Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Açıköğretim İmam Hatip Lisesi Kayıt

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: İMAM HATİP LİSESİ & AÖ - ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
Forum Adı: İmam Hatip Lisesi & Anadolu İmam Hatip Lisesi & ÇPL
Forum Tanımlaması: İmam Hatip Lisesi & ÇPL & Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi & Anadolu İmam Hatip Lisesi Arapça Ders Müfredatı
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=6095
Tarih: 13Aralık2019 Saat 09:50
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com

Konu: Açıköğretim İmam Hatip Lisesi Kayıt
Mesajı Yazan: scelik
Konu: Açıköğretim İmam Hatip Lisesi Kayıt
Mesaj Tarihi: 11Haziran2009 Saat 12:00
S.a. kardeşler,

Bir yeğenim var. Ortaokulu bitirdi ve şimdi de haylaz yetişmesini istemiyorum. Hem dini bilgileri hem de lise bilgilerini alsın istiyorum.
Böyle bir yolu seçmenin sebebi örgün eğitim görmek istemiyor, yani bir yandan çalışacak ve bir yandan da her yönüyle yetişmesini arzuladığım için yeğenimi sağlıklı yönlendirerek sahip çıkmak istiyorum.

Açıköğretim İmam Hatip Lisesine kaydı nasıl yaptırabilirim? Nereye müracaat etmemiz gerekiyor?

Bilgi desteğiniz için teşekkür ederim.

-------------
الطالب المجتهد

Cevaplar:
Mesajı Yazan: anzotli
Mesaj Tarihi: 11Haziran2009 Saat 14:28
halk eğitim merkezlerinde yapılıyor kayıtlar..meslek liselerinde hafta sonları devam mecburiyeti vardır bunu da dikkate almak lazım.kayıtları halk eğitim merkezlerinden ya da netten takip edin.

Mesajı Yazan: idinc
Mesaj Tarihi: 11Haziran2009 Saat 14:45
Merhabalar scelik,
Neşen bol olsun.

Gayretinden dolayı ve gençlere sahip çıkara yönlendirmenden dolayı tebrik ederim.

"anzotli" arkadaşımızın da bilgilendirdiği üzere İl Halk Eğitim Merkezlerinde Açıköğretim İmam Hatip Lisesi kayıt işlemlerini yaptırabilirsin ve bu merkezleri telefonla arayarak bilgi alabilirsin.

"anzotli" arkadaşımızın dikkat çektiği ikinci bir konuyuda gözden kaçırmaman için yeniden dikkat çekmekte fayda var. "Hafta sonları mecburi eğitim vardır."

İl Halk Eğitim Merkezleri'ne aşağıdaki adresten iller bazında ulaşarak adres/telefon bilgilerini temin edebilirsin:
http://cygm.meb.gov.tr/adresler/il.htm - http://cygm.meb.gov.tr/adresler/il.htm

Çalışmalarında sınırsız başarılar.

-------------

Mesajı Yazan: fikriye kübra
Mesaj Tarihi: 14Haziran2009 Saat 14:11
selamünaleyküm.ben açıköğretim düz lise mezunuyum.aynı zamanda hafızım..imamhatibe geçiş yapmak istiyorum 4 sene gitmek mecburi mi?.1 2 senede dersler verilip geçilmiyor mu?bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.şimdiden teşekkürederim.

Mesajı Yazan: antibüst
Mesaj Tarihi: 14Haziran2009 Saat 19:28
aleykum selam ben açık öğretimden imam hatip okuyorum fikriye kübra eğer lise bitti ise imam hatip için fark derslerine kayıt oluyorsunuz 4 yıl degil 2 yıl hafta sonları fark dersi alıyorsun böyle bi kolaylık var allaha şükür ayrıca hafız olmanız ne güzel  Allah muvaffak eylesin

Mesaj Tarihi: 03Ağustos2009 Saat 13:47
Allah razı olsun antibüst..ben hafta içi salı perşembe gidilecek diye duymuştum.hafta sonu olduğuna emin misiniz?

Mesaj Tarihi: 03Ağustos2009 Saat 13:51
birde hafız olanlar kuran dersinden muaf diye biliyordum.bunun hakkında bie bilginiz var mı?

Mesajı Yazan: basak_melos
Mesaj Tarihi: 01Ekim2009 Saat 16:35
selamün aleyküm,sizlere bir sorum olacak ben imam hatibe yazılıyorum fakat çarşaflıyım sorun olur mu?

Mesajı Yazan: anzotli
Mesaj Tarihi: 01Ekim2009 Saat 16:50
önce fikriye kübra kardeşimize diyeyim.hafız olanların kur'an dersinden muaf olması ya da olmaması sorun olmaz çünkü dersi orda öğretildiğinden iyi biliyorsunuz.hafta sonları devam zorunluluğu var belki senin bildiğin yerde hafta içine almışlar.resmiyette hafta sonudur.
 başak_meloş kardeşim okula çarşafla gitmediğin sürece sorun yaşamazsın.fotoğraflar da çarşaflı olmamalı.başarılar diliyorum her ikinize de..

Mesajı Yazan: basak_melos
Mesaj Tarihi: 02Ekim2009 Saat 19:42
Önemseyip cevapladığınız için tşkkrl.......

Mesajı Yazan: elanur18
Mesaj Tarihi: 30Ekim2009 Saat 14:30
ya ben çarşaflıyım engel olurmu yada ne yapmam lazım

Mesajı Yazan: abi hayat
Mesaj Tarihi: 19Kasım2009 Saat 19:40

son sınıf  açık öğretim imam hatip öğrencisiyim şimdiye kadar çarşaflı gelenlere sorun çıkarılmadı.

Mesajı Yazan: ırmaklar
Mesaj Tarihi: 25Aralık2009 Saat 20:19
çok tşkler

Mesajı Yazan: Hilal__
Mesaj Tarihi: 09Haziran2010 Saat 16:09
s.a arkadaşlar ben geçen sene ortaokulu bitirdim 1 sene ara verdim şimdi de açıköğretimden imam hatip okumak istiyorum nereden başvuru yapmam gerek bu başvuruyu internet üzerinden yapabilirmiyim

Mesajı Yazan: arapçaöğretmen
Mesaj Tarihi: 09Haziran2010 Saat 16:24
A.s. Hilal__

Açıköğretim İmam Hatip Lisesi müracaatları ikamet ettiğin bölgeye en yakın Halk Eğitim Merkezine giderek müracaat yapman gerekiyor.

Bulunduğun il/ilçe/mahalleye en yakın Halk Eğitim Merkezi telefon/adres bilgilerini aşağıdaki MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) sitesinden alabilirsin:
http://www.meb.gov.tr/baglantilar/okullar/linkdetail.asp?KOD=69 - http://www.meb.gov.tr/baglantilar/okullar/linkdetail.asp?KOD=69

Allah başarılar versin.

Mesajı Yazan: Hilal__
Mesaj Tarihi: 09Haziran2010 Saat 16:40

Allah razı olsun

Mesajı Yazan: FeyZa_41
Mesaj Tarihi: 11Ekim2010 Saat 22:51
s.a ben imamhatip lisesinde okuyorum ve açıköğretim imamhatip lisesine geçmek istiyorum.bunun için neler yapmam gerekiyor..?cevabınız için şimdiden teşekkr ederm..

Mesajı Yazan: gülesevdali
Mesaj Tarihi: 12Kasım2010 Saat 13:34

selamun aleykum kardeşler hakkınızı helal edin ben yeni üye oldum daha forumda bir paylaşımım yok.o yüzden soru sormaya da yüzüm yok.

Ama bizler müslümanız degil mi ...karşılık beklemeyiz hiçbirzaman ...
soruma gelince kardeşler ben orta okul mezunuyum.
şuan 19 yaşındayım. evliyim ama dışardan imam hatip lisesini bitirmek istiyorum.
bu konuda bi kaç sorum var cevaplar mısınız Allah rızası içn?
bu sene kayıtlar en son hangi tarihe kadar yapılıyor?
kayıt ücreti ne kadardır?
kitap veriyorlarmı?
Ya da kitapar para ile mi alınıyor?
Ortalama ne kadar maddiyat gerekiyor?ve matematiğim çok kötü bu bir sorun teşkil edermi?,

bide fıkıh dersleri de varmıdır?

Allah razı olsun şimdiden.
S.a

Mesajı Yazan: ATALAY
Mesaj Tarihi: 12Kasım2010 Saat 14:02
BİLDİKLERİMİ CEVAPLAYAYIM   :

Devam eden bir arkadaştan öğrendim , kayıt parası ilköğretimlerde 20 liselerde 45 tl. buna kitaplar da dahil yani kitaplar ücretsizmatematik dersi var ama başaramadığınız dersler için belli bir süre sonra farklı ders seçebiliyorsunuz ama zaman kaybı olur. Fıkıh dersi var.Saydıklarımın dışında sadece sınava gireceğiniz yere gitmek için yol masrafı olur.BUlunduğunuz yerde sınav yapılıyorsa zaten o da olmaz.Son kayıt gününü size yakın bir halk eğitim merkezinde öğrenebilirsiniz.Selamlar

-------------
السلام علي من اتبع الهدى

Mesaj Tarihi: 12Kasım2010 Saat 14:20
Orjinalini yazan: ATALAY

BİLDİKLERİMİ CEVAPLAYAYIM   :

Devam eden bir arkadaştan öğrendim , kayıt parası ilköğretimlerde 20 liselerde 45 tl. buna kitaplar da dahil yani kitaplar ücretsizmatematik dersi var ama başaramadığınız dersler için belli bir süre sonra farklı ders seçebiliyorsunuz ama zaman kaybı olur. Fıkıh dersi var.Saydıklarımın dışında sadece sınava gireceğiniz yere gitmek için yol masrafı olur.BUlunduğunuz yerde sınav yapılıyorsa zaten o da olmaz.Son kayıt gününü size yakın bir halk eğitim merkezinde öğrenebilirsiniz.Selamlar

Allah Teala Sizden Razı olsun KArdeşim...
Rabbim Maddi manevi bütün sıkıntılarınızı gidersin inşAllah.
Çok sağolun Çok sevindim cevaplara.
Allah'ım'a emanet..

Mesaj Tarihi: 12Kasım2010 Saat 14:22
ATALAY hocamızın açıklamalarına ilave olarak bende aşağıdaki bilgileri paylaşarak size yardımcı olayım.

Öncelikle bu gayretinizden dolayı sizi tebrik ederim.
Gayret ederseniz başarırsınız, bundan emin oldun.

Açıköğretim İmam Hatip Lisesi programları İl/İlçe Halk Eğitim Merkezleri tarafından sevk ve idare ediliyor; yani kayıt işlemler, öğrencilik durumları, kitap dağıtımları vb. tüm faaliyetler bu merkezlerden yapılmaktadır.

Yapmanız gereken!
İl Halk Eğitim Merkezleri'ne aşağıdaki adresten iller bazında ulaşarak adres/telefon bilgilerini temin edebilirsiniz:

Halk Eğitim Büroları: 
http://cygm.meb.gov.tr/adresler/il.htm - MESLEKİ EĞİTİM MERKEZLERİ ve HALK EĞİTİM MERKEZLERİ ADRES BİLGİLERİ

Mesaj Tarihi: 12Kasım2010 Saat 14:46
Rabbim Razı olsun sizden de hocam.
dilerim rabbim bilerek veya bilmeyerek işlediğinz bütün günahlarınızı afvetsin.
rabbim size hayırlı ve faydalı ilim versin o ilim ile de amel etmeyi nasib etsin .amin.
biz de inşAllah en kısa zamanda kayıt oluruz okula ve de hayırlısı ile bitiririz de birilerinin(eşimin) orta okul mezunuyuz diye küçük görmelerinden kurtuluruz...
tabii Rabbbim biliyor asıl amacım bu değil..
asıl amacımız ilim öğrenmek..
herneyse işte çok sağolun KArdeşler cevaplarınız için.
En Emin'e emanet....

Mesaj Tarihi: 13Kasım2010 Saat 12:54
KArdeşler Hakkkınızı helal edin bir sorum daha vardı.
imamhatip Açıköğretimde haftada iki gün yüzyüze ders varmış
yani okula gitmek gerekiyormuş...
Acaba okula gitmeden sadece kitaplara çalışarak sınavlara girsem olmaz mı?
yani okul şart mı???

Mesajı Yazan: ATALAY
Mesaj Tarihi: 13Kasım2010 Saat 15:46

Sadece İHL'lerde değil meslek liselerinin alan derslerinde yüz yüze eğitim vardır.İHL'lerde de meslek derslerini normal okula gidiyor gibi yüz yüze eğitimle alıp okuldaki gibi yazılı oluyorsunuz.Diğer derslerden ise merkezi sınava giriyorsunuz.Yüz yüzer eğitim almak sizin işinizi daha kolaylaştırır.Ayrıca uygulama için zaten gereklidir.Allah muvaffak etsin.

-------------
السلام علي من اتبع الهدى

Mesajı Yazan: nur_u.ahsen
Mesaj Tarihi: 29Kasım2010 Saat 18:59
s.a arkadaşlar ben lise okuyorum bitirmeme 65 kredim falan var ama ben imamhatip bitirmek istiyorum şimdi imamhatip'e mi geçmeliyim ?yoksa bitirip fark derslerinimi vermeliyim??lütfen bu konuda bilgisi olan bana yardımcı olsun.aeo

Mesajı Yazan: xfurkanx
Mesaj Tarihi: 08Aralık2010 Saat 02:38
slm acil cevap lütfen..!!!
ben 18 yasındayım ihl 10. sınıfı bitirdim ve okulu bıraktım şimdi açıköğretim ihl yazılmak istiyorum kaç krediyle başlarım ve kaç senede bitiririm şimdiden teşekkürler..

Mesajı Yazan: yesim:aysun
Mesaj Tarihi: 24Aralık2010 Saat 19:24
selam ben ımam hatıp lısesını acık ogretımden bıtırmek ıstıyorum normal kız meslek lısesınden terkım sımdı kuran kursuna gıdıyorum terk oldugum ıcın 4 sene mı yoksa 2 sene demı bıtecek onu soracaktım arkadasımda lıse mezunu olmadıgın ıcın 4 sene de bıtırırsın eger lıse mezunu olsaydın 2 sene de bıtıyo dedı acaba dogrumudur tessekkur edrım allah yar ve yardımcınız olsun 

Mesaj Tarihi: 24Aralık2010 Saat 20:49
Orjinalini yazan: yesim:aysun

selam ben ımam hatıp lısesını acık ogretımden bıtırmek ıstıyorum normal kız meslek lısesınden terkım sımdı kuran kursuna gıdıyorum terk oldugum ıcın 4 sene mı yoksa 2 sene demı bıtecek onu soracaktım arkadasımda lıse mezunu olmadıgın ıcın 4 sene de bıtırırsın eger lıse mezunu olsaydın 2 sene de bıtıyo dedı acaba dogrumudur tessekkur edrım allah yar ve yardımcınız olsun 

Bu konuda en doğru bilgiyi size en yakın Halk Eğitim Merkezinden alabilirsin.

Aşağıdaki adresten il/ilçe adresinize en yakın Halk Eğitim Merkezi telefon numalarına ulaşarak, telefondan durumunuzu sorabilirsiniz. 
http://cygm.meb.gov.tr/adresler/il.htm - http://cygm.meb.gov.tr/adresler/il.htm

Böylece en doğru bilgiye ulaşmış olacaksınız, Allah başarılar versin.

Mesajı Yazan: Dvorlox
Mesaj Tarihi: 25Ocak2011 Saat 07:15
Selamu Aleykum abilerim kardeşlerim.

Forumunuza yeni üye oldum. Soru ve cevaplarınız çok güzeldi.
Müsadenizle bir sual de ben sormak istiyorum.
Ben ilkokuldan sonra hafızlık yaptım, ardından ailemin maddi durumundan dolayı , ilçemizde İHL olmadığı için düz liseye gitmek zorunda kaldım.

liseden sonra rabbim 4 yıllık bir fakülte nasip eyledi. ama atanmak henüz nasip olmadı.
açıklamalarımın ardından sualim şu: İHL fark dersleri (lise diplomamı en azından İHL ye çevirmek için) için başvuru yapabilir ve imam olabilir miyim.

Bilgisi olan Yönlendirebilirse  sevinirim.
Şimdiden Rabbim Razı olsun.

Mesajı Yazan: mehtap23
Mesaj Tarihi: 12Şubat2011 Saat 11:52
sa

-------------
HER KALBİN ÇARPINTISI AYNI ZAMANDA KENDİ ECELİNİN AYAK SESİDİR ...

Mesaj Tarihi: 12Şubat2011 Saat 11:54
a

-------------

Mesaj Tarihi: 12Şubat2011 Saat 12:37
Orjinalini yazan: mehtap23

sa suan rızık korkusu ve endişesi içerisindeym.nişanlım aof düzliseyi yarıda bırakarak askere gitti ve geldi suan özel bir yurtta hocalık yapıyor.yurttn aldığı maaş ise asgari ücretn yarısı.lisenn bitimine 90 kredi var.ayrıca yeterlik sınavına da lise diploması olmayanlar giremyor mu onuda bilmyoruz-girse kazanır kesin ama?-bende ilahiyt onlisans okudum ve hala görev yapmıyorm.sorum su acaba nişanlım aöf düzliseden 90 kredisini verip ve aöf ilahiyat okuyunca imam olabilir mi bu kaç yılımızı alır veya düzliseyi bırakıp aöf ihl mi okusun cok zor durumdayız iki yıldır beklıyoruz evlenmek için anlaşılan daha üç yıl bekliyeceğiz.bize ne tavsiyede bulunursunuz cok ihtiyacımız var lütfen acill psikolojımız bozuldu

mehtap23 kardeşim,
Benimde sizler gibi genç çocuklarım var ve onları sağlıklı bir şekilde yönlendirmeye çalışıyorum.

Yeterlilik sınavına müracaat için en az İHL (İmam Hatip Lisesi) AİHL (Açıköğetim İmam Hatip Lisesi) mezunu olmak gerekiyor.
Bu sebeple nişanlın Yeterlilik sınavlarına müracaat edemez!
Ancak hafızlık belgesi varsa düz lise mezunu olsa dahi, müezzinlik sınavlarına müracaat edebilir.

Nişanlın özel bir yurt ile kastettiğin kuran kursu ise, maalesef böylesi kurumlarda belletmenlere/dernek aracılığı ile çalışan genç hocalara komik denecek miktarda para veriyorlar. Allah insaf ve anlayış versinde genç belletmen ve hocalara doğru dürüst maaş versinler diyorum.

Nişanlınız 90 krediyi tamalayarak AÖF düz lise mezunu olsun, akabinde AÖF İlahiyat Ön lisans bitirsin. AÖF İlahiyat Ön lisans mezuniyet diploması ile Yeterlilik sınavlarına başvurabilir. Bir de KPSS sınavında da yüksek puan alması gerekiyor.

Allah heppinize ve tüm gençlerimize hayırlı ve bereketli kaderler versin.

http://personelweb.diyanet.gov.tr/personel/duyurular/duyurular.aspx?id=124 - http://personelweb.diyanet.gov.tr/personel/duyurular/duyurular.aspx?id=124

A-Sınava katılmak isteyen adaylarda aranan şartlar

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 48. maddesinde sayılan genel şartlar ile birlikte;

a) Stajyer Vaizlik için;

1- Dört yıllık dini yüksek öğrenim mezunu olmak.

2-Bayan olmak

3- Stajyer vaizlik yapmaya mani bir özrü bulunmamak

b) Stajyer Kur’an Kursu Öğreticiliği için;

1- En az imam-hatip lisesi mezunu olmak.

2- Bayan olmak.

3- Stajyer Kur’an Kursu Öğreticiliği yapmaya mani bir özrü bulunmamak.

c) İmam-Hatiplik için;

1- En az imam-hatip lisesi mezunu olmak.

2- Erkek olmak,

3- İmam-Hatiplik yapmaya mani bir özrü bulunmamak.

d) Müezzin-Kayyımlık için;

1- En az İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak. (Hafızlık belgesine sahip olup lise/dengi okul mezunu olanlar da müracaat edebilir.)

2- Erkek olmak.

4- Müezzin-Kayyımlık yapmaya mani bir özrü bulunmamak.

Mesaj Tarihi: 12Şubat2011 Saat 13:36
çok teşekkür ederim

-------------

Mesajı Yazan: minarengin
Mesaj Tarihi: 14Şubat2011 Saat 20:47
s.a ben bi şey sormak istiyorum yıl sonunda imam hatip lisesine geçersem tekrar 1. sınıftan başlanıyomuş diye bi şey duydum bu durumda 1 sene sınıfta mı kalınmış olunuyo(yani öyle mi geçiyo) bi bilginiz var mı acaba

Mesajı Yazan: sems88
Mesaj Tarihi: 15Şubat2011 Saat 01:47
Orjinalini yazan: minarengin

s.a ben bi şey sormak istiyorum yıl sonunda imam hatip lisesine geçersem tekrar 1. sınıftan başlanıyomuş diye bi şey duydum bu durumda 1 sene sınıfta mı kalınmış olunuyo(yani öyle mi geçiyo) bi bilginiz var mı acaba
a.s yalnızca alan dersleriniz değişecektir..ortak dersler yine aynı olup kredisini aldığınız(muaf olduğunuz) dersleri tekrar vermezsiniz..tabi okula 1. sınıftan başlamış olacaksınız.

Mesaj Tarihi: 15Şubat2011 Saat 16:16
zayıfım olursa geçebilir miyim eğer geçersem o zayıf derslerimi vermem gerekiyo mu zayıfım olmadan geçersem 1. sınıfta sadece alan derslerini mi görücem
yani ben tekrar 1. sınıftan başladığım için sınıfta kalmış gözüküyo muyum
bi de yıl sonunda ne zaman kayıt yaptırmam gerekiyo

Mesaj Tarihi: 15Şubat2011 Saat 20:52
[QUOTE=minarengin]zayıfım olursa geçebilir miyim eğer geçersem o zayıf derslerimi vermem gerekiyo mu:45'in altında not alırsanız kaldığınız dersten sorumlu olarak 2. döneme geçiyorsunuz.
 zayıfım olmadan geçersem 1. sınıfta sadece alan derslerini mi görücem:mesleki lisede eğitim 2 aşamalı oluyor;
 1)uzaktan eğitim ( uzaktan eğitimle alınan dersler okulda yüzyüze eğitimle okutulmuyor ) dışarıdan sınavlara giriliyr
 2)yüzyüze eğitim (yüzyüze eğitimde okulda yalnızca mesleki dersler okutuluyor misal: 9. sınıfta okulda Kuran-ı Kerim ve Arapça dersi okutulyr sadece.
yani ben tekrar 1. sınıftan başladığım için sınıfta kalmış gözüküyo muyum: uzaktan eğitimde  sistem 1. veya 2. sınıf değilde 1. dönem 2. dönem şeklinde işliyor ve en az 8 dönemde bitiriliyor. Siz ihl'ye geçişle İLk KeZ 1. sınıf olmuş olacaksınız.
 Kredisini aldığınız ortak dersleri tekrar vermezsiniz.
bi de yıl sonunda ne zaman kayıt yaptırmam gerekiyo:
yazılacağınız okuldan öğrenebilirsiniz.

inşaAllah anlatabilmişimdir :)Bildiğim kadarıyla bu şekilde...başarılar diliyorum..

Mesajı Yazan: İhtiyar
Mesaj Tarihi: 16Şubat2011 Saat 09:14

Normal lisede bir iki sene okuyup gerisini dışardan bitirmek isteyenler matematik ,fizik, kimya gibi derslerle karşılaşmazlar...

Mesaj Tarihi: 16Şubat2011 Saat 12:35
sağolun 

Mesaj Tarihi: 17Şubat2011 Saat 00:58
Sorunuz Açıköğretim İmam Hatip Lisesi Kayıt başlığı altında olunca biz de o yönde açıklama yaptık .. :)

Mesajı Yazan: demzem
Mesaj Tarihi: 20Şubat2011 Saat 00:10

S.a  2010 Eylül ayinda AÖL kayit yaptim ve sinava girdim..ikinci dönem maöl (ihl) ye geçmek istiyorum..yaptigim aramalarda aldigim farkli cevaplar yeterli gelmedi !
pazartesi baslayan kayit tariihinde maöl geçip örgün egitim almam mümkün mü ?
Eger böyle birsey mümkün degilse,önümüzdeki 2 dönem daha kayit olup aöl devam etmem,fazladan dönem okumam mi demektir ? Dönem sonuna kadar beklersem +3 dönem okumuş olacağım,ihl den istenilen 8 dönem geçerliliğini kororsa 11 dönem mi olacak benim için ?
Benim için MAÖL sine geçis en kisa sürede hangi tarihte mümkün olabilir ?
simdiden tesekkürler..

Mesaj Tarihi: 20Şubat2011 Saat 17:31
Orjinalini yazan: demzem

S.a  2010 Eylül ayinda AÖL kayit yaptim ve sinava girdim..ikinci dönem maöl (ihl) ye geçmek istiyorum..yaptigim aramalarda aldigim farkli cevaplar yeterli gelmedi !
pazartesi baslayan kayit tariihinde maöl geçip örgün(örgün eğitimden sormuyorsunuz sanırım :)) egitim almam mümkün mü ?
 v a.s kardeşim,  Mesleki açık öğretim lisesine öğretim yılının başında geçiş yapılıp yüzyüze eğitime başlanır.

Eger böyle birsey mümkün degilse,önümüzdeki 2 dönem daha kayit olup aöl devam etmem,fazladan dönem okumam mi demektir ?
Açık Öğretim Lisesinde kazandığınız dönemler ve krediler aynen korunur.

Dönem sonuna kadar beklersem +3 dönem okumuş olacağım,ihl den istenilen 8 dönem geçerliliğini kororsa 11 dönem mi olacak benim için ?
Uzaktan eğitim ile yüzyüze eğitimdeki dönem sayısı birbirinden ayrı hesaplanır.

simdiden tesekkürler..

Mesajı Yazan: demzem
Mesaj Tarihi: 20Şubat2011 Saat 18:49
Orjinalini yazan: sems88

pazartesi baslayan kayit tariihinde maöl geçip örgün(örgün eğitimden sormuyorsunuz sanırım :)) egitim almam mümkün mü ?
 v a.s kardeşim,  Mesleki açık öğretim lisesine öğretim yılının başında geçiş yapılıp yüzyüze eğitime başlanır.

Eger böyle birsey mümkün degilse,önümüzdeki 2 dönem daha kayit olup aöl devam etmem,fazladan dönem okumam mi demektir ?
Açık Öğretim Lisesinde kazandığınız dönemler ve krediler aynen korunur.

Dönem sonuna kadar beklersem +3 dönem okumuş olacağım,ihl den istenilen 8 dönem geçerliliğini kororsa 11 dönem mi olacak benim için ?
Uzaktan eğitim ile yüzyüze eğitimdeki dönem sayısı birbirinden ayrı hesaplanır.

simdiden tesekkürler..

Peki o zaman maöl öğretim yılının başına kadar,benim 3 dönem aöl devam etmiş olmam demek ilh örgün eğitimde +8 dönem daha okumam mı demek oluyor tam bu noktada takılıyorum :( eğer öyle ise tekrar kayıt yaptırmadan yeni öğretim yılının başlamasını beklemem daha mantıklı değil mi ?

Mesaj Tarihi: 21Şubat2011 Saat 16:46

[

[/QUOTE]

Peki o zaman maöl öğretim yılının başına kadar,benim 3 dönem aöl devam etmiş olmam demek ilh örgün eğitimde(yüzyüze eğitim,örgün eğitim değildir)  +8 dönem daha okumam mı demek oluyor tam bu noktada takılıyorum
 :( eğer öyle ise tekrar kayıt yaptırmadan yeni öğretim yılının başlamasını beklemem daha mantıklı değil mi ?
 Kayıt için yeni yılı beklemk zaman kaybı olur okulda eğitime başlamamış olsanız da kültür derslerine başlayın derim ben.. 
 Başta karışık geliyr, kolay anlaşılamıyor bu konular ama maöl'nin sitesinde güzel açıklamalar var oraya bakabilirsiniz veya HEM'den telefonla birebir bilgi alabilirsiniz ki oralardan alacağınız bilgi forumlarda alacağınız cevaplardan daha sağlıklı olacaktır . kolay gelsin :).. .[/QUOTE]

Mesaj Tarihi: 22Şubat2011 Saat 23:41
selam.. ben imam hatip lisesi 10.sınıfı bitirdim  şimdi açıköğretimden devam etmek istiyorum kaç krediyle başlarım ve kaç senede biter lütfn cevap verirmisiniz ??

Mesajı Yazan: roseee
Mesaj Tarihi: 26Şubat2011 Saat 14:23
sa bu sene açköğrtm imam hatip lisesine kayıt olmak istiydm ama kayt zamanı geçmş kayıtlar ne zaman başlıyo kayıt olmam için ne götürmem gerekiyo ve nerde kayıt olabilir ayrıca gitmek istediğim okulu kendm seçebiliyormym..Lütfn yardmcı olun bnde artk kayt olmk istiyrm

Mesajı Yazan: ktark
Mesaj Tarihi: 06Mart2011 Saat 14:46
  1. s.aleyküm mesleki açık ögretim lisesi imamhatip bölümünde okuyorum. bu sene yüzyüze egitime başladım. şuan toplam kredim 117 yazıyor alan kredisi:23 kredi yazıyor. ne kadar daha kredi almam gerekiyor dıplomaya sahip olmam için. 2inci sorum: ortakl seçmeli 130 alan krediside 110 olması gerekiyormuş. bölümümde ortak seçmeli diye yazmıyor toplam kredi diye yazıyor alan kredisi de ayrı yazıyor. şimdi toplam kredi derken alanla berababer mi yoksa ortak seçmelinin toplamını kast edıyor toplam kredi derken ? teşekkür ederim yardımcı olup bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum. saygılarımla

Mesaj Tarihi: 09Mart2011 Saat 22:34
Orjinalini yazan: ktark

1. s.aleyküm mesleki açık ögretim lisesi imamhatip bölümünde okuyorum. bu sene yüzyüze egitime başladım. şuan toplam kredim 117 yazıyor alan kredisi:23 kredi yazıyor. ne kadar daha kredi almam gerekiyor dıplomaya sahip olmam için.
  2.  
  3. 2inci sorum: ortakl seçmeli 130 alan krediside 110 olması gerekiyormuş. bölümümde ortak seçmeli diye yazmıyor toplam kredi diye yazıyor alan kredisi de ayrı yazıyor. şimdi toplam kredi derken alanla berababer mi yoksa ortak seçmelinin toplamını kast edıyor toplam kredi derken ? teşekkür ederim yardımcı olup bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum. saygılarımla
ve aleykum selam kardeşim mezuniyet için 240 krediyi tamamlamanız gerekiyr.. bu durumda ihtiyacınız olan kredi 123.
2. sorunuza gelince;toplam kredi (alan,ortak seçmeli )tüm derslerin kredisinin toplamını gösterir yani alan kredinizde toplamın içerisindedr..Başarılı derslere tıkladığınızda seçmeli-ortak dersleri kredi toplamını  ayrı olarak görebilirsiniz.

Mesaj Tarihi: 09Mart2011 Saat 22:47
Orjinalini yazan: xfurkanx

selam.. ben imam hatip lisesi 10.sınıfı bitirdim  şimdi açıköğretimden devam etmek istiyorum kaç krediyle başlarım ve kaç senede biter lütfn cevap verirmisiniz ??
ve aleykum selam kardeşim
Kaç kredi ile başlarsınız ;bunu sistem hesaplıyr.
4 yıllık sisteme tabi olup en fazla iki yıl daha okursunuz(yüzyüze eğitime devam edersiniz)
şuda var ki; bazı okullarda hızlandırılmış ders programı uygulanabiliyor, 2 seneden kısa bir sürede de mezun olabilirsiniz... bu arada sorunun üzerinden epey zaman geçmiş belki kaydınızı yaptrmışsınızdır bile :)

Mesaj Tarihi: 09Mart2011 Saat 23:00
Orjinalini yazan: roseee

sa bu sene açköğrtm imam hatip lisesine kayıt olmak istiydm ama kayt zamanı geçmş kayıtlar ne zaman başlıyo kayıt olmam için ne götürmem gerekiyo ve nerde kayıt olabilir ayrıca gitmek istediğim okulu kendm seçebiliyormym..Lütfn yardmcı olun bnde artk kayt olmk istiyrm
ve aleykum selam kardeşim Okul kayıtları öğretim yılının başında başlıyr..sanırım açıklise yüzyüze eğitim programı olan dilediğiniz okulu seçebiliyrsunuz.kayıt için gerekli evraklar için maöl'in kendi sitesine bakabilrsnz.başarılar..

Mesaj Tarihi: 09Mart2011 Saat 23:13
hyr dha yaptrmadım :) evet yüzyüze eğitim görücem hafta sonları, sayısal dersleri ztn ben okuldayken verdim açıköğrtm snıvaına girerkende sayısal dersleri görmem herlde dimi ?  

Mesaj Tarihi: 09Mart2011 Saat 23:18
Orjinalini yazan: xfurkanx

hyr dha yaptrmadım :) evet yüzyüze eğitim görücem hafta sonları, sayısal dersleri ztn ben okuldayken verdim açıköğrtm snıvaına girerkende sayısal dersleri görmem herlde dimi ?  
Evet muhtemelen sayısal ders görmezsiniz..Önümüzdeki eğitim yılında yaptıracaksınız kaydınızı o halde..kolay gelsin

Mesajı Yazan: zeyd-amr
Mesaj Tarihi: 17Eylül2011 Saat 18:46
Selamun aleykum..

Arkadaslar bir sorum olacak cevaplayana acizane dua edicem :) 1992 de  imamhatip orta 1 den terk ettim.şimdi tekrar açıktan okumaya karar verdim. şimdi açıktan imamhatip e baslasam kaç yıl okuayacağım. 1 senede ortaokulu bitirebilirmiyim.. Yoksa halk egitime gidip duz ortaokulu 1 senede bitirip sonra imamhatip  liseye açıktan mı kayıt yaptırmam lazım. veya daha kısadan nasıl imamhatip megzunu olurum. bilgilerinize ihtiyacım var. birde halk egitime gidip mi kayıt yaptıracam yoksa eskiokuluma gidiptemi kayıt yaptıracam bilgilendirirseniz sevinirim. Saygılar..ziyade kemter ibrahim.

Mesajı Yazan: ibrahimoruc
Mesaj Tarihi: 17Eylül2011 Saat 19:10
Orjinalini yazan: zeyd-amr

Selamun aleykum..

Arkadaslar bir sorum olacak cevaplayana acizane dua edicem :) 1992 de  imamhatip orta 1 den terk ettim.şimdi tekrar açıktan okumaya karar verdim. şimdi açıktan imamhatip e baslasam kaç yıl okuayacağım. 1 senede ortaokulu bitirebilirmiyim.. Yoksa halk egitime gidip duz ortaokulu 1 senede bitirip sonra imamhatip  liseye açıktan mı kayıt yaptırmam lazım. veya daha kısadan nasıl imamhatip megzunu olurum. bilgilerinize ihtiyacım var. birde halk egitime gidip mi kayıt yaptıracam yoksa eskiokuluma gidiptemi kayıt yaptıracam bilgilendirirseniz sevinirim. Saygılar..ziyade kemter ibrahim.

Halk eğitime başvurun!!!

-------------
Her zaman her yerde gerçek ol gerçek
Gerçek değil isen ellerini çek
Kuran-ı kerim bir bahçedir bismillah çiçek
Bize bu bahçenin kokusu lazım

Mesaj Tarihi: 17Eylül2011 Saat 20:10
halkeğitime basvuracamda ne diyecem yani. 19 seneden beridir ilgilenmiyorum. ziyade acemiyim yani. :) sonra ne gerekiyor  fotograf para  v.s  halk egitimde  dısarıdan imamhatiplisesi kaç sene sürüyor. 6-7 senemi 4 senemi ? lütfen bilgilendirirmisiniz.. Saygılar selamlar  Kemter ibrahim.

Mesaj Tarihi: 17Eylül2011 Saat 20:14
Selamun aleykum..

Arkadaslar bir sorum olacak cevaplayana acizane dua edicem :) 1992 de  imamhatip orta 1 den terk ettim.şimdi tekrar açıktan okumaya karar verdim. şimdi açıktan imamhatip e baslasam kaç yıl okuayacağım. 1 senede ortaokulu bitirebilirmiyim.. Yoksa halk egitime gidip duz ortaokulu 1 senede bitirip sonra imamhatip  liseye açıktan mı kayıt yaptırmam lazım. veya daha kısadan nasıl imamhatip megzunu olurum. bilgilerinize ihtiyacım var. birde halk egitime gidip mi kayıt yaptıracam yoksa eskiokuluma gidiptemi kayıt yaptıracam .Toplam kaç sene sürecek açıktan. orta ve lise. ? bilgilendirirseniz sevinirim. Saygılar..ziyade kemter ibrahim.

Mesajı Yazan: taharrici
Mesaj Tarihi: 14Nisan2013 Saat 17:11
S.a. ben meslek lisesi mezunuyum 2 yillik acikogretim imamhatip lisesini okuyup ilahiyat okumakmi yoksa onlisans ilahiyat okumakmi benim icin daha uygun karar veremiyorum benimle ayni sartlara sahip olan bazi arkadaslarim imamhatip bazilarida onlisans okuyor lutfen yardimci olurmusunuz imamhatibe mi yoksa onlisans ilahiyata mi gitmeliyim

Mesajı Yazan: mucahit_89
Mesaj Tarihi: 14Nisan2013 Saat 18:02
Orjinalini yazan: taharrici

S.a. ben meslek lisesi mezunuyum 2 yillik acikogretim imamhatip lisesini okuyup ilahiyat okumakmi yoksa onlisans ilahiyat okumakmi benim icin daha uygun karar veremiyorum benimle ayni sartlara sahip olan bazi arkadaslarim imamhatip bazilarida onlisans okuyor lutfen yardimci olurmusunuz imamhatibe mi yoksa onlisans ilahiyata mi gitmeliyim
A.s. taharrici kardeş,

İmam Hatip Lisesi veya İlahiyat Ön lisans bölümlerini hangi amaç için okumak istiyorsun?

İmam Hatip Lisesi mezunu da İlahiyat Ön lisans mezunu da imam olabiliyor.

Mesaj Tarihi: 17Nisan2013 Saat 20:30
din ogretmeni olmak istiyorum ayrica benimle ayni sartlarla olan kiz kardesimde kuran kursu hocasi olmak istiyor bu konularda fazla bilgim yok yardimci oldugunuz icin tesekkurler

Mesajı Yazan: mucahit_89
Mesaj Tarihi: 18Nisan2013 Saat 16:16
Orjinalini yazan: taharrici

din ogretmeni olmak istiyorum ayrica benimle ayni sartlarla olan kiz kardesimde kuran kursu hocasi olmak istiyor bu konularda fazla bilgim yok yardimci oldugunuz icin tesekkurler

Din dersi öğretmeni olabilmek için minimum AÖF İlahiyat Ön lisans mezunu olmak gerekir; böylece sözleşmeli olarak Liselerde veya İmam Hatip Liselerinde din dersi öğretmeni olarak sözleşmeli görev alınabilir. Ancak tatillerde sigorta ödenmiyor.

Kuran Kursu hocası olabilmek için de minimum AÖF İlahiyat Ön lisans mezunu olmak yeterlidir.
Ancak Lisans ilahiyat mezunu olduğunuzda şans daha yüksek olur.

Mesaj Tarihi: 18Nisan2013 Saat 21:59
Tesekkurler

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info