Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

2015-2016 Katar - Türkiye Vizeler kaldırılmıştır

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: TÜRKİYE ve ARAP ÜLKELERİNDE TURİZM ve TİCARET
Forum Adı: TÜRK - ARAP TİCARİ İLİŞKİLER - العلاقات التجارية
Forum Tanımlaması: Arap ülkeleriyle olan tüm ticari ilişkilerimiz hakkında
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=16164
Tarih: 13Aralık2018 Saat 10:54
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com


Konu: 2015-2016 Katar - Türkiye Vizeler kaldırılmıştır
Mesajı Yazan: scelik
Konu: 2015-2016 Katar - Türkiye Vizeler kaldırılmıştır
Mesaj Tarihi: 03Aralık2015 Saat 09:31
2015-2016 Katar - Türkiye Vizeler karşılıklı olarak kaldırılmıştır, hayırlı olsun :)2015-2016 Katar - Türkiye Vizeler karşılıklı olarak kaldırılmıştır, hayırlı olsun :)Sınırımızı ihlal eden Rus uçağı, Türk F-16'larımız tarafından düşürüldü... Rusya Devlet Başkanı Putin ve saz arkadaşları, çocuk gibi sızlanmaya başladı. Dünya, 'Türkiye haklı. Sınır ihlali yapıldı' dedi. Daha önce, 'Doğalgazı keseriz', 'Türk öğrencileri göndeririz', 'Türk ürünü kullanmayız' diyerek dünya ölçeğinde karizmasını tamamen çizdiren Rusya, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Katar seferiyle panik yaşadı.

AHLAKİ DEĞER VURGUSU
Türkiye, dünyanın en büyük sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) üreticisi Katar ile sürpriz anlaşmaya imza attı. Ticari ve askeri işbirliğine enerji alanındaki işbirliğini de kattı. Tarihi nitelikteki 15 anlaşmanın imza törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamad Al Sani ile birlikte katıldı. Aynı dakikalarda Rusya'dan açıklama geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, yarın Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da yapılacak AGİT Bakanlar Toplantısı'nda Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmeyi reddetmeyeceğini açıkladı. Çavuşoğlu da, görüşmenin yapılacağını açıkladı. Katar Üniversitesi'nden fahri doktora unvanı alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya'ya mesaj gönderdi:
Her ülke, her millet hangi güce sahip olursa olsun karşıdaki millete saygılı olmalı, onun onuruyla oynamamalıdır.

TEDBİRLERİMİZİ ALACAĞIZ
Biz, duygusal davranmadık şu ana kadar, bundan sonra da duygusal davranmayacağız.
Uluslararası diplomasi neyi gerektiriyorsa o diplomatik dille hareket edeceğiz.
Rusya'nın, haklı olduğumuzu tüm dünyanın kabul ettiği bir konuda verdiği orantısız tepkileri üzüntüyle takip ediyoruz. Bu tepkilerin devam etmesi durumunda elbette biz de kendi tedbirlerimizi alacağız.
Rusya tarafının da en kısa sürede aklı selime dönerek bu çizgiye geleceğine inanıyorum. Ama şunu burada, sizler huzurunda tüm dünyaya da duyurmak istiyorum. Özellikle DAEŞ'in petrollerini Türkiye'nin satın aldığını söylemek gibi bir iftiranın içerisine girme, böyle bir iftirayı Türkiye'ye atma hakkına kimse sahip değildir. Türkiye, bir terör örgütünden petrol alacak kadar ahlaki değerlerini kaybetmemiştir...

PUTİN ŞİMDİ KÖŞEYE SIKIŞTI
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad El Tani tarafından Katar Emirlik Divanı'nda resmi törenle karşılandıktan sonra kendisiyle ikili görüşmeye geçti. Görüşme öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan beraberinde bulunan bakanları Katar Emiri'ne takdim etti. Dünya medyası, Erdoğan'ın Katar ziyaretine geniş yer ayırdı ve Rusya'nın köşeye sıkıştığına dikkat çekti.

Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamad Al Sani ile bir araya gelen Erdoğan, Katar'ın başkenti Doha'da konakladığı otele gelişinde kısa bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar'la vizelerin karşılıklı olarak kaldırıldığını söyledi.


http://www.ahaber.com.tr/gundem/2015/12/03/putine-geri-adim-attiran-fotograf


-------------
الطالب المجتهدSayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info