Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

MEB, 100 uzman yardımcısı alacak

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: Kamu Personeli
Forum Adı: MEB Personeli
Forum Tanımlaması: Öğretmen, Müdür Yardımcısı, Müdür, Katip, Hizmetli
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=13662
Tarih: 02Nisan2020 Saat 15:42
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com


Konu: MEB, 100 uzman yardımcısı alacak
Mesajı Yazan: scelik
Konu: MEB, 100 uzman yardımcısı alacak
Mesaj Tarihi: 06Ekim2012 Saat 19:34

MEB, 100 uzman yardımcısı alacak

 
MEB, 100 uzman yardımcısı alacak
 
Bakanlık, bu yıl alacağı uzman yardımcılığı için başvuru esaslarını düzenleyen yarışma sınav kılavuzunu internet adresinde yayımladı.
 
Adaylar başvurularını Bakanlığın internet adresinden 5-9 Kasım tarihleri arasında yapabilecek. Bakanlığın alacağı uzman yardımcıları 9. dereceden göreve başlayacak.
Sınav sözlü olarak, 3-21 Aralık tarihlerinde Ankara'da yapılacak.
 
Sözlü sınava katılabilmek için adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinin birinci fıkrasının A bendinde yer alan genel şartları taşımaları, sözlü sınav tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmaları, 9-10 Temmuz 2011 ve 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan KPSS'den belirtilen puanları almış olmaları ve devamlı olarak görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı olmaması şartı aranacak.
 
Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar, 13 Kasım'da Bakanlığın internet sitesinde duyurulacak. Adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacak.
 
Adaylar sözlü sınavda, alan bilgisi konularına ilişkin bilgi düzeyi, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, liyakat, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılık, genel yetenek ve genel kültür, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklık gibi konularda değerlendirilecek.
 
Sözlü sınavı takiben adayın KPSS puanı ile sözlü puanının aritmetik ortalaması alınacak, puanı en yüksek adaydan başlanarak atama yapılacak. Asıl aday sayısının yarısı kadar da yedek aday belirlenecek.
 
Adaylar, sınavla ilgili bilgilere Bakanlığın '' http://www.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr '' adresinden ulaşabilecek.
 
Kaynak: http://www.ekotrent.com/kulis/haber/937050-meb-100-uzman-yardimcisi-alacak - http://www.ekotrent.com/kulis/haber/937050-meb-100-uzman-yardimcisi-alacak

 


-------------
الطالب المجتهدSayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info