşme görüşmesi olduğu için Ankara'da kalmak durumunda kaldık yoksa Bursa'da olsaydık, oraya da katılırdık. Bir ayrım falan söz konusu değil. Fevkalade olgun bir düzeyde geçiyor.''
 
Memurların toplu sözleşme görüşmeleri
 
Toplu sözleşme görüşmelerinde memurların yüzde 16 oranında zam talebi olduğu hatırlatılınca Çelik, ''Masada artık. Bakanların burada bir inisiyatifi yok, Hükümet'in bu konuda söyleyeceği bir şey yok. Masada çıkacak oran ne ise ya da masada çıkmazsa Hakem Heyeti'ne gidecek oran ve orada nihai şekil alacak.
 
Hepimiz ona uymak durumundayız. Yeni sisteme adapte olmamız gerekiyor. Birçok kesimin yeni sistemi kavrayamadığını görüyorum. 'Ne vereceksiniz' Benim verme şeyim yok ki masada ne alacaklarsa ne verilecekse bunun masada belirlenmesi gerek'' diye konuştu.
Miting alanında ''Erbakan'ın memurlara yüzde 50 zam verdiği, Erdoğan'dan da yüzde 50 zam beklendiği'' yönünde sloganlar atıldığının belirtilmesi üzerine Çelik, mitinglerde çok enteresan sloganların ortaya çıktığını söyledi.
 
Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın o dönemde memurlara yüksek zam verdiğini ifade eden Çelik, ''Bir şeyi daha görelim, o dönemde enflasyon da çok yüksekti. Enflasyona ezilen çalışanlar vardı. Bugün çok şükür o enflasyonist politikadan kurtulduk.
O düzeylerde ne zam talep edelim, yüzde yüzlerde, yüzde ellilerde. Ne de öyle bir enflasyon olsun ne de öyle bir ekonomi olsun. Olması gerekenler olsun. Biz de şimdi onun peşindeyiz'' dedi.
 
Çelik, ''Bundan sonraki 1 Mayıslara da katılacak mısınız'' sorusu üzerine 1 Mayıs'ı AK Parti Hükümeti'nin tatil ettiğini, kendisinin de o sırada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olduğunu belirterek, ''Bunun gereği, bu toplantılara bizim katılmamız gerekiyor. Bundan sonra da devam edecek'' diye konuştu.
Sıhhiye'deki mitinge de katılıp katılmayacağı sorulan Çelik, Gazi Hastanesi'nde taşeron işçilerle bir araya geleceğini bu nedenle Sıhhiye'deki etkinliğe katılamayacağını kaydetti.
 
Kaynak: http://www.haber7.com/haber/20120501/Memura-yuzde-16-zam-masada.php - http://www.haber7.com/haber/20120501/Memura-yuzde-16-zam-masada.php


-------------
الطالب المجتهدSayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info