Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Pratik Arapça

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: ARAP DİLİ ARAŞTIRMALARI
Forum Adı: Yrd. Doç. Dr. Cüneyt EREN
Forum Tanımlaması: Sayın hocamızın Arapça öğretimi ile ilgili yazılarını burada okuyabileceksiniz.
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=6175
Tarih: 17Ekim2019 Saat 03:33
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com


Konu: Pratik Arapça
Mesajı Yazan: idinc
Konu: Pratik Arapça
Mesaj Tarihi: 11Mayıs2008 Saat 10:27

Pratik Arapça

Yrd. Doç. Dr. Cüneyt EREN
 
Günümüzde Arapça öğretiminin genellikle klasik gramer çalışmalarıyla sınırlı oluşu bu dili öğrenme azminde olanların zihinlerinde daha henüz başlangıçta istemeden da olsa olumsuz intibalara yol açmaktadır.
 
Dünya coğraftyası üzerinde geniş bir kültür ve edebiyatı haiz olan Arapça'nın öğretimi, tarihi süreç içerisinde genellikle klasik metot çerçevesinde yapılagelmiştir.
 
Günümüzde öğretime esas olan hedefin özetle, gramatikal dil öğretimine odaklanmış olduğu ve İslami öğretilerle ilişkilendirildiği göze çarpmaktadır. Oysa Arapça öğretiminin herhangi bir yabancı dil gibi profesyonelce ve bilimsel metotlarla yapılmasının ne mahzuru olabilir.
 
Bu yönüyle bir yabancı dili öğrenmek veya onu daha da geliştirmek isteyenlerin en büyük gereksinimi, şüphesiz bu dili en kısa yoldan öğreten, öğretirken eğlendiren, güncel sözcüklerle donanmış pratik materyaller olmalıdır.
 
Yrd. Dç. Dr. Cüneyt EREN'in hazırlamış olduğu bu çalışmada, günlük konuşmalardan politikaya, gazete haberlerinden radyo haber başlıklarına kadar güncel konulara özenle yer verilmiştir. Çalışma bu yönüyle aynı zamanda sürükleyici bir özelliğe sahiptir.Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info