Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

AÖF İlahiyat Ön lisans YENİ KAYIT işlemleri

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: AÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forum
Forum Adı: Önlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
Forum Tanımlaması: 2016-2017 Öğretim Yılı Açıköğretim, İlahiyat Önlisans İnternet Başvuru, Kayıt, Kayıt Yenileme/Ekle-Sil Tarihleri
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=16099
Tarih: 20Kasım2019 Saat 08:18
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com


Konu: AÖF İlahiyat Ön lisans YENİ KAYIT işlemleri
Mesajı Yazan: scelik
Konu: AÖF İlahiyat Ön lisans YENİ KAYIT işlemleri
Mesaj Tarihi: 05Ağustos2015 Saat 15:37

https://www.onlinedil.net/aof-ilahiyat-arapca-dersleri/?GELEN=ONLFRM-ID16089-SNV-TRH-22072015" rel="alternate - Yeni Kayıt

En Az Lise veya Dengi Okul Mezunu Olanlar İçin Yeni Kayıt

Anadolu Üniversitesinin merkezi açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin önlisans ve lisans programlarına Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile öğrenci kabul edilmektedir.

YGS puan türlerinin en az birinden, 140 ve daha yukarı puan almış olanların Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sisteminin (ÖSYS) tercih işlemlerinde kontenjan dâhilinde bir programa yerleştirilmesi halinde kayıt hakkı kazanmaktadırlar.

Meslek Liselerinden Mezun Olanlar İçin Yeni Kayıt

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olacakların/olanların istedikleri takdirde, bitirdikleri programın devamı niteliğinde veya buna yakın programların uygulandığı meslek yüksekokulları ile açıköğretim önlisans programlarına sınavsız olarak yerleştirilme işlemleri de yine ÖSYS başvuru ve tercih işlemleri kapsamında yapılmaktadır.

Bu nedenle mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından ve İmam Hatip Liselerinden mezun olacak/olan adayların Açıköğretim Fakültesinin önlisans programlarına sınavsız yerleştirilme işlemleri için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’ne (ÖSYM) başvurmaları gerekmektedir.

ÖSYM’nin  http://www.osym.gov.tr/ - www.osym.gov.tr  internet adresinden ÖSYS başvurularını takip edebilirsiniz.-------------
الطالب المجتهدCevaplar:
Mesajı Yazan: scelik
Mesaj Tarihi: 05Ağustos2015 Saat 16:01

https://www.onlinedil.net/aof-ilahiyat-arapca-dersleri/?GELEN=ONLFRM-ID16089-SNV-TRH-22072015" rel="alternate - Anadolu Üniversitesinin açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerindeki önlisans ve lisans programlarına kayıtlı öğrencilerin güz dönemi kayıt yenileme işlemleri Ders Ekle-Sil işlemi ve Kayıt Yenileme Bedelinin Bankaya Ödenmesi olmak üzere iki aşamalı olarak gerçekleştirilecektir.

Kayıt yenileme işlemleri; 12 Ekim 2015 Pazartesi günü başlayıp 23 Ekim 2015 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Mazeretli olanlar 23 Ekim 2015  tarihlerinde kayıtlarını yenileteceklerdir.

Güz Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları ders kodu sırasında 30 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç, Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi  http://kayit.anadolu.edu.tr/ -   adresinden yapılacaktır. Öğrenciler, bankaya ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra ders silme işlemi yapılması mümkün olmamaktadır. Ders ekle-sil işlemi yapmadan bankaya kayıt yenileme bedelini ödeyen öğrenciler, Fakülte tarafından atanan dersleri kabul etmiş sayılırlar. Öğrencilerin ileride sorun yaşamamaları için banka ödemesi yapmadan önce http://kayit.anadolu.edu.tr/ -  adresinden Kayıt Yenileme linkine girerek sorumlu oldukları dersleri mutlaka incelemeleri gerekmektedir.-------------
الطالب المجتهد


Mesajı Yazan: scelik
Mesaj Tarihi: 05Ağustos2015 Saat 16:08

https://www.onlinedil.net/aof-ilahiyat-arapca-dersleri/?GELEN=ONLFRM-ID16089-SNV-TRH-22072015" rel="alternate -

-------------
الطالب المجتهد
Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info