Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

İstanbul - Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: İMAM HATİP LİSESİ & AÖ - ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
Forum Adı: İmam Hatip Liseleri
Forum Tanımlaması: İmam Hatip Liselerin web siteleri ve il il, ilçe ilçe tanıtımları
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=6307
Tarih: 22Kasım2019 Saat 04:18
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com


Konu: İstanbul - Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi
Mesajı Yazan: idinc
Konu: İstanbul - Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi
Mesaj Tarihi: 27Haziran2009 Saat 00:26
 
İstanbul - Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi
http://www.beyogluanadoluihl.k12.tr - www.beyogluanadoluihl.k12.trCevaplar:
Mesajı Yazan: idinc
Mesaj Tarihi: 27Haziran2009 Saat 00:29
Stratejimiz:
 
“Geleceği içine alan dört duvardan ibaret kutsal yapı” der mektep için bir düşünür. Okulun önemini anlatan ne muazzam bir sözdür bu. Okul, bir milletin geleceğinin inşa edildiği bir ocak, bir milletin irfanının diğer nesillere aktarıldığı kutsi bir müessese.
 
Merhum Nurettin topçu, “Bir milletin maarifi, o milletin kendisidir.” der. Maarif, yani milletin ruh kökü. Maarifine sahip çıkmayan bir millet yok olmaya mahkûmdur. Maarif, milletin damarlarında dolaşan kan gibidir. Nasıl ki kan kaybı sebebi ile insan ölürse, maarifini ihmal eden milletler de tarih sahnesinden silinir gider.
 
Gelecekte var olmak isteyen milletler okullarını önemsemek zorundadır. Zira okullar son karakollardır. Bu karakollar da düşerse esaret kaçınılmaz olacaktır. Bir milletin geleceğine dair bir tahminde bulunmak isterseniz onun mekteplerinin durumuna bir göz atmanız kifayet eder.
 
Türk eğitim sisteminin bir parçası olarak 2007-2008 öğretim yılında eğitim-öğretime başlayan okulumuz (Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi) irfan hayatımızda önemli başarılara imza atmaya adaydır.
 
Zira sağlıklı bir din anlayışının kaliteli bir eğitim-öğretim sürecinden geçtiği ve niteliğin, nicelikten üstün olduğu inancıyla birebir eğitime imkân sağlayacak sınıf-okul ortamında yönetici-öğretmen-öğrenci-veli (aile) ilişkisinde güven-sevgi-saygı bağlamında eğitim faaliyetlerini yürüten okulumuz; çağdaş, bilimsel yöntem ve teknikleri kullanarak düşünen, sorgulayan, inancını aklıyla bütünleştiren öğrencilerin yetişmesine katkı sağlamaktadır.
 
Din Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün bir projesi olarak ve onun himayesinde öğretim hayatına başlayan okulumuz; paydaşlarınca oluşturulmuş misyon ve vizyon çerçevesinde, büyük bir şevk ve ciddiyetle bu kutlu yolda yürümektedir.


-------------Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info