Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Haydi İmamhatipliler !!! Arapça öğreniyor

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: İMAM HATİP LİSESİ & AÖ - ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
Forum Adı: İHL & AÖİHL & AİHL & ÇPL Öğrencileri Buluşma Platformu
Forum Tanımlaması: Adı üstünde Öğrencilerin çevrelerini genişletme ortamı :)
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=4726
Tarih: 20Kasım2019 Saat 22:13
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com

Konu: Haydi İmamhatipliler !!! Arapça öğreniyor
Mesajı Yazan: M.Şamdancı
Konu: Haydi İmamhatipliler !!! Arapça öğreniyor
Mesaj Tarihi: 12Aralık2008 Saat 02:33

السلام عليكم و رحمة الله و بركاته

Güzide forumumuzda, Arapça eğitimiyle alakalı her konun olupta, bu işin resmi şekilde okullarda eğitimini alan imamhatipli arkadaşlarımız için bir topic olmaması hazindi:)

Ancak sağolsun onlinearabic.net ekibine tekrardan teşekkür etmek gerekir ki, böyle bir alanda butür bir hizmeti bize sundular..

Evet, imamhatipli arkadaşlarım forumun bu topici altında ihl okuyan öğrencilerle birlikte arapça eğitimi adına neler yapacağımızı,neler yapabileceğimizi az çok aklınızda şablonlaşması için ana hatlarıyla yazacağım...

Bölümümüzü ilk açmakta ki amacımız, arapça deyince akla sadece kargacık burgacık yazılar ve kötü gelen notlar düşüncesini yıkmak ve arapçanın bir dünya dili olup (ing, alm, fr, vb..) ticari kaygıyla bile öğrenilse işe yarayacağından bahsetmek, aynı zamanda İslami ilimleri anlama adına (Hadis, fıkıh,tefsir..) bir alet ilmi olduğunu vurgulamak..

Bununla birlikte, okuldaki derslerinizde anlamadığınız konu ve cümleleri izah etmek..

Not :(Burdan ohh yaşadık, arapça cümleleri burda bilenlere çevirtiriz,) anlamı çıkmasın arkadaşlar ! =)

Önemli olan insanlara balık vermek değil,  balık tutmasını öğretmektir..

Şiarımız bu olursa herkes faydalanabilir....

Ana hatlarıyla  topicin işleyişi şu şekilde olacak..

1. İhtiyaca ve isteğe göre konuların basit ve örnekleriyle anlatımı..

2. İmamhatipler arasında arapçanın önemi ve geregi ile ilgili konular..

3. Bu dile az çok aşinalığı olan arkadaşlarımızla daha neler yapabilir? gibi konuların müzakeresi..

4.Basın çevirilerin yanı saıra temel ihl düzeyinde arapça çeviriler..

Şimdilik bu mihvalde bir çalışma...

Haydi bütün imamhatipliler !! Sizleri online arabic desteği ile arapça öğrenmeye, konuşmaya, yazmaya, hatta arapça düşünmeye çağırıyorum...

Sevgilerimle..Mustafa..

-------------
مترجم عربي تركي
Arabic Translator
Arapça Tercüman

Cevaplar:
Mesajı Yazan: salihun
Mesaj Tarihi: 13Aralık2008 Saat 18:59
s.a

Bu bölümün özellikle imam hatibi dışardan bitirmeye çalışanlara çok faydası olucağını düşünüyorum .Çünkü onlar  sadece haftada bir gün arapça dersi görüyorlar.

Hayırlı uğurlu olsun.

Mesaj Tarihi: 13Aralık2008 Saat 20:11
İnş'Allah yakın zamanda imamhatip liselerinde okutulan müfredat çizelgesi dahilinde elden geldiğince arapça derslerini burada işleyeceğiz..Katılımlarınız, önerileriniz bu noktada bize çok yardımcı olacaktır..

-------------
مترجم عربي تركي
Arabic Translator
Arapça Tercüman

Mesajı Yazan: LaRa_
Mesaj Tarihi: 14Aralık2008 Saat 11:39

Güzel bir düsünce, faydali olacagini inaniyorum insaAllah..

Hayirli olsun..

-------------
Müjdecim, kurtaricim, Efendim, Peygamberim;
Sana uymayan ölcü, hayat olsa teperim..

Mesajı Yazan: aliselcukeroglu
Mesaj Tarihi: 15Aralık2008 Saat 04:03
BU BÖLÜMÜ AÇTIĞIN İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜRLER SEVGİLİ ARKADAŞIM
İMAM HATİP LİSESİNDE OKUYAN ARKADAŞLAR KENDİ DERSLERİ İLE HER TÜR SORULARI BURDA SORUP ÖGRENEBİLİRLER.
BAŞARILAR

Mesajı Yazan: anzotli
Mesaj Tarihi: 14Ocak2009 Saat 20:22

başlayalım derslere.başka derslerin çözümleri var nette.arapça olmadığına çok üzülmüştüm.bu sayede sizlere tekrar teşekkürlerimi sunuyorum

Mesajı Yazan: didocan
Mesaj Tarihi: 28Eylül2009 Saat 12:54
selam ben aranıza yeni katıldim anadolu imam hatip mevzunuyum ama arapça yeteri kadar bilgi alamadım okuldan inş bura bana faydalı olur

Mesajı Yazan: ibrahimoruc
Mesaj Tarihi: 28Eylül2009 Saat 12:56

MUSTAFA HOCAMA TEŞEKKÜRLER...!!!

-------------
Her zaman her yerde gerçek ol gerçek
Gerçek değil isen ellerini çek
Kuran-ı kerim bir bahçedir bismillah çiçek
Bize bu bahçenin kokusu lazım

Mesaj Tarihi: 28Eylül2009 Saat 12:58
ben aranıza yeni katıldım anadolu imam hatip mevzunuyum yeteri kadar arapça öğrenemedim inş bura bana faydalı olur

Mesajı Yazan: sems88
Mesaj Tarihi: 28Eylül2009 Saat 13:09
didocan kardeşim hoşgeldin üyeliğin hayırlı olsun istifade etmen temennisiyle...

Mesaj Tarihi: 28Eylül2009 Saat 13:13
teşekkür ederim ama galiba daha çook acemiyim:(

Mesajı Yazan: mine sude
Mesaj Tarihi: 25Ekim2009 Saat 14:40
öncelıkle allah razı olsun .ben de imamhatıpm lisesıne gidiyorum ve arapça öğretmenı olmak istıyom .anlamadığım yerler var ve yapamıcam deyıp soğuyordum arapçadan inş faydalanabılırız  .allaha emanet olun

Mesajı Yazan: dereotu34
Mesaj Tarihi: 25Ekim2009 Saat 17:50

ALLAH RAZI OLSUN..bende yenı ımamhatıplı olarak arapcaya basladım.ALLAH hepımızın yardımcısı olsun.Dualarda bulusmak uzere...

Mesajı Yazan: b.a.i.h.l
Mesaj Tarihi: 25Ekim2009 Saat 18:48
allah razı olsun ben de imamhatipte yeni öğrenciyim inşallah bu site sayesinde arapçamı geliştireceğim

Mesajı Yazan: dereotu34
Mesaj Tarihi: 25Ekim2009 Saat 19:03

arapca bılıyorsunuz galıbagelıstırırım demısınzde..

Mesaj Tarihi: 25Ekim2009 Saat 21:42
Bölüm sorumlusu ve eski bir imam hatip liseli olarak hepinize hoşgeldiniz diyorum arkadaşlar.. Güzide forumumuzda arapça dilini hep birlikte geliştirme imkanımız var.. Tüm imkanlar mevcut. Geriye size kalan azimle çalışmak ve sormak..
Esen kalın..
يا ايها الإخوة ارحبكم جميعا و نتمنى لكم التوفيق و النجاح في تعلمكم العربية بإذن المولى كونوا في رعاية الله و في حفظه مع السلامة

Mesaj Tarihi: 25Ekim2009 Saat 22:04
Orjinalini yazan: M.Şamdancı

Bölüm sorumlusu ve eski bir imam hatip liseli olarak hepinize hoşgeldiniz diyorum arkadaşlar.. Güzide forumumuzda arapça dilini hep birlikte geliştirme imkanımız var.. Tüm imkanlar mevcut. Geriye size kalan azimle çalışmak ve sormak..
Esen kalın..
يا ايها الإخوة ارحبكم جميعا و نتمنى لكم التوفيق و النجاح في تعلمكم العربية بإذن المولى كونوا في رعاية الله و في حفظه مع السلامة

سلام عليك يا أخي مصطفي
ما أجمل أن  نراك في المنتدي بعد  فترة طويلة
نحن نعلم أنك تشتغل بنشاط كبير في تعلم اللغة الثانية اي الانجليزية في العالم مع السلامة  وإحترامي

Mesaj Tarihi: 25Ekim2009 Saat 22:10
اشكرك اخي الغالي اتمنى لك التوفيق في تعلمك العربية ايضا مع الفين سلامة

Mesaj Tarihi: 25Ekim2009 Saat 22:18
Orjinalini yazan: ibrahimoruc

[QUOTE=M.Şamdancı]Bölüm sorumlusu ve eski bir imam hatip liseli olarak hepinize hoşgeldiniz diyorum arkadaşlar.. Güzide forumumuzda arapça dilini hep birlikte geliştirme imkanımız var.. Tüm imkanlar mevcut. Geriye size kalan azimle çalışmak ve sormak..
Esen kalın..

سلام عليك يا أخي مصطفي
ما أجمل أن  نراك في المنتدي بعد  فترة طويلة
نحن نعلم أنك تشتغل بنشاط كبير في تعلم اللغة الثانية اي الانجليزية في العالم مع السلامة  وإحترامي

شكرا لك علي تصحيحك الجميل السريع
كيف وجدت ما كتبت لك  

-------------

Mesaj Tarihi: 25Ekim2009 Saat 23:36

اراك قويا في اللغة العربية يا اخي الكريم لا تنس ابدا إن تعلم اللغة العربية تحتاج إلي الإستمرار لو تجتهد بشكل مستمر فتنجح بإذن الله  نسأل الله أن يوفقك مع اطيب تحياتي

Mesaj Tarihi: 25Ekim2009 Saat 23:38
Orjinalini yazan: M.Şamdancı

اراك قويا في اللغة العربية يا اخي الكريم لا تنس ابدا إن تعلم اللغة العربية تحتاج إلي الإستمرار لو تجتهد بشكل مستمر فتنجح بإذن الله  نسأل الله أن يوفقك مع اطيب تحياتي

أشكرك آلاف الشكر أخي الأستاذ
أنت أستاذي

-------------

Mesajı Yazan: nazlıbahar
Mesaj Tarihi: 13Mart2010 Saat 22:30
bende imamhatipliyim.. dersler-sorular bölümüne konu açıp yardım istedim ama kimse cewap atmadı... sizin yardımcı olucagınızı umuyorumm :)

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info