Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Sadece DGS sözel puanımızı yazalım

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: İLİTAM - İLAHİYAT FAKÜLTESİ LİSANS TAMAMLAMA PROG.
Forum Adı: DGS ile alakalı konular
Forum Tanımlaması: DGS ile ilgili yazışmalar buraya
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=3858
Tarih: 05Nisan2020 Saat 16:39
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com

Konu: Sadece DGS sözel puanımızı yazalım
Mesajı Yazan: elhakan
Konu: Sadece DGS sözel puanımızı yazalım
Mesaj Tarihi: 13Ağustos2008 Saat 16:29

Selamün aleyküm arkadaşlar ilitam sadece dgs sözel puana bakıyor ve buna diploma notunun yarısını ekliyor bu başlıkta sadece dgs sözelimi yazalım benımki 247.504 diploma notum 76.60 toplam 285.804 ediyor hepimize başarılar

Cevaplar:
Mesajı Yazan: lazhoca
Mesaj Tarihi: 13Ağustos2008 Saat 16:32
248.168 puan - 73.40 ortalama - 285.168 toplam.

Rabbimden hayırlısını istiyorum sadece her birimiz için...

Mesaj Tarihi: 13Ağustos2008 Saat 16:38
syısal yapmadın lz kardeş

Mesaj Tarihi: 13Ağustos2008 Saat 16:41
yaptım bu puan toplam puanım zaten.

-------------

Haksizlik karsisinda egilmeyiniz;çünkü hakkinizla beraber SEREFINIZI de kaybedersiniz... (hz.ALI [r.a] )

Mesaj Tarihi: 13Ağustos2008 Saat 16:43
sayısallar sayılmaz kaç tane yaptın

Mesaj Tarihi: 13Ağustos2008 Saat 16:48
nasıl sayılmaz ne bilem kardeşim kaç tane yaptım,sonuç sayfasında şu kadar yaptın,bu kadar yaptın diye bişey yazmıyor.üstelik ilitam bizi puanlarımızla alacak netlerimizle değil puanda ortada oluğuna göre sorun yok sanırım hiç bakmadım kaç net olduğuna ama puanım yazmış olduğum şekildedir.üstelik sayısal niye sayılmasın boşuna mı yaptık?

-------------

Haksizlik karsisinda egilmeyiniz;çünkü hakkinizla beraber SEREFINIZI de kaybedersiniz... (hz.ALI [r.a] )

Mesaj Tarihi: 14Ağustos2008 Saat 10:52

arkadaşlar ilitama maill attım taban puan ve kontenjan hususunda cevap aynen şu oldu

ilitam programına 2007-2008 öğretim yılı için alınan en son öğrencinin yerleştirme puanı 285'di. Ancak, bu puan her sene değişebilmektedir. Başvuranların DGS'den aldıkları puan ve diploma notları esas alındığı için kesin bir puan söylenmesine imkan yoktur.

Yerleştirme puanı DGS sözel puanına önlisan diplomasının yarısının (100'lük sisteme göre) eklenmesi ile hesaplanmaktadır.

2008 yılı için ilitam programına alınacak kontenjan henüz belli değildir. Geçen dönem 700'ü yurtiçi, 50'si yurtdışı olmak üzere toplam 750 öğrenci alınmıştı.

iyi günler

Selma ÖZMEN KIYMAZ

ANKUZEM

Tel : 0 312 215 90 01/308

Mesaj Tarihi: 14Ağustos2008 Saat 10:54
 dikkat ederseniz sadece dgs sözel deniyor

Mesaj Tarihi: 14Ağustos2008 Saat 10:54
ve sözel puana diploma notunun yarısı ekleniyor

Mesaj Tarihi: 14Ağustos2008 Saat 10:55
onun için paylaşımlarımızı buna göre yapsak daha faydalı olr

Mesajı Yazan: şirin
Mesaj Tarihi: 14Ağustos2008 Saat 11:07
elhakan arkadasım sizin  sözel puan kaç???

Mesajı Yazan: abdellah
Mesaj Tarihi: 14Ağustos2008 Saat 11:35
s.a beni dgs 265 diploma 78  yani 304 puan ilitam şansım varmı

Mesajı Yazan: abdellah
Mesaj Tarihi: 14Ağustos2008 Saat 11:37
arkadaşlar bana cevap verecek kimse yokmu?

Mesajı Yazan: asude.
Mesaj Tarihi: 14Ağustos2008 Saat 12:07
s.a benmde dgs 270 diplomada 70 toplam 305 yerleşiriz inşallah...

Mesaj Tarihi: 14Ağustos2008 Saat 16:48

S,A ARKADAŞLAR İLİTAMA MÜRACAAT TARİHİ BELLİ OLDU ANKUZEMDEN BANA CEVAP GELDİ İLİTAM programına başvurular 25-29 Ağustos 2008 tarihleri arasında
alınacaktır.

Anılan tarihler arasında size en yakın başvuru merkezlerimizden birine
istenen belgelerle birlikte giderek başvurmanız gerekmektedir.

Başvuru Merkezleri :
Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi,
Adana Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi,
Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi,
Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi,
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi,
İstanbul Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi
İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi
Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi
Şanlıurfa Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi

İstenen Belgeler
1. Önlisans Diploması aslı ve fotokopisi
2. DGS sonuç belgesi aslı ve fotokopisi
3. Transkript (not döküm) belgesi aslı ve fotokopisi
4. 2 adet fotoğraf
5. Başvuru ücretinin yatırıldığını gösteren dekont (Başvuru ücreti olarak
50 YTL. Ankara Ziraat Bankası Tandoğan Şubesi 7064113-5001 nolu hesaba
yatırılacaktır.)

iyi günler

Selma ÖZMEN KIYMAZ
ANKUZEM
Mali İşler Şefi
Tel : 0 (312) 215 90 01/3089

Mesaj Tarihi: 14Ağustos2008 Saat 16:51
ŞİRİN KARDEŞ BEN SAYISAL HİÇ YAPMADIM SÖZEL PUANIM 247,504 DİPLOMA NOTUMDA 76,60 TOPLAM 285,805

Mesajı Yazan: EfeMilly
Mesaj Tarihi: 14Ağustos2008 Saat 17:02
dgs sözel = 258,662

Arkadaşlar diploma notumuz . bize verilen yeşil renkteki transkripteki genel not ortalaması yazan yer değilmi? = 72

Mesajı Yazan: dilbeste
Mesaj Tarihi: 14Ağustos2008 Saat 20:13
--elhakan gerçekten bilgilendirici bir konu açmışsın Allah razı olsun
yazdıklarınızdan anladığıma göre dgs de sayısal yapmaya gerek yok dimi 

-------------
>>EDEB BİR TÂC İMİŞ NÛR-İ HÛDÂ'DAN.GİY O TÂCI EMİN OL HER BELADAN<<

Mesaj Tarihi: 14Ağustos2008 Saat 23:22
evet örgün eğitim için sayısal şarttır ama ilitam desen sayısal 80 net yapsan dahi sayılmaz

Mesaj Tarihi: 14Ağustos2008 Saat 23:28
pekala güzel ama örgün olan eğitiminde ilitam olanında diplomaları aynı deniliyor aynı değilmi bir bilginiz varmı acaba.???

-------------

Mesajı Yazan: züre
Mesaj Tarihi: 15Ağustos2008 Saat 11:59
ilitam yani ankara üniversitesini bitirenle örgün bitirenin diplomaları aynı seviyede.sanki örgün bitirmişsin gibi iş olanagın artıyor.ankara üniversitesi bunu duyurdu.ilitama gir görürsün zaten.

Mesajı Yazan: bey_za
Mesaj Tarihi: 15Ağustos2008 Saat 23:22
 Önlisans başarı punım:59,702    DGS:237    Diploma:60
  Sizce  ümitvar olmalımıyım?

Mesaj Tarihi: 16Ağustos2008 Saat 08:40

Ümitvar olunuz çünkü yeis manii her kemaldir inşaellah yerleşiriz hepimiz keçke bütün arkadaşlar benim gibi bu işin üzerinde dursalardi bu ülkenin başbakani cumhurbaşkani m e bakani yökü var bütün bunlara onlarca maill attim aof de ilahiyat lisans olsun diye hem kontenjan sorunu olmazdi hemde ilitama nisbeten daha ucuzdu yada ilitam kontenjan sinirini kaldirsin yapamazmi elbetteki yaparlar ama bizde hak arayan yokki hak verilsin türkiyede hak verilmez alinir a.e.o.

-------------

Mesaj Tarihi: 16Ağustos2008 Saat 08:43

S,a arkadaşlar sonuç belgesini alan varsa burada paylaşalim eğer yetişemiyorsa bir çözüm arayalim

-------------

Mesajı Yazan: asude.
Mesaj Tarihi: 16Ağustos2008 Saat 10:08
arkadaşlar sonuç belgesi nezaman evlere gönderlmeye başlıo bilen var mı?????

Mesaj Tarihi: 17Ağustos2008 Saat 16:07
tşkürler züre

-------------

Mesaj Tarihi: 17Ağustos2008 Saat 16:11
züre kardeşim size bi soru sormak istiyorum
mesela ön.lisanstan+ilitamda bittikten sonra öğretmen veya vaize olunamıyormu
yani tekrar lisansmı gerekiyor
kısacası ilitamın yararı ne oluyor?? yani k.kursu atamasındamı önceliği var sadece??
İLGİNİZ€ V€ BİLGİNİZ€ ARZ €D€RİM ZÜRE KARDEŞİM.....

-------------

Mesajı Yazan: züre
Mesaj Tarihi: 17Ağustos2008 Saat 20:01
merhaba dilbeste ilitamı bitirince diyanet ataman şansın yüksek oluyor.ögretmen olmak için ise formasyon egitimi alman şart.bir yıl olan formasyon egitimiyle din kültürü ve ahlak bilgisi ögretmeni olabiliyorsun.ayrıca imam hatip liselerinde meslek dersleri olan kuran siyer fıkıh gibi bunlarında ögretmenligini yapabiliyorsun.yani şansımız ilitamla artıyor.yeterki kazanalım.

Mesaj Tarihi: 18Ağustos2008 Saat 00:48
anladım tşkürler züre kardeşim ...

-------------

Mesaj Tarihi: 19Ağustos2008 Saat 18:18
züre kardeş sonuç belgesi hakkında bilgisi olan varmı acaba yeişirmi müracaata

Mesaj Tarihi: 23Ağustos2008 Saat 22:22
arkadaşlar ilitamı aradım sonucmuzu internetten indirip götürüyoruz sonuç belgesi sorun deyil müsterih olun ankaraya gidip masraf yapmaya gerek yok a.e.o

Mesajı Yazan: asby17
Mesaj Tarihi: 29Ağustos2008 Saat 16:56
s.a arkadaşlar ben de bu forumda aranıza yeni katıldım.İlitam için hiç şansım yok gibi ama ben yine de bi şansımı denedim Allah yar ve yardımcımız  olsun.

Mesaj Tarihi: 29Ağustos2008 Saat 19:08
BENCE EN İYİSİNİ YAPTIN NE GÜZEL ÜMİTLİ OLMAK,KENDİNİZE GÜVENİNİZ TAM ANLAŞILAN.HAKKINIZDA VE HAKKIMIZDA HAYIRLISI OLSUN İNŞALLAH.

MEVLA YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN...

-------------

Mesajı Yazan: oNuR^^__
Mesaj Tarihi: 29Ağustos2008 Saat 23:45
laz hocam senin ümitvarlığına hayranım valla benim puanım 287 tutuşuyom valla neyse hakkımızda hayırlısı olsun

Mesajı Yazan: ebvab
Mesaj Tarihi: 30Ağustos2008 Saat 00:20
arkadaşlar benim sözel 237 diploma notum 67 hepsi 270 filan yapıyor...iş olsun diye bi ön kayıt yaptım...ama Allah tan ümit kesilmez tabi...ben erzurumda önkayıt yaptım arkadaşların puanları uçmuştu...sınava uzayda girdiler heralde...eee nede olsa orda yer çekimi yok...inşallah hepsi kazanırda seneye bidaha onlarla uğraşmayız artık...

Mesajı Yazan: **lebik**
Mesaj Tarihi: 30Ağustos2008 Saat 00:21
bu sene en son giren 283 - 284 le giricek meraklanmayın. son iki seneye bakacak olursak bu böyle..

-------------
en kalbî saygılarımla...

Mesaj Tarihi: 30Ağustos2008 Saat 12:22
Orjinalini yazan: **lebik**

bu sene en son giren 283 - 284 le giricek meraklanmayın. son iki seneye bakacak olursak bu böyle..

ne güzel dedin lebik kardeşim,ağzın bal yesin walla.inşallah öyle olur. 

-------------

Mesajı Yazan: **lebik**
Mesaj Tarihi: 30Ağustos2008 Saat 14:12
ben kesin bilgilerle konuşuyorum.çünkü geçen sene çok araştırdım milletin kaç puan aldığını kaçıncı sıradan yerleştiğini hepsini.dıdığının dıdığını araştırdım yani..hatta bu kadar araştırmamı eleştirenler bile oldu.geçen sene mesela ilitam puanları yaklaşık 1 puan yükselmiş gözüküyor.bu seneyi bilmem ya yükselir ya düşer ya yerinde sayar..yükselirse de 1 - 2 puan yükselir istatistiklere göre tabi..

-------------
en kalbî saygılarımla...

Mesajı Yazan: a.oktar
Mesaj Tarihi: 30Ağustos2008 Saat 14:41
s.a.bence bu sene en son kişi 277 ile 280 arasında girecek...bu da bir görüş tabii ki...

Mesaj Tarihi: 30Ağustos2008 Saat 17:05
a.oktar kardeşim keşke dediğin gibi olsa ama sanmıyorum en az 5 puan yükselir taban puanlar ama inşallah hepimiz yerleşiriz bi de şöyle bişey seziyorum ilitam kontenjanı yükseltecek gibi

Mesaj Tarihi: 30Ağustos2008 Saat 17:10
kontenjanı niçin yükseltsinki?

Mesaj Tarihi: 30Ağustos2008 Saat 17:12

ankuzem görevlilerinin sözlerinden anladım tabi direk olarak söylemediler de sanki artacak hatta başvuranların hepsini alacaklar gibi tabi ki bu bi tahmin kesin bişey yok

Mesaj Tarihi: 30Ağustos2008 Saat 17:20
inşaallah söylediğin gibidir kardeşim...
ankuzem görevlileriyle telefonda mı konuştun?kontenjanın yükseleceğine dair ne gibi bir söz söylediler?????????

Mesajı Yazan: İMAMMAHMUT
Mesaj Tarihi: 30Ağustos2008 Saat 17:25
SELAM ARKADAŞLAR!!1
İLİTAM İÇİN İZMİR DE BAŞVURUMU YAPTIM BENİM PUANIM 269, DİPLOMA NOTUM SA 68. BÖYLECE TOPLAM 303 YAPIYOR . İLİTAMI İNŞALLAH KAZANIRIZ AMA BENİM ASIL MERAKIM İLİTAM OKUL ÜCRETİ. ACABA KESİNLEŞMİŞ Bİ RAKAM VARMI YADA GEÇEN SENE Kİ ÜCRETLERDEN HABERİ OLAN? MERAKLA BEKLİYORUM.

Mesaj Tarihi: 30Ağustos2008 Saat 17:47
fiyatlar 1800 gibi bir şeymiş...4.sınıf da o'ndan biraz az...

Mesajı Yazan: İMAMMAHMUT
Mesaj Tarihi: 30Ağustos2008 Saat 17:50
HERALDE İKİ TAKSİT TİR. SAOLA.OKTAR KARDEŞİM.TŞK.

Mesaj Tarihi: 30Ağustos2008 Saat 17:53
önemli değil...

Mesaj Tarihi: 30Ağustos2008 Saat 18:09
benim puanım 287 idi samsunda başvurdum ankuzemden gelen bi arkadaş vardı ona sordumnasıl şansımız diye girersin merak etme sıkma kendini dedi bööle umursamaz tavırlarla ordan anladım

Mesaj Tarihi: 30Ağustos2008 Saat 18:12
sağol kardeşim inşaallah dediğin gibidir...

Mesaj Tarihi: 30Ağustos2008 Saat 22:25
bugün yatsı namazından sonra birisiyle tanıştım kendisi esnaf adam dışardan okumuş liseyi falan sonra ilahiyat önlisans bitirmiş dgs ye girmiş bana ilitam hakkında bilgin var mı diye soruyo tam adamına geldin dedim ama puanı düşük 225 almış diploma notu da 60 dedim ki senin kesinlikle olmaz herkesi almadıkları sürece yani diyeceğim şu 2000-2500 arası başvuru olmuştur bunların rahat 1000 tanesi 280 puandan düşük alanlardır onlar gitti zaten geri kalan 1500 kişiden en fazla 300 kişi 290 ve üzeridir bundan yola çıkarak 284 puandan yukarısı girer arkadaş ben bunu bilir bunu söylerim

Mesajı Yazan: ebvab
Mesaj Tarihi: 31Ağustos2008 Saat 00:05
geçen yıl 282 ler girdi en son bu sene netlerin biraz düşmüş olduğunu zannediyorum...280 ve üstü girer kanımca...ben dgs sınavına kaç kişinin girdiğini merak ediyorum..bilgisi olan var mı acaba...yüzbin diyolar ama pek inandırıcı gelmiyor bana...

Mesaj Tarihi: 31Ağustos2008 Saat 00:23
Orjinalini yazan: ebvab

geçen yıl 282 ler girdi en son bu sene netlerin biraz düşmüş olduğunu zannediyorum...280 ve üstü girer kanımca...ben dgs sınavına kaç kişinin girdiğini merak ediyorum..bilgisi olan var mı acaba...yüzbin diyolar ama pek inandırıcı gelmiyor bana...

eywallah ebvab kardeşim güzel söylemişsin.bende aynen öyle tahmin ediyorum,girecez inşallah.Allah'ın izniyle..

-------------

Mesaj Tarihi: 31Ağustos2008 Saat 00:30
gelecek arkadaşlar gelecek hiç merak etmeyin benim içime doğan olur özellikle lazhocam ve elhakan siz çok göze çarpıyosunız siz büyük ihtimal gireceksiniz tabi ki ben de...

Mesaj Tarihi: 31Ağustos2008 Saat 00:31
bu arada lazhocam ben de giresunluyum haa piraziz ilçesinin merkez camii müezziniyim samsunda sınavlarda görüşürüz...

Mesaj Tarihi: 31Ağustos2008 Saat 00:35
Orjinalini yazan: oNuR^^__

bu arada lazhocam ben de giresunluyum haa piraziz ilçesinin merkez camii müezziniyim samsunda sınavlarda görüşürüz...

ne güzel kardeşim ben trabzonda değilim.bursadayım,iamam hatibim bende .

inşallah ankarada buluşmak dileğiyle...

neden biz göze çarpıyor muşuz yaw?gerçekten mi?

-------------

Mesaj Tarihi: 31Ağustos2008 Saat 00:38
tabi ki hocam sen hiç merak etme bana güven ilitamdayız bu sene bi iznillah... Ankara' da da tanışacağız inşallah...

Mesaj Tarihi: 31Ağustos2008 Saat 00:42
Orjinalini yazan: oNuR^^__

tabi ki hocam sen hiç merak etme bana güven ilitamdayız bu sene bi iznillah... Ankara' da da tanışacağız inşallah...

inşallah hocam senin ses iyidir hee,merkezde müezzin olmak...  güzel walla.

gerçi bende merkezdeyim amma.hocam yaş kaçtı ??? özel olmassa.

-------------

Mesaj Tarihi: 31Ağustos2008 Saat 00:44
hocam tabi ki sesim güzel merkezi ezanları okuyorum yaş 23 , 2.5 senedir müezzinim daha önce izmirdeydim bu camiye geleli daha 10 gün oldu seni de tanıyalım hocam

Mesaj Tarihi: 31Ağustos2008 Saat 00:47
ne güzel,bende 1983 doğumluyum.bursa merkezde imamlık yapıyorum.3.görev yerim.2004 ten beri görevdeyim.Rabbim bizleri görevinde halis olanlardan eylesin inşallah...

-------------

Mesaj Tarihi: 31Ağustos2008 Saat 00:49
amin hocam çok memnun oldum tanıştığıma neyse yatalım artık sabah namaza kalkacağız uyuya kalırsak millet ezansız kalır valla hadi hayırlı geceler...

Mesaj Tarihi: 31Ağustos2008 Saat 00:54
eywallah kardeşim.doğru dersin bizim ezanlar okunuyor gerçi ama Allahın izniyle sabah ezanla birlikte namazdayım.bende memnun oldum kardeşim.hayırlı geceler olsun sana...

-------------

Mesajı Yazan: caparel
Mesaj Tarihi: 02Eylül2008 Saat 09:49
merhaba arkadaşlar sonuç belgem geldi dgs 255.647 dip notu 62.33 toplamda 286.812  hepimiz için hayırlısı

-------------

Mesaj Tarihi: 02Eylül2008 Saat 11:45
hayırlısı olsun kardeşim ama diplomaya öncelik verirlerse ben girerrim sen kalırsın .

şaka kardeşim Rabbim inşallah hepimize okumayı nasip eder.

-------------

Mesajı Yazan: eferm
Mesaj Tarihi: 03Eylül2008 Saat 22:44
272.5  dgs puanım  diploma alamadık daha  bütünlemedeyim arapça 1-2 var bu sene başvuramadım. askere gidecez:)  ALLAH  cümlemize bu imtihan dünyasının imtihanını kazanabilmemizi nasib eylesinde cennette bu ilahiyat forumunda neler ettiğimizi konuşuruz orda

Mesaj Tarihi: 03Eylül2008 Saat 22:51
kardeş Rabbim yardımcın olsun gerçekten üzüldüm senin için,hiç mi umut yok.hakkında hayırlısı olsun inşallah kardeş...

-------------

Mesaj Tarihi: 03Eylül2008 Saat 22:52
saolasın laz hocam işler isteğimizce gitmediği anlar derizya benim ki o bab tan Rabbim bi yoluna koymuştur elbet
saolasın cvbın için

Mesaj Tarihi: 03Eylül2008 Saat 22:55
eywallah sağolasın bizim için duada bulun inşallah bizde başvurduk amma bakalım ne olur hayırlısı olsun.senin puanında süpermiş yaw.ama sana acizane bir tavsiyem askerden sonrada işin peşini bırakma devam et,benim dayım 5 çocukla ilitamı kazandı ve bitirdi.dualarını bekliyorum inşallah

-------------

Mesaj Tarihi: 03Eylül2008 Saat 23:00
hocam ben hacettepe fizik mühendisliğinde iken tecil alaadım yaş haddinden tecil kalmamış. adalarda mantık yok izin verin okul bitsin dedik kaç dediler banada o uymaz kaçakçılğa teşvik edyolar yaw.neyse onuda bıraktık.ama benimki farklı okuayı bırakmak benim için düşünülemez. yıllarımı verdim yaw.matematik fizik ingilizce ve ilahiyat önlisans vesilesi ile de çat pat arapçamız oldu. askerden sonrasına 10 yıl okua ayırdım inş sonunu getirecem. en çoook üzüldüğüüm bu çalışmalar esnasında hafızlıktan vız kaldı onu düzeltebilirsem gerisi angarya hallederiz inş

Mesaj Tarihi: 03Eylül2008 Saat 23:02
ooo birde hafızsın ben en büyük nimet o biliyor musun?bende hafızım ve unutmamak için elimden gelen gayreti gösteriyorum,Rabbim herşeyi gönlünce versin inşallah.

-------------

Mesaj Tarihi: 03Eylül2008 Saat 23:04
amin hocam dua ve muhabbetle sa diyeyim

Mesaj Tarihi: 03Eylül2008 Saat 23:05
eywallah 

-------------

Mesajı Yazan: maviliasi
Mesaj Tarihi: 04Eylül2008 Saat 03:08
s.a. arkadaşlar biraz geç olacak ama nasip bu güneymiş.bu site aöf de iken en çok takip ettiğim siteydi,en çok yardımı bilgiyi burdan aldım şu sıralar pek giremiyorum ama takip ediyorum.dgs sınavından 277 puan almışım 4. tercihim selçuk üniversitesi ilahiyat fakültesi idi ve orasıda gelmiş elhamdulillah.diploma notumda 75 di ama fakültelerde diploma notunu göz önünde bulundurmuyolarmış bir tek ilitamın puanlamasında kullanılıyormuş.Rabbim hepiniz gönlündekini kendisine hayırlı kılar inşallah. Hepimizin Allah yardımcısı olsun.

-------------
Cennet cennet dedikleri birkaç köşkle birkaç huri isteyene versinler O'nu,bana SENİ gerek SENİ

Mesajı Yazan: caparel
Mesaj Tarihi: 04Eylül2008 Saat 10:52
merhaba maviliasi nerelisin bilmiyorum ama konyaya hoşgeldin ben  konyalıyım,277 puanı kaç sözel ve sayısalla aldığını yazabilir misin

Mesajı Yazan: suveyda
Mesaj Tarihi: 04Eylül2008 Saat 13:05
maviliasi kardeşim tebrilker.. İnşallah hakkında hayırlı olur bizlerde ilitamla seni takip ederiz .Onur kardeşimizde pek emin masllah benim notum da 292 ama bu yıl basvuran arkadaşların puanları çok yuksek 300 civarında alan arkadaşlar bir hayli fazla benim çevremde.Allah herkese hayırlısını versin inşallah

Mesajı Yazan: EfeMilly
Mesaj Tarihi: 04Eylül2008 Saat 13:38
300 leri felan duyunca gelde sıkıntıya girme . suveyda kardeşte birhayli fazla diyo maşaallah :)  sonrada 294 puanın var nie sıkıntı yapıyorsun diyorlar.

Mesajı Yazan: suveyda
Mesaj Tarihi: 04Eylül2008 Saat 13:43
yine de sıkıntı yapma kardeş  Allah'tan ümit kesilmez bu yıl kontenjanda fazla ne yapalım kısmette yoksa ne yapsak faydasız Allah gönlüne göre versin hayırlısından inş. 

Mesajı Yazan: ebu katade
Mesaj Tarihi: 04Eylül2008 Saat 13:53
allah hakkımızda hayırlısını versin

Mesaj Tarihi: 04Eylül2008 Saat 13:53
Merhaba caparel ben Ankarılıyım.sonuç belgem elime ulaşmadı hala ama ben sınav sonrası sorulara bakmıştım türkçede 80 soruda 1 yalnış matematiktede 37 soruda 5 yalnış görmüştüm belki 1er tane yalnış oynayabilir emin değilim. 

-------------
Cennet cennet dedikleri birkaç köşkle birkaç huri isteyene versinler O'nu,bana SENİ gerek SENİ

Mesaj Tarihi: 04Eylül2008 Saat 14:00
maşallah kardeş birde diploma notunu yazsan

Mesaj Tarihi: 04Eylül2008 Saat 15:35
Allah razı olsun kardeş diploma notum 75 di.

-------------

Mesaj Tarihi: 04Eylül2008 Saat 16:06
hımm hayırlısı kardeş bende ilitam adayıyım

Mesaj Tarihi: 04Eylül2008 Saat 22:25
esselamü aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü arkadaşlar,kardeşler... bugün moralim iyi.askerliğimi tecil ettirdim sonunda.hemde 2011 e kadar .en kötü ihtimali düşünürsem yani kazanamazsam bu sene ilitamı seneye tekrar hazırlanıp girerim.hayırlısı olsun inşallah kafam rahata kavuştu sonunda yaw...

-------------

Mesaj Tarihi: 07Eylül2008 Saat 05:59
hakkınızada hayır olur inşallah...

Mesaj Tarihi: 07Eylül2008 Saat 12:21
Rabbim herkesin gönlüne göre versin ve bugünkü bütünleme sınavına katılacak olan tüm arkadaşlarıma zihin açıklığı versin ve başarıyla mezun olmalarını nasib eylesin,seneye birlikte DGS ye gireriz inşallah..

walla çok ümitliydim ama 300 leri duyunca pek ümidim kalmadı ama yinede az da olsa kıpırtılar var kalbimin bir köşesinde.umarım 15 inde kazananlardan oluruz ve devam ederiz...

katade kardeşimin dediği gibi hakkımızda hayırlısı olsun inşallah...

-------------

Mesaj Tarihi: 07Eylül2008 Saat 14:34
laz hocam korkma yaw girecez bu sene seneyeyi falan bırak şimdi bu sene ilitamlıyız ve ankara'da buluşuyoruz

Mesaj Tarihi: 08Eylül2008 Saat 13:58
hayde bakalım görecez ...

-------------

Mesajı Yazan: mozata1m
Mesaj Tarihi: 24Aralık2008 Saat 10:11

sa arkadaşlar benim dgs puanım 259'du önlisans ise 80 küsürdü toplam puan 300 falandı cümlemize başarılar dilerim bu arada ilitam çıkmış soruları deneme sınavları falan bulabilirmiyiz bilgisi olan varsa lütfen bana bilgi versin

Mesajı Yazan: fatihyildiz
Mesaj Tarihi: 31Aralık2008 Saat 20:08
arkadaşlar kusura bakmayında bu sonuclar yerleşerek acıklanıyor önceden puan vs acıklanmaz siz nereden biliyorsunuz puanlarınızı birde puanlama sistemi o şekilde değil isterseniz bir dgs forumunda nasıl hesaplandıgına bakabilirsiniz herkese saygılar.

Mesajı Yazan: sude58
Mesaj Tarihi: 26Ocak2009 Saat 19:38

bende ilahıyat 2. sınıf öğrencisiyim.ilitamı bende düşünüyorum.tek sorun harçlar.keşke düşürseler.

Mesajı Yazan: lahika
Mesaj Tarihi: 23Şubat2009 Saat 19:51
slm.din görevlisiyim kardeşlerim bana dua edin dgs yi denicem bu yıl.  bide girebilmem için en kaç ham çıkarmam lazım.diploma notum normal. 80 sözelden kaç yanlış yapabilirim.  yasin

Mesajı Yazan: esferce
Mesaj Tarihi: 06Nisan2009 Saat 23:10
sayfa basında bırısı ılahıyatta sayısala gerek yok sozel yeterlı yazmıslar bu konu hakkında kım detaylı bılgı verecek bende bu sene oylesıne gırecegım dgs'ye bakalım.. olmaz olmaz

-------------
soylesem tesırı yok sussam gonul razı degıl

Mesajı Yazan: *VeRa*
Mesaj Tarihi: 16Nisan2009 Saat 20:11
full çıkarırsanız gerek yok :))) şöyle söleyeyim ilitamı 0,1 puanla kaçıran birine bu soruyu sorsanız size neler söylemezki.. ve inanın 1 puanda çok fazla kişi yarışıyor bunu da hiç küçümsemeyin... o yüzden siz işinizi sağlam tutun elinizden geleni yapın..ona gerek yok buna gerek yok diyip rehavete girmeyin..

bir de şunu belirtmek lazım ki bu yıl kontenjan arttığı için çok fazla zorlanmadan girilebilir...ayrıca sakarya ünv. de ilitam programı açtı 500 kişi alcak bilginiz olsun..

Mesaj Tarihi: 18Nisan2009 Saat 11:30
yaw vera bu sakarya üniversitesininde proğram açacağı kesin mi?çünkü benim duyduğum bu sene yetiştirememişler sakarya ilahiyatı seneye dediler.birde ankara kontenjanının 2500 olduğunu tabi bunlar fısıltı ama...inşallah gerçek olur...

-------------

Mesajı Yazan: *VeRa*
Mesaj Tarihi: 20Nisan2009 Saat 23:57
sakarya ilitam kesin olarak açıldı ve 500 öğrenci alacak...tüm ilitam adaylarına hayırlı olsun :))

ankaranın kontenjanı ise en az 2000 garanti..bu da hayırlı olsun :))

Mesajı Yazan: esferce
Mesaj Tarihi: 03Mayıs2009 Saat 22:18
sonuç olarak sadece sozel puanla elımı kolumu sallaya sallaya gırebılırmıyımrehavet degılde hıc calısamadımya bı nevı kendımı tatmın etmeye calısıyrm

-------------
soylesem tesırı yok sussam gonul razı degıl

Mesajı Yazan: yiğido 58
Mesaj Tarihi: 18Mayıs2009 Saat 21:03
esferce 2008 dgs  73 söz net 0 say net ve diploma notunda 70 in üstünde olmus olsa giderdin.yani 73 söz=256  puan + 35 (diploma not yarısı  ) =291. 2008 de en düşük 288 ile aldı ilitam.

Mesajı Yazan: global
Mesaj Tarihi: 18Mayıs2009 Saat 21:32
   Benim diploma notum  78 ama deneme sözellerden 15-16 yanlışım cıkıyor.Kac sayısal yapmam gerekiyor acaba?

Mesaj Tarihi: 18Mayıs2009 Saat 22:18

BEN GEÇEN YIL söz=65 d 15 y .say=51 d 15 y = söz puan 255,300 idi

Mesaj Tarihi: 18Mayıs2009 Saat 22:20
ama tavsiyem hem söz yanlıları azaltman.hemde say durumunu gözden geçirmen

Mesajı Yazan: global
Mesaj Tarihi: 19Mayıs2009 Saat 01:45

Peki diploma notunuz kaçtı

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info