Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

السلام عليكم ورحمة الله

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: AÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forum
Forum Adı: Önlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
Forum Tanımlaması: 2016-2017 Öğretim Yılı Açıköğretim, İlahiyat Önlisans İnternet Başvuru, Kayıt, Kayıt Yenileme/Ekle-Sil Tarihleri
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=5325
Tarih: 06Haziran2020 Saat 10:50
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com


Konu: السلام عليكم ورحمة الله
Mesajı Yazan: nevai
Konu: السلام عليكم ورحمة الله
Mesaj Tarihi: 11Mart2009 Saat 22:10
                                                                             السلام عليكم ورحمة الله
                                                                                    بسم الله الرحمن الرحيم       Değerli Arkadaşlar, yüksek müsadenizle bir konuyu müzakere etmeye ve üzerinde fikir teatisinde bulunmak üzere, sizlerle paylaşma gereği duydum. Efendim, bu AÖF İlahiyat önlisans programının sınavsız geçişle hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese evvela teşekkür ederim.. Allah razı olsun.. Önceleri her nekadar DİB personelinin akademik karıyerini yükseltme maksadıyla açıldıysa da, sonradan bütün İHL mezunlarının da bu hakdan istifade etmeleri sağlandı. Eyvallah buna da tamam. Sonra bu okul mezunlar verdi Onbinlerce. Bu da güzel..
     Bir taraftan, Önlisansı henüz okuyanlar açısından bitirme telaşı ve heyecanı sürerken diğer taraftan mezunları açısından da dikeygeçiş sınavı  bir kabus halini almış, adeta payton atı gibi ilitamı kazanmak için sınavdan sınava hazırlık yapmaktalar..İlitamı kazananlarda ise ders başı 70 den aşağı almama çabası ve yatırılan yaklaşık 2000 TL. nin boşa gideceği korkusu.. 
     Bu profili çizdikten sonra sorum şu: SağlıkSEN'in sağlık Bakanlığı çalışanları için önlisans mezunlarının yine AÖF bünyesinde Lisans tamamlama hakkına sahip olma çaba ve çalışmalarını takdirle karşılamakla birlikte,bizde neden böyle bir çalışma yok? diye sormak istiyorum. AÖF İlahiyat tamamlama programı açılsa örneğin mahallemizdeki camii imamı hocamız İHL den 1993 de mezun olmuş, öss yi kazanamadığından gitmiş Mısırda Ezheri okumuş, konjektürel konum gereği diplomalara denklik verilmediğinden oradan diplomasını bile almadan dönüş yapmış ve burda da hem KPSS ile imamlık almış hemde önlisansı bitirmiş...Tercümanlık ve çevirileriyle ortada, Hatta okul derslerinin hiç biriyle bir zorluk bile çekmeyecek seviyedeyken, hala dikey geçişi kazanmakla boğuşması ne kadar anlamlı? açsalar kapıları okusun kardeşim adamcağız imam, yine de imamlık yapacak..İlahiyat mezunu imam olmasını, neden çok görüyorlar ki? haa İlahiyat örgün eğitimden mezun olanlar kızacakmış!! Diğer bazı önlisans ve meslek yüksek okullarınında sınavsız, direkt kendi bölümlerine uygun lisans okuma hakkı olan bölümlerde var. Sizce de olması doğal değil mi?
   Şimdi sıra yetkililerde... gerekli mercilerle kim oturup konuşacaksa nasıl bir stand geliştirilecekse gecikmeden yapılmasını diliyorum..konu hakkında müsbet fikre sahip arkadaşlar, Lütfen binaya bir tuğla da siz yerleştiriniz!  site yetkililerine ve tüm arkadaşlara  mailto:slm..musanevai@hotmail.com - slm.. musanevai@hotmail.comSayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info