Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

İstanbul - Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: İMAM HATİP LİSESİ & AÖ - ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
Forum Adı: İmam Hatip Liseleri
Forum Tanımlaması: İmam Hatip Liselerin web siteleri ve il il, ilçe ilçe tanıtımları
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=6341
Tarih: 26Mayıs2020 Saat 07:44
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com


Konu: İstanbul - Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi
Mesajı Yazan: idinc
Konu: İstanbul - Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi
Mesaj Tarihi: 28Haziran2009 Saat 16:40
 
İstanbul - Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi
http://www.kadikoyaihl.k12.tr - www.kadikoyaihl.k12.tr http://www.esatpasaihl.meb.k12.tr/ - http://www.eyup-ihl.com/ - http://www.gungorenanadoluihl.meb.k12.tr/ - http://www.izmitihl.k12.tr/ - http://www.adapazariihl.com/ - http://www.izmiranadoluihl.com/ - http://www.kagithaneimamhatip.k12.tr/ - http://www.kaihl.k12.tr/ - http://www.fatihimamhatiplisesi.k12.tr/ - http://www.sariyerimamhatip.com/ -Cevaplar:
Mesajı Yazan: idinc
Mesaj Tarihi: 28Haziran2009 Saat 16:43
Okulumuzun Tarihçesi:
 
Kadıköy İmam-Hatip Lisesi 1976 yılında, Zeynep Kâmil'de Üsküdar Halk Eğitim Merkezi Kurslar Binası olarak kullanılan binada öğretime başlamıştır. Bir yıl sonra yani 1976-77 öğretim yılında Acıbadem'de şu anki binasına taşınmıştır. Halen burada eğitim ve öğretime devam edilmektedir.
 
Okulda 32 derslik vardır. Bina altı katlıdır. Çatı katında tatbikat mescidi vardır. Okulumuzun alt katında spor salonu, Konferans salonu, Bilgisayar laboratuarı, Internet kafe ve bir de sınıf mevcuttur. Bodrum katta ayrıca Fizik laboratuarı, Kimya-Biyoloji Laboratuarı mevcuttur.
 
Daha önceleri Okulumuz iki binada eğitim ve öğretime devam etmekte iken, ek binada 2000-2001 öğretim yılından itibaren Ahmet Sani Gezici ve Kemâl Atatürk Liseleri bulunmaktadır.
 
Okulumuzun kurucu müdürü Ahmet Kahraman'dır. Daha sonra sırayla Necdet Fırat, Emrullah Tuncer, Zarif Zeyrek ve Zeki Muttalipoğlu görev yapmıştır. Şu anda bu görev Recep Dernekbaş'ın uhdesindedir. İdari hizmetlilerde kendisine dört muavin, eğitim ve öğretim hizmetlerinde 69 öğretmen yardımcı olmakta ve iki tane de Rehber öğretmen vardır. Okulumuzdaki öğrenci sayısı ise 1100' dür. Yabancı dili İngilizce olan okulumuzda boş geçen ders yoktur.
 
Okulumuzdaki öğrenci dosyaları ve öğrenci bilgileri arşivlenerek bilgisayara yüklenerek kaybolmaktan korunmuş ve faydalanmak da kolaylaşmıştır. Okulumuz öğretmen ve öğrenci lavabolarında yirmi dört saat sıcak su saat hizmeti verilmektedir.Halen mevcut olan kooperatif 1992-1993 öğretim yılından itibaren öğretmen ve öğrencilerimize hizmet vermektedir. Birkaç yıldan beri Mayıs ayının son haftasında okulumuzun bahçesinde geleneksel Kermes düzenlenmektedir.
 
Okulumuzda Orta Okul kısmının olduğu yıllarda öğrenciler orta birinci sınıfa sınavla kabul edilirdi. Hafız öğrenciler sınavdan muaf tutulurdu.

Okulumuz kanunların değişmesiyle önce Süper Lise sonra da Anadolu Lisesi olmuştur.

3000 küsur kitap bulunan okul kütüphanesinde gerekli çalışmalar yapılarak otomasyona geçilmiştir. Öğrencilerimizin kütüphaneden faydalanması kolaylaştığı gibi, ödünç kitap alış verişi ve ödünç verilen kitapların takibi de kolaylaşmıştır. Okul bahçesinde bir de kantinimiz mevcuttur.
 
Kadıköy İmam-Hatip Lisesi ilk mezunlarını 1979-80 yılında vermiştir. Okulumuz her yıl ortalama 140 civarında mezun vermektedir. Son sınıf öğrencilerinin hemen hemen tamamı mezun olmaktadır. Ancak 1998 tarihinden itibaren uygulanan katsayı uygulaması ile öğrencilerimizin Üniversiteye girişleri zorlaşmıştır.
 
Okulumuz kültürel ve mesleki faaliyetler oldukça yoğundur. Okulun oldukça büyük olan tatbikat mescidinde öğrenciler kürsüye çıkıp vaaz vermekte, hutbe okumakta, Cuma ve diğer vakitlerde namaz kıldırmaktadır. Gerek okul mescidinde, gerekse çevre camilerde mübarek gün ve geceler için öğretmenler gözetiminde öğrenciler tarafından çeşitli programlar düzenlenmektedir. Ayrıca her yıl gelenekselleşen Hadis ezberleme yarışması, Fıkıh yarışması, Siyer yarışması düzenlenmekte ve Kutlu Doğum Haftası da adına yakışan bir şekilde kutlanmaktadır.
 
Bu arada öğrenciler yetersiz imkanlarla yurt içi ve yurt dışı kültürel sportif yarışmalara katılmakta ve sevindirici dereceler almaktadır.
 
Kadıköy İmam-Hatip Lisesi güreş, masa tenisi, atletizm, futbol, basketbol branşlarında faaliyetler göstermiş olup kimi branşlarda İstanbul, kimi branşlarda ise Türkiye çapında takım halinde çeşitli dereceler almıştır. Yine İstanbul ve Türkiye çapında ferdi başarıları da mevcuttur. Ayrıca Okulumuz mezunlarından Remzi Öztürk Güreşte Grekoromen sitilde Dünya ikinci olmuştur.

Musiki alanda da gurur verici başarılarımız mevcuttur.

Öğrencilerin büyük çoğunluğu okula servislerle gelmekte, evlerine de aynı şekilde servislerle dönmektedir.


-------------


Mesajı Yazan: idinc
Mesaj Tarihi: 28Haziran2009 Saat 16:46
 
İstanbul - Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Arapça dersi öğretmenlerimiz;
 
- İbrahim KOCAIŞIK
- Zahide AVAR


-------------Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info